Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (21)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Ah, alina023, multumim ca va pasa de soarta noastra Nu a fost cine stie ce, dar nici nu ma pot plange... Noaptea nu prea avem probleme... Avem ziua si mai nou si seara

Lauraaaaaa_dimitris, tocmai pe tine te uitasem!!! Mai, nu-l mai imbiati pe asta (Conrad) cu fete frumoase, ca o sa i se urce la cap... Speculantu' asta mic nu stie sa aleaga, o sa vrea harem! Pai la care sa renunte, ca amandoua papushile sunt niste frumoase!!! Am vazut poze noi cu Eleni... Ce capshor frumos si rotund a facut! Geniala girafa aia si Dimitrakis, fratiorul iubitor, mai mai! Da' nu stiu cum faci cu focalizarea aia, sau de ce nu se vede mai claaar?

Ellenuta, la gimnastica o sa mergem la cabinetul particular al dr. mele (adica a lui Conrad) de familie... Are o fatuca pe acolo care stie gym de bebei... Ultima oara cand am ajuns la cabinetul ala (la vaccin, acum vreo 3 sapt.) facea sport cu un bebel-rebel cu colicutse si l-a calmat foarte rapid... I-a bagat barbia in piept, picioarele trase tot spre piept (l-a facut ca o mingiuca) si il balansa pe coloana ca pe un tatuu... Nu stiu cum sa descriu... Oricum, mai e geniala si o minge uriasa d'aia pe care te sprijini la nastere, pe care ii pune pe bebei si ii tine doar cu manutele lipite de ea, si ii roteste in sus si in jos, oricum, foarte fain... Cab. e in strada Baltagului, aproape de M. Sebastian deci si de tine, relativ... E 20 sau 25 ron sedinta, nu am retinut, o gasesc de 2 ori pe saptamana, miercurea si vinerea, imi pare, dupa-amiaza... Noi voiam de vinerea asta, da' am uitat de intalnirea de la BE... Cred ca mergem de miercuri... O sa facem cam o sedinta/ sapt.


Filmuletse cu iubirea lui mami
www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem mari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Eu iar am ramas singurica... jelimoni, ca tot intrebai... Eu il astept pe C. pentru masa de la 02:00, apoi ma culc. Macar atunci sa manance ca lumea, ca noaptea sunt zombie, ma scol, ii bag sanul in gura si adorm la loc... Asta cand sta la mine in pat... Cand sta la el... Ghinion... Ca nu il aud... Ne mai vedem dimineata la 7... Tine post vreo 5 ore... Apoi ne culcam impreuna la mine in pat ca altfel nu e chip si eu nu rezist sa ma trezesc asa devreme... Ne mai trezim pe la 10 - 11 - 12, depinde Le inteleg perfect pe fetele care nu isi amintesc ce si cum


Filmuletse cu iubirea lui mami
www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem mari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

quote:
Originally posted by Mitsu-bishu

Eu iar am ramas singurica... jelimoni, ca tot intrebai... Eu il astept pe C. pentru masa de la 02:00, apoi ma culc. Macar atunci sa manance ca lumea, ca noaptea sunt zombie, ma scol, ii bag sanul in gura si adorm la loc... Asta cand sta la mine in pat... Cand sta la el... Ghinion... Ca nu il aud... Ne mai vedem dimineata la 7... Tine post vreo 5 ore... Apoi ne culcam impreuna la mine in pat ca altfel nu e chip si eu nu rezist sa ma trezesc asa devreme... Ne mai trezim pe la 10 - 11 - 12, depinde Le inteleg perfect pe fetele care nu isi amintesc ce si cum


Filmuletse cu iubirea lui mami
www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem mari!


apropo de zombie noaptea si dormit cu bebele...cred c-o fost ultima noapte cand il mai tin cu mine in pat..iar era s-o fac lata...o vrut titi i-am dat si am adormit...apoi singurul lucru ce l-am mai stiut era ca se agita ceva sub mana mea...nu se auzea nimic...cad m-am uitat eram cu mana pe copil, sanul meu ii acoperea fata, cred ca nu putea respira si saracu se agita cum putea sa scape...vaiii iar am tras o spaima ca n-am mai putut dormi...de acum la el in patut, sau pun perna de alaptat intre noi...

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT

www.youtube.com/user/jelimoni" target="_blank">FILME ROBERT
www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496" target="_blank">poze de tot felul

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

dormiti?>???eu mi-am facut o cafea...si vazandu-l pe robi ca o adormit ma gandesc serios sa las cafeaua si sa ma mai bag si eu in pat

multumim fetelor de aprecieri!am mai pus si cateva poze incepand de aici http://84.232.150.23/gallery2/main.php?g2_itemId=1135&g2_page=1 daca mai aveti rabdare...

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT

www.youtube.com/user/jelimoni" target="_blank">FILME ROBERT
www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496" target="_blank">poze de tot felul

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Buna dimineata!Noi ne bem cafeluta si citim ce ati mai scris aseara.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)
poze albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

stancuta amvazut si eu pozele de la botez, felicitari pt micuta crestina!!e frumusica fooocc!!!

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT

www.youtube.com/user/jelimoni" target="_blank">FILME ROBERT
www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496" target="_blank">poze de tot felul

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

quote:
Originally posted by Laura Ioana

Stancutza sa va fie de bine botezul si scaldusca Felicitari pt micuta crestina! Mititica cred ca nu a mai putut adormi de cata agitatie era in jurul ei. Ce frumos a fost imbracataaaa Si la gaza mea e jale cu caciula Hmm eu nu m-am gandit la treaba cu degetul mamei...functioneaza? E o frumusica...ce-mi place poza in care-i alunecoasa iar asta e de revista! Hihihi ce amalgam am scris...dar a fost pe masura ce am vizionat pozele!

Moni e un dragalas! Ce sa mai...m-am topit, mai voiam sa-l ascult! Eu cand vreau sa o filmez sau sa-i fac poze nu mai zice nik, nu mai zambeste, chiar daca incerc s-o fac pe shustache...il simte pe paparazzo, adica io

Mda, mai voiam sa mai zic, dar nush ce
Aaaa: Miri e super poezioara de la pozele cu intalnirea micutilor Esti un talent innascut!


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare
Botezul minunii Thea Maria
Poze cu hainute primite si rochita de botez + matusile mele
Am 2 luni



:)) paparazule...daca lasi aparatu pus pe o masa undeva nu merge??e pacat sa nu-i prinzi momentele astea!am vazut si pozele cu thea maria...e dulceee rau!!!!are niste ochisori suberbi!!iar mami arata tare bine!apropo am vazut ca avem cadita la fel cu a voastra numa a noastra e pe albastru..

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT

www.youtube.com/user/jelimoni" target="_blank">FILME ROBERT
www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496" target="_blank">poze de tot felul

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

'neata si o cana de Inka de la mine (pentru non-cafegiste)

am vazut poze si filmulete, taare frumoase!

miri, in problema cu soacra, poti sa incerci passiflora, n-am idee cat de bune sunt. Sau un pic de 'psychotherapie frappante', face bine si la furie si la silueta . iar cu conducerea, va veni si vremea carnetului cand ii va fi vremea. Eu inca am probleme cu neuronul meu unic care alapteaza, nu cred ca as fi in stare de prea multe acum... de curaj!!

eu am tot felul de stari de rau de nu mi le explic, uneori am greturi ca pe vremuri, or fi de la oboseala? nu am mai dormit peste zi de ceva vreme, nici cu mancarea nu ma mai am asa de bine...Si dupa ce ma plimb cu el vreo 2 ore ma ia cu sfarseala si ameteala.

mai nou juniorul doarme de la 10 la 7 dimineata, o noapte pentru ca am uitat sa punem monitorul in priza si s-a trezit odata cu noi la 7 si azi-noapte, cand a primit completare lapte de mami 80 ml seara si i-au ajuns toata noaptea.
Parca si la mine se cam imputineaza productia, nu stiu ce sa cred, trec pe regim de menajare si indopare. ceai beau, pastilute iau.. sper sa imi revin repede.

of, cand va aud cu intalnirea zuzelor imi pare rau ca nu pot ajunge, da' las' ca dupa ce incep treaba o sa vin iarasi la bucuresti toata-ziua-buna-ziua si asa va mai prind.

pupici de la noi -si daca va uitati pe mailul comun veti descoperi o versiune infantila a 3sud-est, sau ingineru', Pupi si Ioan (zis si suricatu'). sau or fi AnimalX? sau trei crai de la rasarit??

Monica de Serban-Andrei, inginer si/sau poet (15.01.2008)
prima intalnire -povestea nasterii
www.flickr.com/photos/monicu/sets/72157600515391346/" target="_blank"> poze cu cupilu'
www.youtube.com/results?search_query=Serban-Andrei&search_type=" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

quote:
Originally posted by docdecap

'neata si o cana de Inka de la mine (pentru non-cafegiste)

am vazut poze si filmulete, taare frumoase!

miri, in problema cu soacra, poti sa incerci passiflora, n-am idee cat de bune sunt. Sau un pic de 'psychotherapie frappante', face bine si la furie si la silueta . iar cu conducerea, va veni si vremea carnetului cand ii va fi vremea. Eu inca am probleme cu neuronul meu unic care alapteaza, nu cred ca as fi in stare de prea multe acum... de curaj!!

eu am tot felul de stari de rau de nu mi le explic, uneori am greturi ca pe vremuri, or fi de la oboseala? nu am mai dormit peste zi de ceva vreme, nici cu mancarea nu ma mai am asa de bine...Si dupa ce ma plimb cu el vreo 2 ore ma ia cu sfarseala si ameteala.

mai nou juniorul doarme de la 10 la 7 dimineata, o noapte pentru ca am uitat sa punem monitorul in priza si s-a trezit odata cu noi la 7 si azi-noapte, cand a primit completare lapte de mami 80 ml seara si i-au ajuns toata noaptea.
Parca si la mine se cam imputineaza productia, nu stiu ce sa cred, trec pe regim de menajare si indopare. ceai beau, pastilute iau.. sper sa imi revin repede.

of, cand va aud cu intalnirea zuzelor imi pare rau ca nu pot ajunge, da' las' ca dupa ce incep treaba o sa vin iarasi la bucuresti toata-ziua-buna-ziua si asa va mai prind.

pupici de la noi -si daca va uitati pe mailul comun veti descoperi o versiune infantila a 3sud-est, sau ingineru', Pupi si Ioan (zis si suricatu'). sau or fi AnimalX? sau trei crai de la rasarit??

Monica de Serban-Andrei, inginer si/sau poet (15.01.2008)
prima intalnire -povestea nasterii
www.flickr.com/photos/monicu/sets/72157600515391346/" target="_blank"> poze cu cupilu'
www.youtube.com/results?search_query=Serban-Andrei&search_type=" target="_blank"> filmulete



monica si eu am avut probleme cu productia tot din cauza nemancatului!!bine si niste suparari ici colo probabil!!da cert e ca de cand am inceput sa mananc ca omu normal, macar de 2 ori pe zi..mi-am revenit foarte bine cu laptele..fa un efort ca si eu mananc ca trebuie!! nu stiu daca are explicatie da si eu dupa nastere mi-am pierdut complet apetitul..macar 3 luni nu neglija mancarea sa nu-ti pierzi lapticul ca e pacat!

eu ma maiintind pana la 10, apoi merg la masaj!iupiiii

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT

www.youtube.com/user/jelimoni" target="_blank">FILME ROBERT
www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496" target="_blank">poze de tot felul

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Jelimoni am vazut noile poze cu bebe Robert.E foarte frumos si cred ca deja se simte bine inconjurat de atatea fetite.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)
poze albert

Mergi la inceput