Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (21)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

quote:
Originally posted by jelimoni

quote:
Originally posted by Mitsu-bishu

Eu iar am ramas singurica... jelimoni, ca tot intrebai... Eu il astept pe C. pentru masa de la 02:00, apoi ma culc. Macar atunci sa manance ca lumea, ca noaptea sunt zombie, ma scol, ii bag sanul in gura si adorm la loc... Asta cand sta la mine in pat... Cand sta la el... Ghinion... Ca nu il aud... Ne mai vedem dimineata la 7... Tine post vreo 5 ore... Apoi ne culcam impreuna la mine in pat ca altfel nu e chip si eu nu rezist sa ma trezesc asa devreme... Ne mai trezim pe la 10 - 11 - 12, depinde Le inteleg perfect pe fetele care nu isi amintesc ce si cum


Filmuletse cu iubirea lui mami
www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem mari!


apropo de zombie noaptea si dormit cu bebele...cred c-o fost ultima noapte cand il mai tin cu mine in pat..iar era s-o fac lata...o vrut titi i-am dat si am adormit...apoi singurul lucru ce l-am mai stiut era ca se agita ceva sub mana mea...nu se auzea nimic...cad m-am uitat eram cu mana pe copil, sanul meu ii acoperea fata, cred ca nu putea respira si saracu se agita cum putea sa scape...vaiii iar am tras o spaima ca n-am mai putut dormi...de acum la el in patut, sau pun perna de alaptat intre noi...

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT

www.youtube.com/user/jelimoni" target="_blank">FILME ROBERT
www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496" target="_blank">poze de tot felul

ce mare am crescut!!






la noi e problema alta ....noi ne trezim obligat fortat....facem frumusel laptele si urmeaza o ora jumate doua in care ba mai papa ba mai ragaie ba mai sughite ba se mai screme si cand e gata vrea zuza si o scapa de 500 de ori pana adoarme,,,,,,,dar ea papa la 9.30 10 apoi somn pana la 3.30 sau 4 depinde apoi cele 2 ore treze si ne mai trtezim la 8.30 sau 9 urmatoarea masa si programul asta tine de fff mult timp acuma cu diferente de o jumatate de ora plus minus

Sara Ioana 15.02.2008

POZE CU MAMI SI SARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Gatta ma bucur ca Sara accepta mai bine noul lapte.Nu te supara ca nu ai reusit sa alaptezi atat de mult cat ti-ai dorit.Stiu din proprie experienta ca e frustrant sa nu reusesti sa faci ceva ce pare atat de natural.Eu pe Vanessa nu am alaptat-o decat 3 luni si jumatate si in acest interval i-am dat de multe ori completare.Ma invinovateam si ma detestam.Chiar daca nu a fost alaptata decat putin timp fetita mea nu a fost niciodata bolnava.Am o prietena care a alaptat pana la un an si jumatate si copilul ei se imbolnaveste foarte des.Deci nu numai alaptarea fereste copilul de boli.Ii doresc multa sanatate Sarei.Pup.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)
poze albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Miriacum am vazut ca te apuci de soferit. Bravos, succes! Te invidiez ca o sa conduci intr-o tara civilizata unde cred ca se respecta regulile. O sa ai libertate de miscare cu piticii. Mie a ajuns sa-mi fie frica sa mai merg prin orasul asta unde se conduce nebuneste, nu respecta nimeni nici o regula, sunt 1000 de accidente/zi si parcurgi 1 km/ora. Uff si ce bine mi-ar fi si mie sa-mi plimb copii, sa-i duc intr-un parc, dar decat in coditiile astea, mai bine nu.

Roli mamica de Andrei(16 ianuarie 2008) si Marc(9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

quote:
Originally posted by gattasalvaje

quote:
Originally posted by jelimoni

quote:
Originally posted by gattasalvaje

Neatza!
Am citit acum tot ce-ati scris ieri , vad ca se discuta de zor despre intalnire.
M-am hotarat si eu ...cred c-am sa vin cu zuzi . Eu aveam impresia ca 11 este sambata si puteam s-o las cu sotzul , acum mi-am venit in fire si m-am uitat pe calendar si am vazut ca e vineri . In timpul saptamanii n-am cu cine s-o las , asa ca am sa vin cu ea...numai daca e timpul frumos.Eu am o problema ...n-am mers decat o data cu ea in masina , in scoica ...si atunci era mama cu mine si am fixat scoica pe bancheta din spate. Daca sunt singura in masina , la volan , mi-e frica sa pun scoica in spate , ca n-o vad pe mandra si cine stie ce face . Am citit ca nu este recomandat sa pui scoica in fatza insa vreau sa va intreb , voi cum procedati cand sunteti singure cu bebe in masina?
Am fazut poze cu Adeluta lui Ginette si cu Sofiuca Stancutei...doua printese finute si dragute , sa va traiasca !
Miri , ma intrebai de ce sa dau completare , ca 120 ml.de lapte de mami e suficient...da, de acord ...dar cand ia 120 ml. la doua mese , la interval de 6 ore , nu prea mai e OK. Vad ca Topfer-ul ii place mai mult , ieri a luat 625 ml ( pana acum de-abia lua 500 ).Cred ca faceam o greseala in felul in care tineam biberonul...eu folosesc Nuk cu tetine de silicon si pana acum , tineam tetina cu gaura in jos , pe limba. Zuzi tragea , dar lapticul se incapatana sa iasa...acum i-am schimbat pozitia , tetina cu gaura in sus si ma minunez ce repede scade nivelul lapticului din biberon.
Anca.b , parca tu ziceai ca ai facut Rotarix...please , zi-mi si mie pana la ce varsta pot sa i-l fac si cat costa ?

Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta



scoica o pui in spatele scaunului din dr ca s-o vezi cand intoci capu

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT

www.youtube.com/user/jelimoni" target="_blank">FILME ROBERT
www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496" target="_blank">poze de tot felul

ce mare am crescut!!



Da , dar n-o vad , ca sta cu spatele la directia de mers...are ceva daca o pun in fatza...imi da nenea politistul amenda?

Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta




aahhhh..eu o pun cu fata...m-ai pus pe ganduri...parca am auzit ca ai voie s-o pui in fata cu conditia sa stea cu spatele deci fata catre spatar, si sa dezactivezi airbagul ...
cred ca treb sa mai arunc o privire in codul rutier
da eu n-am vazut in nici o masina pus scaunul din spate invers...

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT

www.youtube.com/user/jelimoni" target="_blank">FILME ROBERT
www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496" target="_blank">poze de tot felul

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

OFFFF!!!!!!!!! tara de cacat!!!! sint tare suparata! am fost la farmacie sa-mi iau medicamentele, reteta compensata si bineinteles ca nu mai au fonduri. cum mama ei de treaba nu mai au fonduri din 5 ale luni?!?!?!? pai, vorba lui laurad, trebuie sa te imbolnavesti pe 1 , altfel nu mai pupi medicamente?!?!?! imi vine sa impusc pe cineva. ca daca ar fi vorba doar de un paracetamol sau o aspirina nu m-as enerva, insa cu reducere ma costa un milion, fara sint 2 milioane!!!!!



Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Jelimoni nu stiu daca are vreo legatura cu codul rutier, dar e interzis sa pui copilul cu fata pana la 7-8 luni pentru ca la vreo frana puternica din cauza inertiei exista riscul sa-si rupa gatul.

Roli mamica de Andrei(16 ianuarie 2008) si Marc(9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

quote:
Originally posted by danonique

Gatta ma bucur ca Sara accepta mai bine noul lapte.Nu te supara ca nu ai reusit sa alaptezi atat de mult cat ti-ai dorit.Stiu din proprie experienta ca e frustrant sa nu reusesti sa faci ceva ce pare atat de natural.Eu pe Vanessa nu am alaptat-o decat 3 luni si jumatate si in acest interval i-am dat de multe ori completare.Ma invinovateam si ma detestam.Chiar daca nu a fost alaptata decat putin timp fetita mea nu a fost niciodata bolnava.Am o prietena care a alaptat pana la un an si jumatate si copilul ei se imbolnaveste foarte des.Deci nu numai alaptarea fereste copilul de boli.Ii doresc multa sanatate Sarei.Pup.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)
poze albert



Dana , multumim mult .Acum , Sara mananca aprox. 600 ml. pe zi , din care cam 300 de la mine si 300 formula.Macar si-asa sa mai tina lapticul putin...

Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

quote:
Originally posted by roli25

Jelimoni nu stiu daca are vreo legatura cu codul rutier, dar e interzis sa pui copilul cu fata pana la 7-8 luni pentru ca la vreo frana puternica din cauza inertiei exista riscul sa-si rupa gatul.

Roli mamica de Andrei(16 ianuarie 2008) si Marc(9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC





Si eu tot asa stiam...

Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Gatta, Rotarix se poate face, conform prospectului, pana la 24 de saptamani , desi ar fi de preferat sa se faca pana la 16 saptamani. de fac doua doze, la cel putin o luna distanta. o doza costa 260 lei.



Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

gatta, nenea politistul nu iti zice nimk daca pui scoica in fata , atat timp cat aiairbagul dezactivat, este cu spatele spre directia de mers si este prinsa in centuri . am vazut la tiny toys , o jucarie pt masina care are oglinda sa poti vedea copilul .este absolut superrrrrrrrrr.

Irina de Matei

CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ
ALBUM ZUZE




Mergi la inceput