Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (21)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

quote:
Originally posted by danonique

Nemary si Albert s-a iritat de la produsele Mustela.Acum folosesc produse de la Avene pediatril.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)
poze albert



Chiar ma gandeam sa-i intreb vineri pe cei de Mustela de ce se irita bebe de la crema lor si ce sa fac. dar cred ca cel mai bine ar fi sa renunt la ea. si chiar vroiam sa-i cumpar si crema cu protectie solara tot de la ei, acu' nu stiu ce sa fac.



Mari de Daria Maria

sunt tot mai mare


odiseea
www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj bebelina

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

fetele, noi dupa ce am facut vaccinul(pe care l-am luat de la medicul de familie cu 210ron) i-am pus comprese cu apa rece si nu a avut apsolut nimic, nu a durut-o si nici nu s-a umflat locul.

Laura D, tot vroiam sa-ti spun despre retele compensate, sunt valabile 30 de zile de la data emiterii, asa ca sigur trebuie sa gasesti undeva.



Mari de Daria Maria

sunt tot mai mare


odiseea
www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj bebelina

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

ANANDREI, si nu se constipa de la lapticul asta? si tu de unde il iei? GAta zicea ca nu a vazut in Cora, doar in farmacii.



Mari de Daria Maria

sunt tot mai mare


odiseea
www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj bebelina

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

inca un filmulet cu robi care povesteste cu ursuletul :)) http://community.webshots.com/user/jelimoni

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT

www.youtube.com/user/jelimoni" target="_blank">FILME ROBERT
www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496" target="_blank">poze de tot felul

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

laurici, ia sa vezi cum nu-l iau din prima:))
am vazut poze cu girafa aia infernala si cu copiii:) mor dupa aia la frac'su in brate si aia in costuml de blugi! e mare deja, ce mai! si cu kilele... sa le ia naiba. vorba lu' virgo, sa o numim criza de bulimie pe fond nervos si sa luam complex cu passiflora.

quote:
Originally posted by laura_dimitris

Am fost si eu la medicul de familie sa duc banii de vaccin. Voi face infrarix hexa si dr. mi-a spus ca daca-l comand la ea este mai ieftin. mi-a cerut 240 ron. Cat este in farmacii??
Trebuia sa-i fac vaccinul vineri dar apoi mi-am amintit de intalnire si am zis sa o las pe luni, mai ales ca nu i-au trecut mucisorii iar si tuseste din cand in cand \, atunci cand se aculumeaza... Mi-a dat sa-i dau ambroxol si stodal.
Necompensate.... Pentru ce naiba dau atatia bani la CAS ???
Data trecuta mi-a dat reteta gratuita pe care nu am gasit-o gratuita din motiv de sfarsit de luna - "terminat plafonul"... Odata ma duc si eu la inceputul lunii la medic si atunci nu-mi da reteta gratuita...

Miri, pe pariu cu mine ca iei examenul din prima?! pai,... ai invatat tu limba aia a lor si nu inveti un regulament...?!
pupici si curaj !!!

Ellenuta, acum, serios,... ca sa ne fie usor sa facem cumparaturi ar fi bine sa avem mama/soacra cu noi..nu?! O vei aduce cu tine ca sa stiu sa o iau si eu pe mama....!

Laurici,
"m-am trezit intr-o moapte in picioare langa patutul Theei si nu stiam ce faceam acolo, de ce o intorsesem pe fata cu capul in partea cealalta….am presupus ca-i dadusem sa pape si ca am pus-o la loc in patut"


Virgo,
"Acum poftesc la un ananas maaaare , taiat bucati , la niste afine altoite si la un kil de cireshe"
este de inteles de ce slabesti...
pai eu am altfel de pofte, de maioneze, fripturi grase, torturi si multa ciocolata...

Gratiela,... deci "compatimesti" cu mine in lupta impotriva kilogramelor....
Tu ai un motiv serios - alaptezi dar pe mine ce ma impiedica sa mananc de dieta ???

Pozici noi si de la mine incepand de aici:
http://www.flickr.com/photos/21462816@N06/2395614078/in/photostream/


Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/2288699992/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni



miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://m3.lilypie.com/qNubp1.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

Buna seara zuzici!

NU am mai postat, dar am o scuza...am botezat gazutza sambata, iar ieri am avut "scaldushca" cum zicea Laurici de Piatra.

Botezul a fost o reusita, slujba frumoasa, gaza destul de cuminte, iar nasul cooperant (m-a tinut langa el, si am avut rol principal la schimbat / calmat fata). Din pacate, la restaurant n-a mai fost asa liniste, dupa ce a mancat Sofia n-a mai putut sa doarma, si a plans cu intermitente pana la sfarsit...dar acasa si-a revenit.

Am pus poze aici: http://community.webshots.com/user/stancutza78?vhost=community


In rest, ne laudam si noi cu 4 kile 500, la 11 saptamani...mai avem doua saptamani pana implinim 3 luni, si sper sa ajungem la 5 kile atunci. Dar progresam altfel: incercam sa atingem obiectele care ne intereseaza, gangurim cu o voce mica si adorabila, incercam sa ridem...dar iese un fel de tusit scurt iar mami si tati sunt topiti...


ZUZICI! Inscrieti va rog una bucata zuza plus una bucata clopotel la intalnire! Daca venim mai multe, nu stiu unde incapem...mai bine organizam un picnic in parc, sunt cateva poieni unde lumea sta pe iarba! I-am pune pe clopotei la rostogolit si nu ne-am mai face griji cu alaptatul!

Citesc din urma si revin!

Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Povestea nasterii Sofiei
Poze Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Stancutza, sa-ti traiasca printzesuca! Am recunoscut nasul...preot la Eroii Revolutiei (acolo il botezam si noi pe Tudor)...ales nash!

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

Stancuta, v-am admirat pozele! Sofia este o frumoasa!! Iar tu arati nemaipomenit!! Se vede ca a fost o ceremonie superba! Sa va traiasca mica crestina!

Va pup...ma duc sa dorm ca maine dimineata mergem sa-i facem pasaport Saarei!

Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Stancutza sa va fie de bine botezul si scaldusca Felicitari pt micuta crestina! Mititica cred ca nu a mai putut adormi de cata agitatie era in jurul ei. Ce frumos a fost imbracataaaa Si la gaza mea e jale cu caciula Hmm eu nu m-am gandit la treaba cu degetul mamei...functioneaza? E o frumusica...ce-mi place poza in care-i alunecoasa iar asta e de revista! Hihihi ce amalgam am scris...dar a fost pe masura ce am vizionat pozele!

Moni e un dragalas! Ce sa mai...m-am topit, mai voiam sa-l ascult! Eu cand vreau sa o filmez sau sa-i fac poze nu mai zice nik, nu mai zambeste, chiar daca incerc s-o fac pe shustache...il simte pe paparazzo, adica io

Mda, mai voiam sa mai zic, dar nush ce
Aaaa: Miri e super poezioara de la pozele cu intalnirea micutilor Esti un talent innascut!


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare
Botezul minunii Thea Maria
Poze cu hainute primite si rochita de botez + matusile mele
Am 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Helau! Nu mai stiu ce voiam sa zic... In afara ca tocmai voiam sa fac strigarea dupa Stancutza, cand am vazut poooozeeeee!!! Mai, cine va face voua pozele alea asa de reusite? Cel mai mult imi plac ochisorii Sofiei... Si sunt asa de bine surprinsi in foto! Aaa, iar cadita cu petale si mir... E de poveste Felicitari pentru botez, foarte emotionant!

Noi am fost in Plaza dupa ce a marait mai toata ziulica... Mai nou nu mai doarme nici afara, decat pe la pranz (12 - 15:00), dupa care maraie, mai inchide un ochi, mai trage un chiot cand se opreste carutul... Nu stiu ce se intampla cu el, nu il mai recunosc... Unde e baiatul meu cuminte? Asa, cum spuneam, am revenit din Plaza pe la 22:00, de atunci si pana la 00:00 a stat la san cu plans nervos... Tragea din el in toate partile... Laptic era, ca daca il luam si apasam pe san tasnea, dar il durea pe el burtica, probabil, ca tare se mai framanta! Nu am mai facut baita... Iar... Adica aseara am facut, dar nu mai facusem de 2 seri... Acum, surpriza! Apa rece pe tzeava de calda... Ooof, ce sa ii faci... Probabil si de-asta a adormit asa de greu, ca e obinuit cu baita? Nu mai stiu ce sa zic...

Am citit si din capitolul trecut dar nu mai stiu exact ce voiam sa spun...

Aaa, Ellenuta, eu nu dau cu pietre la treaba cu soacra, fiecare face cum i-e mai bine, dar ... Am o asa o viziune cu privire la relatia soacra-nora si ma intrebam cine ar vrea sa strice un asemenea moment ca intalnirea noastra Acuma fetele care va intelegeti bine cu soacrele, nu dati voi cu pietre!

jelimoni, ce frumooos!!! Foarte funny Robertzelul, ce serios povesteste el acolo cu ursuletul! Conrad nu vorbeste cu un obiect anume, am observat ca fixeaza privirea undeva in aer si gangureste niste "ooo" si "ae, ae", dar cand nu sunt eu langa el sau nu isi da seama ca nu e singur in camera... Cred ca il intimidez Sau il fascinez atat de tare ca nu mai scoate niciun sunet, doar zambeste hihi! Mandrie de mama!

ginnette, am vazut pozici noi cu Buburuza, ai o mandrete de fata!!! E delicioasa in rochitele alea pufoase, dragutza de ea! Si ce grasuna a crescut! Imi plac talpitele umflatzele! Hihihi

Nu mai stiu de cine mai voiam sa "ma mai iau" hehe... Ma duc sa recitesc.. Baba ce sunt!


Filmuletse cu iubirea lui mami
www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem mari!

Mergi la inceput