Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (30)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Buna!
Adyanna,Antonia,bine ati venit!
Roxana,George, bine ati revenit! Mami, smecher rau baiatul tau!!!m-am amuzat, te rog sa ne mai povestesti despre el!
Ellis,imi pare tare rau! uff, au venit si ei in sezonul nepotrivit din acest punct de vedere.Mai avem un pic si scapam..pana la anul!

Sa vina o data caldura, ca am o nerabdare... sa o imbrac in rochite cu chilotei tip gogosar asortati
acum asta fac, caut modele de rohitele.Ia uitati aici:
www.debenhams.com/webapp/wcs/stores/servlet/category_10001_10001_18346_-1" target="_blank"> debenhams
sau
www.obaibi.fr/VAD/HTML/02-Rayon/Rayon.jsp?StoreID=1&MarqueID=2&LangueID=1&fh_view_size=11&fh_location=//okaidi/fr_FR/categories< {okaidi_catalogue}/categories< {okaidi_catalogue_24}/categories< {okaidi_catalogue_24_1694}&fh_start_index=11" target="_blank"> obaibi (okaidi pt. 0-3 ani)

si inca nu am terminat, inca mai studiez "problema"...


Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

si ca tot veni vorba de cumparaturi...de luna asta am intrat pe cele 6 mil, pe care le primesc de fapt de luna viitoare..
Alocatie am primit in ian. prin posta pe o singura luna-din pacate nu am fost atenta sa vad ce luna reprezinta, iar la sf. lui februarie cica au virat alocatia pe ian...Asta insemana ca prima luna nimic!Intrebare:daca am nascut pe 2 nov., nu mai primesc nimic pe luna respectiva???
Am facut cerere de virament in cont bancar, nu mi-au acceptat contul de ING in care i se transfera lui Sebastian-cica nu mai au niciun acord cu ei.Am ugit repede si am facut un cont la BRD..Apoi i-am rugat sa mute si alocatia lui Sebi aici,sa nu ne incurcam cu o suta de contui; cica nici problema... Acum cateva zile surpriza: am primit banii Stefaniei in contul de ING pe care l-au refuzat initial

Deci,ati primit alocatia si pt. luna in care s-au nascut?



Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

desi v-am spus noapte buna tot am mai tras cu ochiul...

CAMI, eu de ex am nascut pe 31 oct iar in ianuarie am primit 4 mil alocatia ()adika pe nov si dec) dar am o prietena care a nascut 5 zile mai tarziu, adika pe 5 noiembrie si nu a primit deloc alocatia pe noiembrie. chiar imi spunea ieri ca se astepta sa primeasca mai multi bani!!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

BB,se pare ca asa este! dar nu este corect, a fost o singura zi de la inceputul lunii -adica un copil nu mai consuma nimc in luna aia daca nu se naste pe 1? hai ca noi ne permitem, dar pote sunt mai saraci care chir conteaza pe banii aceia pt. scutece,hainut,etc..


Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Acular73 spune:

anacami, BB nu se da alocatie pentru luna in care e nascut copilul. In luna aia cica ne dau prima de nastere, aia de 204 RON.

Raluca si Mara (29 oct. 2007), Matei (8 sept. 1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by anacami

BB,se pare ca asa este! dar nu este corect, a fost o singura zi de la inceputul lunii

Camelia, Sebastian si Stefania



da cami asa e!! si prietena mea e revoltata!! ea inca asteapta...

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

quote:
Originally posted by Roxxy80

Gata, l-am adormit pe piticul atomic. Cat ar fi de obosit si lui tot ii arde de joaca. In plus, de cand l-am botezat nu mai vrea deloc sa stea singur. Eram asa de mandra de el pana in botez pt ca statea si cate o ora singur in spatiul de joaca sau in balansoar. Acum nu stiu ce s-a intamplat dar ma vrea numai langa el. Nu trebuie sa-l tin in brate, dar trebuie sa fiu langa el. Cum plec putin, cum incepe maraiala aia enervanta. Azi cred ca i-am citit vreo 20 d epovesti. este fascinat de carticicelele alea colorate. Pune mana pe ele si le studiaza foarte atent. Sper ca atunci cand va fi mai mare sa-i placa povestile la fel cum i-au placut si lui mami lui .

Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!


Roxxy, bun venit in clubul nostru... va primim cu drag...


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Raluca,super-tare! pai de ce nu ne spun asta e la inceput,macar sa stim una si buna! iti lasa impesia ca cine stie ce favor au facut mamicii,premiind-o

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by Acular73

anacami, BB nu se da alocatie pentru luna in care e nascut copilul. In luna aia cica ne dau prima de nastere, aia de 204 RON.

Raluca si Mara (29 oct. 2007), Matei (8 sept. 1998)



ooo deci eu ar trebui sa ma simt "norocoasa" ca nu am nascut o zi mai tarziu....

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Acular73 spune:

Da BB, tu esti cu 2 zile mai norocoasa ca mine :))

Raluca si Mara (29 oct. 2007), Matei (8 sept. 1998)

Mergi la inceput