Piticlontzi de iulie-august 2004 (250)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Rox, nu ti am zis ? Nu m am laudat ?
Ochi drept, cataracta juvenila, si alte neregularitati care n au prea placut, am fost la cei mai buni doctori aici, deci clar aia am. La stangul ... va urma si acolo aceeasi problema. La intrebari si raspunsuri, doctora a trambat din nas cand am pomenit ca am avut un chist dermoid (cel scos cu ovarul). Cam atata dp frontul de vest.
In rest, joia viitoare stem la Praid
Scuzati detalierea, simt nevoia sa mi descarc supararea.



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Nici nu stiu cum sa incep.... Oare va mai amintiti de mine? Oare sa mai am curaj sa intru pe aici? Incerc totusi... Azi sunt ca vremea de afara, tomnateca si trista... si putin debusolata. Am incercat sa va mai citesc, dar nu prea imi mai iese. Viata e agitata si plina de lucruri de facut. Mai ales cea profesionala, care anul trecut a fost intr-o continua cursa... cu enorm de multe provocari... noroc ca s-au mai ostoit si s-au mai asezat.
Cum mai suntem noi, altfel: asa cum ne stiati: Victor creste si se schimba in fiecare zi, avem discutii filozofice si intrebari existentiale aproape zilnic si noi lucruri de negociat... Pentru ca discutiile cu el se termina aproape mereu cu o negociere. Ii place eorm la gradiita, ma cearya in fiecare seara, foarte serios si incruntat ca ajung tarziu acasa, il cearta pe tati ca pleaca cu saptamanile, ne organizeaza weekendurile (ne ordona sa iesim in parc :))). Vorbeste din ce in ce mai bine si in propozitii din ce in ce mai complexe.
Acum sper sa mai pot intra, sa mai imi fac putin timp sa mai vorbesc si cu voi. Nu ma intrebati de poze (si asa am fost trasa de urechi de curand :))) ca nu mai apuc sa fac...
Va pupu

Mami de Vicu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Nora, sa-ti traiasca domnisorica!
ii uram multi ani fericiti si plini de succese!

Roberta, sanatate multa mamei tale!
Daria, nu prea te lauzi. Te asteptam cu vesti mai bune pe 27 mai!
Cum o sa se rezolve cu cataracta!?
Dana, bine ai revenit, te mai asteptam pe la noi!

Mama mea are glaucom. Cica se mosteneste...trebuie sa ma duc la 6 luni la control si eu nu am fost niciodata...rusine!
Pana una alta ma duc sa culc galustile. Va urez sa aveti o zi frumoasa in continuare!...:)

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Mama, lume noua! Dana, bine ai revenit printre noi - dar de ce esti asa "tomnatica si trista...si putin debusolata"?? Pupam Vicu!

Cristalina - somn usor la galushte!

Gabriela 32+ cu AMR 8 sapt...
si Stefan David (8 Iulie 2004)Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Danuleeeeeee moama vezi ca nu te vad bine de batele care au fost scoase. dar noroc ca ai semnat condica de buna voie ceeace iti motiveaza 50% dintre absente
si vez ca scuza aia cu "nu mai sta la pozat" nu tine
Daria nu ai zis.... ce faza! ai deja programata operatia? nu e mare scofala sa stii... mai ales ca la varsta ta nu ai alte efecte secundare urate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Multumesc frumos de incurajari!
Inca nu am vesti...

Daria, eu am aflat ca operatia de cataracta este simpla, dureaza in medie 6 minute si te refaci imediat. La mama complicatiile sunt date de varsta (70 de ani), hipertensiune, alergie si diabet.
In plus, la ochiul stang are si glaucom, asa ca ar exista pericolul de hemoragie. Eu vreau sa fiu optimista pentru ca doctorita este foarte buna dar mi-e frica de felul in care reactioneaza mama.Si in functie de cum reactioneaza azi o opereaza si saptamana viitoare la celalalt ochi.

Am noroc de Petro care face de garda cu ea la spital de cateva zile si tot el o cunoaste bine pe doctorita.

Sa va mai spun de Matei- vorbeste din ce in ce mai mult dar din pacate polipii il fac sa vorbeasca din ce in ce mai greu. Sper insa sa se rezolve dupa operatie. Azi mi l-a laudat educatoarea, au inceput sa faca lectii la modul mai serios, ei stau pe scaune si raspund la intrebari ca la scoala si Matei cica e intotdeauna primul... Ca sa radeti- tati zise dimineata foarte serios:"Pai normal, seamana cu mine". Modest, nu??

Noaptea trecuta am auzit deodata o bubnitura si imediat "Auuuu, capushorul meu..." si l-am cules de pe parchet...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

quote:
Originally posted by roberta04
Noaptea trecuta am auzit deodata o bubnitura si imediat "Auuuu, capushorul meu..." si l-am cules de pe parchet...



bestiaaaaaaaaal!!!!
Robi este usoara recuperarea, este esential sa stea cu capul nemiscat in primele 24 de ore si sa bea multe lichide. de a doua zi va fi super bine. matusii mele i-au dat termen de recuperare a campului vizual 3 luni. ma rog, la ea este totul complicat de iridociclita (peste terenul cardiac si toate alelalte specifice varstei) dar eu zic ca e spre bine.
Cristal, da, componenta ereditara in glaucom e predominanta. asa ca incearca sa nu mai neglijezi. cum stai cu gimnasteca?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Da, fetele, ma voi opera. In fiecare dimineata imi inkid ochiul stang si ma uit la Giulik cu ala incetosat. Groanic. Abia disting formele. Asa k ... io tre sa vad tooot :-)))
Roller, pozele !



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

daria - - o sa fie bine, sunt convinsa!
roberta - recuperare usoara pentru mama ta!

Va pup pe toate si sa nu ma dati disparuta - de miine pina vineri stau acasa, asa ca revin pe baricade lunea viitoare!

Gabriela 32+ cu AMR 8 sapt...
si Stefan David (8 Iulie 2004)Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Iaca am reventi la job..desi bolnava...poate sitn la intrecere cu Ioana si Papa .si nu stiu inca

Ioana nu emigra in US..nu am zis ca toti au liber...ci doar bugetarii, asa ca este o mica mare diferenta
Carmen vazut desenele...coloreaza f.bine!
Cristalinule super faza cu numaratul butoanelor!
Daria bafta ..o sa fie bine!
Robi sa ne spui cum s-a recuperat mama ta...si bunica mea ar cam trebui s-o faca dar are 85 de ani si-i este frica..nu a fost niciodata in spital,nu sufera de nici o afectiune, nu are nici o operatie la activ, nici o injectie macar!
Gabi relaxare placuta!
Marcelle, felicitari sotului!! Super veste! Ce se aude cu bb 2?
Dana bine ai revenit...si la tine aceeasi intrebare...actiunea bb 2 a inceput sau s-a aminat?Tu cum mai esti?

ne auzim miine.

edit ca am uitat! ...La multi ani Andreea! Sa ai numai noroc!

Mergi la inceput