Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (30)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lixa spune:

Stiam eu c-am uitat ceva. Alina, tare frumoase pozele. Imi place aia in care o tii in fundulet si ea se uita la tine, e asa scumpica

Roxana, ne bucuram ca ai mai trecut sa ne dai vesti. Te mai asteptam se ne scrii, cand te mai lasa ursuletul

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adyanna spune:

[quote]Originally posted by Roxxy80

Bine ati venit in gasca noastra. Te asteptam sa scrii cat mai mult. Trebuie sa ai 10 postari ca sa nu ti se mai modereze mesajele.
Va pupam !!!



Multumesc frumos Roxxy si Lixa!





Adriana si Antonia ( 2.12.2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

..dupa cum doarme si viseaza ca suge ii este tare foame asa ca ma duc la vanat de biberon cu lapte..va pup pe toate ..si mie mi-a fost dor de voi si revenim..o seara frumoasa!!

------------------------
ROXANA de "ursuletz" GEORGE IONUTZ(31 octombrie 2007, cezariana)
------------------------
"Si s-a nascut, mititelul, tipand si batand aerul, cu fetisoara chinuita, pe care abia urma sa se astearna pacea si intelepciunea copilareasca.
... Apoi cineva mi l-a asezat in brate. M-a privit. Ne-am recunoscut; memoria comuna a doua suflete. S-a linistit. N-a mai plans. Ochii lui se topeau intr-ai mei, dospind in mine, cu caldura lor blanda, o legatura inefabila. Si am simtit toata forta iubirii lui rascolindu-mi inima."
"Niciodata nu voi uita cum te-am vazut prima oara. Erai ud, lipicios, plin de riduri si tipai de mama focului. Dar a fost cea mai frumoasa imagine care mi-a ramas in minte!"

poze
"Doamne ajuta-ne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

adyanna, bine ai venit !

lixa, eu am servit azi o plimbare in parc de vreo trei ore, dar nu mi-a ridicat pisicul deloc , doar l-a vanturat bine bine si i-a inghetat fundul. Unde mai zici ca plecasem cu ditai cartoiul la mine, ca in viziunea mea idilica, stateam pe banca la soare si copilul dormea cuminte in carut. Nexam soare nexam dormit la copil, nu am scos cartea din geanta si ne-am intors ambele cu nasul rosu ca renii lui Mos Craciun si cu benzina periculos de aproape de zero. Dar cum sa bag benzina cu copilul in masina ? Ca doar nu pot sa o las sa plec sa platesc si nici nu se merita efortul sa desfac scoica din centuri pentru 5 minute. Asa ca am mers lin spre casa, din fericire fara probleme.

RGE, hmm, aerosoli, e o idee, dar Sophia fornaie de ieri, poate totusi ii trece, ca la noi e clar ca sunt mucisori, dar de aia pititi. Oricum, i-am mai impins o seringa de ser in nas si am pus-o pe burta sa regurgiteze linistita, asa ca parca e mai bine.

Aralia, stii care e problema cu animalele de la tarani ? Eu nu pot sa merg sa vad animalul viu si sa-i cer moartea. Pe bune. Desi am crescut la tara in Maramures, de cate ori se apropiau de vreun pui sau o gaina sa-i taie plangeam si urlam "asasinilor". Acum n-as face la fel,dar in ipocrizia mea carnivora prefer animalele deja moarte...

mami de Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

quote:
Originally posted by ggaby

Ellis si al bb are doar mucisori de o sapt,dar nu-mi varsa mananca tot...oare sa sun pediatra???!
Amy23 multumesc mult!...pai a furat ochii de la mami

gaby & david 18.12.2007



eu zic sa mergi sa-l vada, oricum la mine a vazut-o degeaba, ca i-a gasit doar rosul din gat; la analizele de sange a iesit infectia si la radiografie s-a vazut urma pe plaman.

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

quote:
Originally posted by Vasari

Mihuta, clar ne-a apucat psihoza!
Ellis, multa sanatate! Te ia asa prin surprindere cate o raceala de-asta! Bine ca v-ati dat seama ce este. Mai ales ca nu a avut simptome. pe de alt aparte te ia cu fiori cand auzi de radiografie la un copil asa mic. Alta solutie nu ati avut? Va pup si va doresc numai bine si sa va reveniti repede.

Multumim ca v-au placut pozele cu noi.

Roxana, vad ca Ionut a prins curaj.

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.



nu am avut alta solutie, trebuia sa facem radiografia ca sa vedem daca nu a aspirat vima ca era ff grav atunci; chiar a fost rau, cand eram cu ea in brate si o vedeam ca se inmoaie, am crezut ca mor ca nu pot face ceva pt copilul meu; sa dea Dumnezeu sa se faca mai repede bine si sa pot fi si eu mai linistita.

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

multumesc fetelor pt incurajari si sfaturi;
voi tine minte de colargol - acum ii pun antibioticul, sper sa nu mai fie nevoie si de altceva.
pt mamici

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

uuuffffffff...ellis imi pare tare rau pt fatuca.biata de ea..
eni, au venit analizele?cum sunt?


mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

quote:
Originally posted by mihuta

Daca Sophia fornaie, inseamna ca are niste mucisori ascunsi ? Ca in partea vizibila a nasului n-are, dar cand respira se aude fornait...Cred ca ne-apuca psihoza pe toate...

Lala, la ce serveste Colargolul, mai exact, la fluidizare ? Le poate lua orice bebelus, sau trebuie intai sa o vada un doctor?

mami de Sophia




Sunt picaturi pentru mucisori existenti, vizibili si in general grosuti (scuzati descrierea).
Se pune o picatura in fiecare nara de 3 ori pe zi.
Noi am luat fara a ne vedea dr (consult telefonic dar dr mea ma cunoaste bine si stie ca daca ii spun ca baietii au aia sau aialalta chiar asa e . Mai precis sunt experta la gat rosu, gat cu puroi si bronsite coborate in bronhii sau plamani. Intr-o vreme aveam si stretoscop. Plus ca fac fara nicio jena injectii ).

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

hello

va multumesc pt raspunsuri!! ma gandeam si eu sa o pun jos dar mie cam fria ca nu e chiar asa cald.
roxule bine ai revenit!!! sper ca e gata "pauza'!!!! pusi multi la george ionut!!!
ellie multa sanatate alessiei!!!
alina super poze!!!

va pupam
noapte buna!!


.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput