Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (78)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Aliona, chiar asa tare te-au bulversat 2 liniute? Hai ca o sa fie bine. Si toate chestiile de ti le-a zis dr tau, io zic sa nu le iei asa in tragic. Daca e nevoie gasim exemple de mamici cu sarcina dupa cezariana mult mai repede decat la tine, asa ca galusca ta nu e o boala, io zic ca e un dar. Uite nasa mea cand a taiat motul fiicei ei avea in burta un galuscoi de cateva luni si tot dupa cezariana era. Nu mai da apa la soricei ca nu ai de ce, poate doar furtuna de hormoni sa fie o scuza pt reprizele de plans, dar in rest nu ai motive intemeiate.

Fetele din Siberia ce zic? asta era o gluma...daca ti se pare una tampita, ignor-o.

roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Aliona,stai linistita doar nu esti nici prima si nici ultima mamica cu bb2 dupa o cezariana!FELICITARI!!!!

MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)
8 martie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefaniya spune:

La multi ani
Theodora Ioana
Ramona
Maya Maria

Sa cresteti mari si sa aveti parte doar de bine!

Va multumim de felicitari pt Carl va

Elena_2006 - pe Adrian.Ce dragalas el in povestea ta din parc

Stefimic -felicitari lui Stefan pt primii pasi(am citit ieri dar nu am avut timp sa scriu,sper ca am retinut bine ca era vorba de Stefan care a inceput sa mearga)

Ane2200- felicitari lui Raul si la cat mai multi km

Roxanici - de Raul era vorba cu mersul de Paste.Stii,la ziua lui Carl te copiez cu ratustele din oua.Super ideea.Si super Rares si tortul..

Martutza - nu mai zic ca e lenes,dar sa stii ca e cam lenes E ok daca stau sa ma gandesc,e bine ca nu trebuie sa alerg dupa el toata ziua DAR si cand l-am vazut pe Razvanel de Mady cum singur se juca fara treaba.Se ridica si se ducea la alte jucarii,in cel mai rau caz daca nu putea venea la oricine sa-l ajute in ceea ce vrea si apoi iti dadea liber. Pe cand Carl daca nu ajunge la ceva,plange sa-i dau.Dar eu il iubesc mult asa cum e el si mai lenes ca recupereaza la altele.

Si el aplauda de cand eram in Romania,a invatat de la o pustoaica.Ii zice la pisica "is",vorbeste la telefon"da,aia"

Mady - offf,mama lor de poze.Pai stai ca e cu bucluc.Nu stiu ce s-a intamplat cand le-am descarcat in calc ca nu mi le deschide si am tot download pe net la programe ca sa mi le recupereze si am agsit unul care mi-a pus o pata pe ele si am cautat altul dar imi scaneaza 10 pe zi.Deci avem de asteptam vreo 2 saptamani.

Am reusit sa vad pozicile ,cu torturi cu sarbatoriti,cu copii in jurul lor si cu super torturi.

Aliona - mama are o prietena ce a nascut 3 copii prin cezariana,unul dupa altul si e sanatoasa,copii sunt sanatosi si ce mai pui ca pe timpul lui nea Nicu,cand nu erau ca acum fel si fel de ecografe si multe ce pot ajuta.E normal sa plangi cand ai un copilas micut si o ei de la capat cu o sarcina.Asa cum ti-a zis Rianna_stef,e greu dar si satisfactia e mare!

O seara buna!



CARL IUBITUL 05.04.07 si mami Stefaniya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaisaFudulu spune:

La multi ani sarbatoritelor de azi
Thea Ioana
Ramona
Maya Maria

Sa fiti sanatoase, norocoase si iubite.....o viata plina de bucurii

Noi suntem putin cam naspa ...avem febra , suntem mataite si maraite....azi e a teria zi dupa vaccin si a fost tare nasol...de fapt de azi noapte a inceput...speram sa fie azi si atat ca mai avem putin pana la petercere si sper sa fie in forma....

Of, of of dragi copii numai mama sa nu fii

Raisa luna a doisprezecea

Raisa luna a zecea

Diana Mamica fericita de RAISA-MARIA






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

Dragelor...va dau tema de casa...,,,

Ce va jucati cu cei mici in timpul zilei?

Ca eu numai stiu ce sa fac cu winnie...ea toata ziua face km intre camere...si scoate toate jucariile din cos de 30 de ori pe zi...si le imprastie prin toata casa...o ami8 iau si incerc sa ne jucam cu jucariile care le avem da se plicti repede...ne mai jucam de-ascunselea.....da numai stiu ce si cum....
Asa ca astept sfaturi....
e ok sa o las asa sa pedaleze sg prin casa
?

Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Martie 2008


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.dumex.com.my/members/tickers/98439/ticker4.png" target="_blank">Varsta Winnie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:


Thea
Ramona
Maya


Sa va dea Dumnezeu sanatate, fericire, mult noroc si sa va faceti parintii mandri de voi!

Carmen, mami lui Vlad Gabriel - atat de mare
Poze cu puisorul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Baietii mei sunt ceva mai bine... nu prea mai au muci si nu i-am mai auzit tusind cateva ore bune
Sper s-o tian tot asa... sa nu le spuenti si lor

Am primit rezultatul de la exudat si n-au "carcalaci" pe acolo...
Maine sau vineri mergem la pediatru, sa stau eu calma cat sunt in spital.





Daca va plac pozele noastre, votati-ne! www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">cei trei sau www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=22" target="_blank">in2 ... sau amandoua

Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiha spune:

Despre jocuri cu pupilul:

1. aranjam toate jucariile sub forma de animalute (plusuri, avem foarte multe) intr-un semicerc, cu Nectaria in mijloc, si le luam la puricat: unde e nasul? unde sunt ochii? unde e codita? vai, cerbul nu are codita etc Apoi: care e catelul, care e ursuletul, care e mielutul etc, si ea le arata cu degetelul.

2. ne uitam pe carticele si ii explic ce se intampla pe acolo - ii place, dar nu tine mai mult de 15 min, ca se plictiseste. Dar cred ca e un joc stimulativ, dat fiind ca asociaza lucrurile reale cu cele din carticele, uneori fara sa-i spun eu.

3. facem castele din cuburi.

4. punem muzica si dansam

5. ii cer sa-mi aduca anumite obiecte, sa faca anumite chestii simple cu ele (de ex sa le bage/scoata dintr-o cutie, sa le duca la tati, sa se pieptene, sa-si puna caciula, sa ma incalte cu ciorapii (nu va speriati, asta nu-i iese) etc

6. ascund un obiect si ea il cauta, sau o pun sa ghiceasca in ce mana este

7. deseneaza - la faza asta atentie, poate sa manance creionul (Nectarei i-am cumparat unele dintr-acelea numai mina, si pana sa-mi dau eu seama a mancat o bucata buna dintr-unul).

mai avem si altele, dar nu-mi vin in minte acum. Oricum astept cu interes idei noi

Raluca, mama Nectariei, 30.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiha spune:

karra80, si eu o mai las pe Nectaria sa umble singura prin casa... desi nu cred ca este foarte ok, dar uneori chiar nu am ce face. Eu mi-am dezvoltat un simt al auzului foarte fin, asa ca atunci cand nu mai aud labutele lipaind inseamna ca s-a oprit si face pozne (cel mai probabil a gasit vreun obiect sau gunoi bun de mancat) si atunci ma duc de urgenta la ea. Oricum, am ajuns sa-mi cam dau seama dupa zgomot unde este si ce face.

Raluca, mama Nectariei, 30.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crina_mio spune:



Thea
Ramona
Maya




Sa fiti sanatoase, norocoase, sa va bucurati parintii cu nazbatiile voastre.

Karra- super subiectul. Sunt cu okii in gura de somn, dar astept cu interes raspunsurile fetelor mai experimentate.

noapte buna la pitici si la mamici .



Crina si Maya Georgia

Luna a 11-a


varsta Maya

Mergi la inceput