Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (122)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Noi la anul vrem sa mergem in Croatia, pe langa Porec pe undeva. Anul asta servim Germania si Austria cu tot cu Stefan.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Maria, sa treci si pe la bucatarie te rog ca am niste intrebari.

Ma retrag, sunt cam obosita. Noapte buna.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

Buna seara la toata lumea,

In caz ca nu m-ati uitat -ca eu pe voi nici o sansa , revin dupa o perioada de absenta cam ...nemotivata . Daca am mai citit se pune ?
Am vazut ca majoritatea ati avut copiii raciti -si eu la fel, cu muci, si noi , la greu , am vazut ca ati avut o intalneala , ca fluturasul Nanei e de la bine spre f bine , ca Annisia e din nou printre -era sa zic ,,noi , mai degraba ,,voi

In ce ma priveste n-am avut probleme mari ci doar multe mici , asa ca s-au compensat

La capitolul realizari pun ca am gasit bona -buna si dupa parerea soacrei , interna , pleaca la 2 saptamani si o platesc cu 400 Euro .E o doamna de 42 de ani careia ii plac copiii , vroia sa plece Spania dar s-a razgandit . Daca cineva mai vrea interna pot sa-i dau cateva nr. de telefon , am avut 2 luni anunturi in ziare locale pana m-am hotarat . Stiti ce-i ciudat , de la telefon am stiut ca ea e ,,aleasa desi nci macar n-o vazusem si nu stiam nimic despre ea
La ploul opus e ca Piticul nu se adapteaza la gradi, nu-i place neam la Bambi desi parerea cvasiunanima e ca gradi e buna . Drept e ca nici mie nu-mi place de educatoare-e f tanara , si se imbraca numai in negru ca ,,da bine la silueta -zau , in 2 saptamani n-am vazut-o decat in rochii si ciorapi negrii, blugi si camasa negre , data cu negru la ochi si cu unghiile grena inchis -sunt eu ciudata ?

In plus , eu nu-l las sa doarma si intr-o zi cand am intarziat 15 minute l-am gasit la dormitor cam ,,tacut . Din vorba in vorba mi-a zis ca tanti I i-a zis un cuvant urat , am insistat si ...,,eu n-am vrut sa ma culc , am vorbit tare , s-au sculat cativa copii si mi-a zis -mai taci dracului din gura .

Voi ce parere aveti ?

In fine zilele trecute l-au trimis acasa pe motiv ca e ,,racit desi n-avea nimic decat niste ganglioni submandibukari nitel mariti de la ultima viroza cica suspect de ,,mononucleoza . Mie mi-e cam clar ca vor sa ma faca sa-mi fac bagajele asa ca acum , cand credeam ca ma linistesc trebe sa caut gradi

In rest si eu ca si Roxana incep sa merg la servici peste cca o saptamana , sunt obosita ca voi toate , si da , am inceput sa ma gandesc la concediu
Pe cel mic nu-l iau daca plec afara doar pe cel maricel , mi se pare prea obositor , maine ma duc pana la targul de turism sa vad ceva oferte pentru iunie spre sfarsit -in iulie e prea cald

Va pup de noapte buna , revin cu un raport complet , azi sunt rupta de somn



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Papanash merci de sfat.Si eu am pus in supa de vreo doua ori ,din ala normal,dar mi s-a parut ca prea-i apa chioara si azi m-am dus si am luat de masline,acum sa vedem daca i-o placea..

Colac peste pupaza,azi mi-a iesit supa amara,cred ca am pus prea multa telina,asa ca am aruncat-o si i-am dat numai legumele,blenduite,cu o masura de laptic..le-a halit imediat.In rest,bea si laptic,din ce in ce mai mult...a ajuns la 630-680 ml/zi,in ultimele 3 zile.

Prisi vazut Mirunica frumusica,mi-a placut mult in rochia-gogosar...mai ce-o mai gateste mami!

Danielle am admirat-o pe Ebonee,ce dulce era cum dormea!

Celia bine ai revenit!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Myral zisesi ca vii la sc. 3,pai ce faci...?

Maria cred ca si-a luat concediu,ca nu am mai vazut-o la nici un schimb

Magda mai ai cu examenele?

Maine poate am timp sa pozez si eu fata,caci azi am fost la ceva cumparaturi,si i-am luat vreo 3 baticuturi,modele diferite...mi s-a pus mie pata pe ele..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

seara buna.
betty - offf,multa sanatate!
avem poze noi, daca vreti sa ne vedeti.in seara asta ne-a facut o bucurie...s-a intors de pe burta pe spate!
http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/5%20luni/
pupici si sanatate tuturor.

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

Buna seara,

Noi am fost plecati astazi. Nu am apucat sa citesc capitolul asta. Am si eu o intrebare: as vrea sa iau un carucior sport tip umbrela, sa fie bunutz si f usor sa ma pot deplasa oriunde cu Tudor. Am vazut ca Annisia are unul de genul asta. Annisia- daca poti sa imi dai cateva detalii...voi aveti vreo sugestie? Mie mi-a placut asta, dar cred ca este cam scump si nu stiu daca este f f usor. Am mai vazut unul la 28 ron dar nu prezenta nicio garantie.

http://www.onlinesales.ro/eMerchantPro/pc/viewPrd.asp?idcategory=163&idproduct=330

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by cecilia L

Am vazut o super papusica, ce frumos doarme ea acolo........Danielle nu cumva ea si Cristi sunt frati........ cunosc pozitia asta.
suntem si noi aproape


Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

www.flickr.com/photos/imbracamintecopii " target="_blank">poze noi


frumos frumos doarme el mititelul si obositul sa l tzuci tot de la Ebonee!



_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by papanash

Bebeka, ia uite cum arata dupa masa de pranz :

http://www.flickr.com/photos/23756759@N04/2369480146/




Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)


e frumos tare ochiosul tau,sa stii



_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by gabitz78

seara buna.
betty - offf,multa sanatate!
avem poze noi, daca vreti sa ne vedeti.in seara asta ne-a facut o bucurie...s-a intors de pe burta pe spate!
http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/5%20luni/
pupici si sanatate tuturor.

gabi, mamica de stefan(13.07.2003) si eliza(28.10.2007)http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/


am admirat o pe frumoasa de eliza,e o scumpa si o dulce



_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput