Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (114)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Noapte buna fetele!!!

Tudor doarme de ceva timp...nu pot sa-l tin treaz mai mult de ora 21 am incercat in fel si chip si cu mancarea mai tarziu...nimic...la 21 adoarme la 06.30 se trezeste asta e lege

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Buna seara tuturor!!!


In primul rind multumiri din www.flickr.com/photos/23256333@N02/2343969292/in/photostream/ " target="_blank">inima!
Afibebe, Danuta36, Celia, Rodica.

Uram si noi Alexandrei Mihaela de Cristina Florea

Am avut o zi minunata! Daria a dormit numai vreo doua ore in pauzele dintre vizitele bunicilor, unchilor si verisorului Matei . Starea ei generala e buna daca nu iau in considerare nasucul foarte infundat.
A rezistat cu stoicism la toate sedintele foto si a mincat bine la toate mesele.

Our day in a few photos:

M-am trezit si www.flickr.com/photos/23256333@N02/2343956752/in/photostream/" target="_blank">maninc singura cu lingurita. Cum spunea mamaie mare care e la ingeri acum: Tot boierul cit de mic dupa masa www.flickr.com/photos/23256333@N02/2343129085/in/photostream/" target="_blank">doarme un pic.
A venit tati din oras si ma rasfat www.flickr.com/photos/23256333@N02/2343960328/in/photostream/" target="_blank">in brate la el.

Mami www.flickr.com/photos/23256333@N02/2343141051/in/photostream/" target="_blank">m-a imbracat in rochita.
Vrei sa mai dorm? www.flickr.com/photos/23256333@N02/2343974482/in/photostream/" target="_blank">Nici gind! Asta am invatat-o de la www.flickr.com/photos/23256333@N02/2343153887/in/photostream/" target="_blank">Matei.

Betty, acum am citit capitolul trecut. In citeva minute verific daca apare roseata de la Ospamox. Pupici roz si numai bine frumosului Mario!!!

Bernix multumim pentru grija!!!

Am vazut poze cu mamici superbe si bebelushi incintatori!!! Thank you for sharing!!!


www.flickr.com/photos/23256333@N02/sets/" target="_blank">Poze Daria ianuarie-februarie
www.flickr.com/photos/26805627@N00/sets/" target="_blank">Poze Daria
www.dumex.com.my/members/tickers/98308/ticker2.png" target="_blank">Virsta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

In primul rand, imi cer scuze ca am fost cam nesociabila azi si am plecat si f repede. Ma durea o masea, era ceva crunt. Durerea era de asta-noapte, deci eram deja varza. Am fost la dentist in seara asta, mi-a drenat premolarul pt ca e infectie. Partea mai putin placuta e ca mi-a facut anestezie, deci in seara asta Stefan a servit lapte Milumil. Nu prea i-a placut, saracul se tot intorcea catre tzitzi si ma apuca cu manutele . Macar a adormit dupa ce a servit si el vreo 20 ml laptic. Sa vedem cum doarme noaptea asta. Acum termin eu lapticul din bibe . Am de mers destul de mult la dentist, e cam nasol ca dr mi-a zis ca nu pot sa alaptez 12 ore dupa anestezie . Bine ca ma duc maine la Medicover si o sa vb si cu dr Oros.

Ma retrag, ma doare toata carnea pe mine. Am stat foarte crispata din cauza durerii si acum am reusit sa ma relaxez, asa ca m-a ajuns toata oboseala de asta-noapte si azi. Poze vad maine.

Teo, 1000x pentru tot.

Noapte buna.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Betty, pielea Dariei nu s-a inrosit de la Ospamox. Am citit in urma ca Mario s-a inrosit la gurita si ca a vomat. S-ar putea sa fie alergic la vreunul dintre componentii medicamentului.
Sper sa fie doar o reactie pasagera.

Tare e rau ca am ajuns la antibiotic. Eu dupa ce am citit prospectul nu vroiam sa ii dau deloc mai ales ca nu a facut deloc febra. Dar am zis ca mai better safe than sorry. Doctorul de familie a auzit ceva la plaminul sting si cum nici nu ii pot curata foarte bine nasucul m-am temut de complicatii.



www.flickr.com/photos/23256333@N02/sets/" target="_blank">Poze Daria ianuarie-februarie
www.flickr.com/photos/26805627@N00/sets/" target="_blank">Poze Daria
www.dumex.com.my/members/tickers/98308/ticker2.png" target="_blank">Virsta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

eu am de culcat un bb.
poze pun mai incolo, sunt putine si proaste
Sim, stiam ca exista anerstezii speciale pt laptarese, ia intereseaza-te, Yaia si-a scos masea de minte si a alaptat bine mersi daca nu ma inseala memoria.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Noapte linistita tuturor!
Plec la somnic pentru ca si eu iau Nurofen si Coldrex si am nevoie de odihna.

Daca puteti sa imi raspundeti, m-ar interesa daca Baby Expo merita vizitat. Sunt preturi convenabile? Varietate ma gindesc ca da.
Am sta si noi cu tati o saptamina la Bucuresti daca s-ar merita.




www.flickr.com/photos/23256333@N02/sets/" target="_blank">Poze Daria ianuarie-februarie
www.flickr.com/photos/26805627@N00/sets/" target="_blank">Poze Daria
www.dumex.com.my/members/tickers/98308/ticker2.png" target="_blank">Virsta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Voi va laudati care de care cu ma-ma, ta-ta, pai atunci trebuie sa ma laud si eu. Ieri cand ma pregateam sa il alaptez pe Mario si mi-am scos tzitzi afara a intins mana spre ea si a zis te-te. Ideea este ca eu de fiecare data cand il duc sa il alaptez il intreb: Vrei sa iti de-a mama tzitzii? asa ca de la tzitzii s-a ajuns la te-te


Erina merci...clar e sensibil la oxpamox.



Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rnico spune:

quote:
Originally posted by Erina

Noapte linistita tuturor!
Plec la somnic pentru ca si eu iau Nurofen si Coldrex si am nevoie de odihna.

Daca puteti sa imi raspundeti, m-ar interesa daca Baby Expo merita vizitat. Sunt preturi convenabile? Varietate ma gindesc ca da.
Am sta si noi cu tati o saptamina la Bucuresti daca s-ar merita.




www.flickr.com/photos/23256333@N02/sets/" target="_blank">Poze Daria ianuarie-februarie
www.flickr.com/photos/26805627@N00/sets/" target="_blank">Poze Daria
www.dumex.com.my/members/tickers/98308/ticker2.png" target="_blank">Virsta mea



noi am fost anu trecut la baby expo! si am gasit ceea ce cautam noi- sac de dormit, patut, jucarii, carucior! la preturi ceva mai bune decat cele din magazine(depinde totusi de la firma la frima si de la produs la produs)
e drept ca sunt cam inghesuite toate acolo, spatiu pare cam mic

anu trecut am fost si la kidex...e mai departe de casa, dar mi-a placut mai mult pt ca nu erau asa de inghesuiti comerciantii

bombonica ...23oct2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Betty, e superb papanas „available” Mario. Si ce papacios mic ai-sa tina in continuare asa.
Gabitz, sanatate Elizei si tie sa va treaca repede. Frumoase foto, multumim.
Nana, multumim de vestile bune despre Andrei . Sa aiba pofta . Ma bucur ca rezultatele incep sa apara si ca reuseste buburelul sa va aduca zambetul. Sunteti minunati.
Gabriela , felicitari frumoasei Sara pentru”ma-ma „ si „ta-ta”.
Vero, felicitari Biancai pentru”bubu”.Asteptam foto.
Mandarinutza, sa poarte sanatoasa achizitia frumoasa Antonia .
Pinacolada,frumosi foc baieteii tai.
Mada, e fenomenal Luca ...ce faine foto....multumim.
Maria, La multi ani , sotului! Drum bun lui Alex , succes deplin .
Ana, sanatate Mirunei.
Erina, sanatate Dariei.
Papanash, sa va fie de bine iesirea la munte. Andreiutz, cum a fost?



mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Multumim tuturor pentru gandurile bune si vorbele frumoase. Nu mai nominalizez ca mi-e teama s anu uit pe cineva, din cauza oboselii, si ar fi pacat.
Va imbratisez cu mult drag!

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput