Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (30)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

hai BB,ca tu ai fost mai castigata,ai stiut tu ce ai stiut de ai nscut pe 31: practic, in prima luna, ai primit si prima si alocatie . Sau nu ?
Zii ca ii faci cinste cu o Cola,sa nu mai astepte!
bine ca mi-ati spus,aveam de gand sa merg sa-i intreb

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

BB,nu am vazut mesajul tau anterior- gand la gand
Pai nu stiai deja ca esti norocoasa?

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Jasmin

pupici la toata lumea,cred ca o sa trag si eu pe dreapta,toti din casa dorm (inclusiv Sebi ,ca nu a dormit la amiaza ); vad ca nici tastatura nu ma mai asculta,a intrat si ea in hibernare (scuze de greselile din mesajele anterioare, nu mai am puterea sa editez...).

Weekend placut!!!

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by ggaby

nu-mi raspunde nimeni???si inca ceva...david de fiecare data seara dupa 6h imi face niste crize de nu stiu cum sa-l mai linistesc oare or fi colicele astea blestemate???si ai vostri bb-i plang asa seara dupa 6h???e adevarat ca dupa 3 luni se mai linistesc colicele??noi mai avem 5 zile pana la 3 luni...Doamne Ajuta!Saracutul trebuia sa pape acum la 21h30 si s-a adormit ca a plans de la 20h30 intr-una...offff si sanul imi plesneste e super plin



Ceapa nu are ce rau sa-i faca.In cel mai rau caz poate afecta gustul laptelui si sa nu-i placa lui bebe. Stiati ca ceapa cruda e recomandata pt stimularea lactatiei?
Si Amira mea incepe dupa ora 6 cu maraiala.Deja la ora 8,ora de baita,e super maraita,de parca ar spune:"hai grabeste-te o data cu baita aceea"
Voi la ce ora va incepeti programul de seara?

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adyanna spune:

quote:
Originally posted by anacami

si ca tot veni vorba de cumparaturi...de luna asta am intrat pe cele 6 mil, pe care le primesc de fapt de luna viitoare..
Alocatie am primit in ian. prin posta pe o singura luna-din pacate nu am fost atenta sa vad ce luna reprezinta, iar la sf. lui februarie cica au virat alocatia pe ian...Asta insemana ca prima luna nimic!Intrebare:daca am nascut pe 2 nov., nu mai primesc nimic pe luna respectiva???
Am facut cerere de virament in cont bancar, nu mi-au acceptat contul de ING in care i se transfera lui Sebastian-cica nu mai au niciun acord cu ei.Am ugit repede si am facut un cont la BRD..Apoi i-am rugat sa mute si alocatia lui Sebi aici,sa nu ne incurcam cu o suta de contui; cica nici problema... Acum cateva zile surpriza: am primit banii Stefaniei in contul de ING pe care l-au refuzat initial

Deci,ati primit alocatia si pt. luna in care s-au nascut?



Camelia, Sebastian si Stefania



Anacami si eu am nascut pe 2 decembrie si nu am luat alocatia pe luna dec. Am inteles ca in luna in care se naste copilul nu primeste alocatie.

Adriana si Antonia ( 2.12.2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by ggaby
Cred ca am mai intrebat si nu stiu daca mi-ati raspuns, e normal ca david are nasucul asa plin de mucusori dimineata si cateodata si spre dupa-amiaza?



Nu stiu cat e de normal,dar si Amira mea la fel face.Eu cred ca e din cauza aerului prea uscat din casa.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adyanna spune:



In ceea ce priveste mucisorii noi folosim www.overland.com.ro" target="_blank">Batistuta Bebelusului . Nu ii place ei nici asta foarte tare ( la pompita urla de-a dreptul ) dar aspira foarte bine si chiar respira mult mai bine apoi.



Adriana si Antonia ( 2.12.2007 )
http://community.webshots.com/album/562773629OKAygZ?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by slimatei
mai foloseste cineva betisore de ureche pt. nasuc?



Eu!
Nu folosesc pompita,ca nu ma descurc cu ea si mai mult o chinui.Ii dau cu Sterimar si apoi "pescuiesc" mucusorii cu un betisor.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by ggaby

Fetele,eu dimineata cand il alaptez pe david sunt rupta de oboseala si dupa ce termina il las sa doarma cu mine in pat,oare am sa platesc mai tarziu consecintele?e asa de dulce si dormim asa bine in spre dimineataSi acum a ramas in pat la mine si vad ca doarme asa bine!voi faceti la fel?



Eu am luat-o langa mine,cand inca se mai trezea noaptea pentru papa.Imi era lene sa o mai pun in patut si apoi imi placea asa de tare sa o simt langa mine.
Acum daca nu se mai trezeste noaptea si se trezeste o data cu toata lumea,n-o mai pun.Doar cat ne dragalim asa de buna revedere.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonicutza spune:

quote:
Originally posted by anacami

Simona, te-am salutat!!! cu modificatul este mai greu, ca trebuie sa ne logam pe userul comun, mai uitam si probabil fiecare a zis ca poate face altcineva.Incerc sa modific eu, daca nu o face cineva pana ma deloghez..


Camelia, Sebastian si Stefania



merci mult de lamurire,incepusem sa ma intreb cand voi fi trecuta pe listutza!!!



Simo fericita de TOBIA 12.12.2007

http://www.flickr.com/photos/12428784@N05/sets/

Mergi la inceput