Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (21)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

quote:
Originally posted by AngeliquedeS

Daca la 12 se termina sedinta foto in Drumul taberei cat facem pana la Baby Expo? Ajungem pana la 12.30? ca atunci imi convine si mie ora 12



Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)

Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi

noi 2, poze, luni de miere...,
Mare, Munte, Flori

Participam la concurs: daca va place de noi, votati-ne: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=20" target="_blank">pag.21 - Freza si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=40" target="_blank">pag.41 - Somn adanc





depinde si de unde anume din drumul taberei . fara trafic ai putea face 30 min dar la cum se circula te poti astepta si la o ora

Irina de Matei

CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ
ALBUM ZUZE




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

alina , eu votez 13

Irina de Matei

CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ
ALBUM ZUZE




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Tocmai mi-a generat neuronu' o idee. Eu vin cu masina si mai pot lua o mamica cu bebelusul ei (cineva care sa stea pe aproape, Militari, Dr. Taberei) sau chiar sa luam un taxi impreuna. Ce ziceti? Doreste careva?

Ma gandesc ca asta ar fi o solutie...sa iau un taxi ca sa pot sta cu Ana in spate si chiar daca este trafic aglomerat sa nu fie o problema. Ufff...ma roade f tare treaba asta...

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

quote:
Originally posted by Ereena

alinush , o pup pe ana iubita curajoasa . sper ca 3 sec de plans sa fie tot , fara febra .pup dulce

Irina de Matei

CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ
ALBUM ZUZE








Pupam si noi Mateiutz scump! Si eu sper sa nu mai faca febra. Acum vad ca doarme linistita...sper sa nu se trezeasca decat pt papica de la ora 21-22. Nu-i fac baie nici in seara asta...nu vreau sa risc sa inceapa iar concertul...
Luca face teme, ousoare; si ma bombane ca nu-l las in pace, ca el oricum nu vrea sa mearga la scoala... ;))

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

intrebare intrebatoare
fiind destul de multa suflare viner la BE si noi un card marisor ,nu ar trebui sa rezervam masa ,sa nu avem surpriza sa nu fie loc?
cand hotaram ora ,o anunt si pe anca diana , poate ajunge si ea

Irina de Matei

CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ
ALBUM ZUZE




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Si de la mine vot pentru ora 13!!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

Hello zuzici!

Azi am mai citit ce ati postat, in timp ce hraneam gaza, dar nici chip sa postez si eu...am avut si ceva treaba de facut prin casa, dar si ea, cand e treaza imi ocupa din ce in ce mai mult timp. Nu numai pentru ca are in continuare mese luuuuungi, ci si pentru ca acum ne jucam de-adevaratelea, vorbim etc. Am primit la botez un iepure care vorbeste si canta, si ne tot jucam cu ala: cant si eu cu el, o incurajez sa puna mana pe butoanele care declanseaza sunete etc. Ii place, mama-mama! Nu credeam ca o jucarie de plastic poate sa declanseze asa niste gangurituri adorabile! Astept sa ne vina si noua centrul de joaca, nu mai aveau in stoc si speram sapt urmatoare!

Multumesc fetelor care ne-au laudat pozele de la botez: da, nasul este preot, un om inimos care a botezat multi copilasi, iar slujba a fost frumoasa, ca la carte - presupun, ca nu ma pricep - dar uite ca a existat si flexibilitate: de ex Sofia nu a fost scufundata cu totul in apa, ci doar pana la ceafa, nici macar urechile nu i s-au udat. Eu aveam o temere ca o sa stea cu pleata uda in biserica, unde de altfel era destul de frig, biserica fiind si f mare. A1 Pozele sunt toate facute de sotul meu, forografia e hobby-ul lui si uite ca iese ceva-ceva...

Acum, despre Baby Expo: eu am verificat pe accuweather.com si spune-se ca o sa fie frumos vineri: daca va fi asa, nu va surade un stat la iarba verde? Legat de ora, eu stau f aproape de parc si vin cand hotarati voi.

Stoisor, ca sa nu te mai simti prizoniera si deprimata: de ce nu pui bebelina in marsupiu (daca nu ai, e o investitie buna sa stii) si sa strabati cu ea strada, chiar daca se lucreaza? Va trebui sa fii cu mai multa grija e adevarat, dar presupun ca se circula totusi pe jos, doar oamenii nu sunt izolati acolo nu?

Nour a fost ziua ta duminica dar nu am apucat sa-ti urez ! Nu ai mai intrat de mult - e totul ok la voi?

Alte mari absente: Darene, Galaxy, Anca.Diana, ce va fac clopoteii?

Am vazut ceva poze, dar nu pun pariu ca tin minte tot ce am vazut: Mitsu bebe Conrad nu e numai frumusel si bine dezvoltat, dar si ff expresiv! Intr-o singura "photo session" a schimbat atatea mutrite! Vezi poate il faci actor!
Gatta Saratzica e o dulcica, in pofida tuturor incercarilor! Ma bucur ca te tii de alaptat, si sper sa-i placa Topfer (Sofia asta a primit la maternitate, si poate de aia a pierdut doar 100 grame in 4 zile?)
Jelimoni, bebe Robert e tare dragalas, dar pe mine personal ma intimideaza greutatea lui ...pai cred si eu ca bate 7 kile, daca cere noaptea la o ora jumate! Cum rezisti, numai tu stii...eu sunt data peste cap atunci cand Sofia cere doua mese pe noapte in loc de una
Laura_D, tare haiosi piticotii tai cu girafa aia uriasa! Nu stiu de unde ati produs-o, dar e de mare efect, si la ei si la noi!
Grati, Tudoras-Poznas e tare dragut, si tare vesel! Si are o sora...sa va traiasca puii frumosi!

Laurici de Piatra, la noi functioneaza f bine degetelul in gurita, dar atentie sa-l bagi cu buricul degetului in sus, nu cu unghia, ca asa nu-i consoleaza...Noi nu avem ce sa facem, Sofia nu vrea suzeta deloc, si mai ales acum de cand isi tot suge degetele mari (deja adoarme doar asa, si e circ mare cand le mai pierde!) chiar nu mai accepta decat carne frageda in gurita

Vai iar am scris un cearsaf....Poate revin mai tarziu!




Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Povestea nasterii Sofiei
Poze Sofia
Poze botez si Scalda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



si eu votez ptr 13!!


Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



stancutza Doamne ajuta sa fie frumos!! eu m-am uitat AICI si spune vreme urata ..

eu zic ca ajung pe la 13-13.30. sper sa ma incadrez in timp caci dimineata vine sora mea cu bebele ei si dupa amiaza vin prietenii de la iasi ... nu stiu daka voi sta foarte mult .. pana pe la 15, cred ..



Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



pe bbc weather spune ca vineri e soare si vor fi 22 grade ..

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput