Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (21)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Laura eu azi am facut vaccinul, am dat pe el 250 din farmacia SensiBlu,la Donna era 280,la HelpNet nu-l aveau in Ploiesti dar era cam cat am dat eu pe el.
Voi ati pus o felie de lamaie pe vaccinel???Mi-au spus cateva pers ca daca pun lamaie se nu se umfla locul injectarii.

Madalina de Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



laurici pai atunci as veni si eu cu socrella .. eu intru la BE, cumpar cate ceva. ea sta in parc cu bitzi .. si apoi merg la intalneala cu tot cu soacra din dotare ..

hmm .. vedem ..

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



zuzici pe la ce ora ne vedem pe terasa la daimon???? hai sa hotaram ca sa stim si noi exact cum ne organizam timpul!

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Bun gasit, zuzici.

Citesc din urma acum, caci am ramas restanta...si apoi vin cu povesti despre ziua noastra de ieri.



POZICI DE TOT FELU'
POZE ANDREW-JOHN
My silly cats
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aweya spune:

quote:
Originally posted by madalina28

Laura eu azi am facut vaccinul, am dat pe el 250 din farmacia SensiBlu,la Donna era 280,la HelpNet nu-l aveau in Ploiesti dar era cam cat am dat eu pe el.
Voi ati pus o felie de lamaie pe vaccinel???Mi-au spus cateva pers ca daca pun lamaie se nu se umfla locul injectarii.

Madalina de Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...



Eu l-am luat de la doctor si am dat 220 lei

Nicole-mamica si Mihai Alexandru (26.01.2008)

www.flickr.com/photos/25114008@N06/" target="_blank">poze Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Nemary si Albert s-a iritat de la produsele Mustela.Acum folosesc produse de la Avene pediatril.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)
poze albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Ciao fetelor,

Cu chiu cu vai mai intru si eu pe forum; mai greu cu postatul dar de citit va citesc; de fapt, atat apuc sa fac ca se trezeste buburuza si "la revede" coversatie.
Acum e in leagan langa mine si ma bombane; mai nou, a inceput sa tzipe cand nu-i convine ceva: fie asteapta biberonul, fie e singura - o mai las in centru sa se joace - fie se plictiseste sa stea pe spate si vrea in brate, pe umar.
Si eu ma execut (ca n-am taria sa n-o rafatz si sa nu sar imediat ce tzipa )

Am vazut ca vorbeati de vaccin (INFANRIX hexa): si eu tot 240 RON am data pe el; i-am pus pe locul intepaturii o felie subtire de cartof dar tot i s-a umflat pulpa si i-a ramas umflata; poate mi se pare mie dar eu zic ca e mai umflat ca celalalt. O sa vad saptamana asta ce zice pediatra ca urmeaza vaccinul de 4 luni (pe care le implineste miercuri )

Am vazut noi poze cu bb-ii vostrii (nu nominalizez ca precis uit pe cineva); Niste bijuterii de copii!

Am pus si eu poze noi: albumul se numeste "parada modei"

Va las ca a inceput show-ul

Roxana si Adela !
Ingerasul nostru
Poze
Fetze de buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Laurici D... ma "bucur" ca te-ai amuzat cu patania mea cu tzitzica-n vant.Eu una asa jenata eram, caci eram in parcarea unui restaurant, cu destule masini in jur.

La Multe Lunite!!! Ana-Antonia.Sa fii cuminte,sanatoasa si sa-i bucuri pe parinti. Bafta la vaccinel, Alinush.

Miri sorry pentru soacra-cea-nesuferita. Super ca faci scoala de soferi.Nici nu se pune problema sa nu iei permisul,asa ca nu te mai gandi ca dai gaura in buget. Pupam Sacha dodolotz si Bruno carliontz.

Ereena , Doamne ce frumusete ai tu acolo. Ce falcute are!!!! Vai, ce-as mai musca din ele.

Ehei, Alina-kalos ce frumos. Ce precoce e Dariutza.Imi dau seama ca te topesti cand vezi cum descopera ei "lumea". Noi suntem la zambete acum. Vor veni si restul pe parcurs...desi, as vrea parca sa tin timpul in loc.

Roli ce frumos!!! Vreau si eu la munte!!! Ca sa nu mai zic de bebelin ce frumos papa ... la aer curat,de munte...he he.

Miki-Finland La Multe Lunite!! si frumoasei Saara. E domnisoara de-acum...

POZICI DE TOT FELU'
POZE ANDREW-JOHN
My silly cats
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anandrei spune:

de-abia astept sa ne vedem vineri! super! noi azi iar am iesit cu Mitsu si cu bebe C. ne-am plimbat prin parc.
Azi a ridicat sotul meu masina cea noau si ne-am plimbat! m-am urcat si eu la volan, dar nu am condus-o si mi se pare gigantica, si e doar o Corolla. Dar e frumoooooasa! Imi fac eu curaj!
Vineri cand ne vedem David face fix 3 luni! Se lasa cu baute!
In rest suntem cumintei si crestem mari, ca Mitsu tot timpul se mira de noi ce mari suntem!
Si noi tot Topfer bem si ne e bine! E imbogatit cu fier si le face bine la bebelusi.
Pup ca plange grasu!

Ana-Maria de David pufosu' (11.01.2008)si cel mai fericit tatic, Andrei

Poze David botez
Primele poze ale lui Iepurica
Poze cu mine dragutz
Hainele lui Iepurica
Poze cu mine gravidutz
Poze cununie si nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Salut zuzici...ce bine ca e frumos afara! am iesit azi de doua ori cu piticu'. Prima data dimineata, am fost la vaccin (rotarix), ,masurat, cintarit - sintem in grafic, dr e multumita de noi (ne-a mai chemat numai la 4 luni), apoi la banca, la plimbare pe strasse...si dupa inca o tura de somnic, am mai iesit si in parc, sa ne plimbam...a fost plin-plin de copilasi!


pina acum avem trei nopti intregi dormite! sa vedem daca ne tine si in patra zi, sau, ca orice minune, tine numa' trei zile! plus doua somnicuri peste zi, mai lungi de doua ore!


Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput