Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (30)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonicutza spune:

quote:
Originally posted by Nov-Dec2007

Simonicutza, Tobia, avem placerea sa va aflati in listutza nostra!



multumim mult de urare !!!!
si noi avem placerea sa ne aflam printre voi !!!!


Simo fericita de TOBIA 12.12.2007

http://www.flickr.com/photos/12428784@N05/sets/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by mihuta
Cu cerealele nu stiu ce sa fac.



Le adaugi in piureul de fructe.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by mihuta
Daca se foloseste banana coapta (cateva minute la cuptor sau la microunde) se va digera mult mai usor. Habar n-am insa ce gust are.



Naspa!


Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonicutza spune:

quote:
Originally posted by creem

Neata fetele! Eu sunt un pic suparici ca ieri la masa de la 5.30 si la cea de la 9.30 sanii erau foarte lasati si fata a supt foarte putin si apoi a adormit. Cred ca nu prea mai am laptic. Acum de dimineata i-am dat din ambii sani si s-a trezit dupa 15 minute. Am cantarit-o si in ultima sapt nu a luat nimic, parca a si scazut vreo 50 gr.
Ce sa fac? va intreb pe voi, ca eu sunt tare debusolata. As vrea sa o alaptez in continuare, dar nu s-o infometez; as vrea sa ii dau completare, dar sa nu pierd lapticul si sa nu imi mai suga la san.
Voi ce ati face in locul meu?
Ancuta, stiu ca si tu ai trecut prin asta, fata ta mai suge, chiar daca ii dai si bibe? I-ai dat de la inceput un bibe intreg? si ce mese ai inlocuit? (scuze daca te bombardez cu prea multe intrebari, dar sunt tare deprimata din cauza asta)

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)



creemeu te pot ajuta cu un singur sfat,mergi in farmaciile "Sensi Blu" si cumpara un biberon de la AVENT (http://www.baby-shop.ro/start.htm?P_182_3.htm) care nu curge decat daca bb suge exact ca la san,iar cand i dai cu biberonul sa stai cu sanul descoperit langa nasuc,poate asa ai sanse sa nu o intarci mai devreme decat vrei.


Simo fericita de TOBIA 12.12.2007

http://www.flickr.com/photos/12428784@N05/sets/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonicutza spune:

quote:
Originally posted by Vasari

Simonicutza, si eu copiasem datele tale data trecuta sa te trec in lista si am uitat. Imi pare rau. Sper sa ne ierti.

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.




nu-i nici o problema, si mie m-i se intampla sa vreau sa raspund la cineva, apoi daca ma distrage Tobia am uitat.... semn ca imbatranim ???


Simo fericita de TOBIA 12.12.2007

http://www.flickr.com/photos/12428784@N05/sets/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by ellis

buna ziua! pentru noi nu e buna...



sanatate multa la pui mic!

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:


quote:
Originally posted by Vasari
Am pus cateva poze noi pentru cine are timp si chef sa ne vada:
http://picasaweb.google.com/alina.buciu/Maria


Pupam printesica in rosu! E tare scumpa!

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Littlebig spune:

Ne inscriem si noi pe listuta bulgarasilor de decembrie pentru ca tot nu era nimeni nascut pe 20, suntem noi doi. El, bebita Simon in 2007 si mamica Raluca in 1981. S-a nascut cu 2,950 si 50 cm, scor Apgar 9.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

ca de obicei ...ultima?!

urez bun venit celor 2 mami impreuna cu puiutii lor:Adyanna si littlebig
Ellis
,foarte nasoala faza...grea incercare...speram ca e de bine si nu se va repeta...acum ca are tratament;Sanatate micutei!
In legatura cu pompitele de nas,mi-am cumparat una de la chicco,pe care nu am reusit sa o fol.,in schimb am una albastra de la tigex,ca un burduf care e fff buna(pt. mucisorii care se vad)...eu mai adanc nu m-am bagat
Mihuta,eu am mancat banana coapta la ceva restaurand asiatic-mi-a placut...e mai ciudat gustul dar nu mi s-a parut asa nasoala
Simonicutza,cred ca la toate ni se intampla!sau cand apuci sa scrii,momentul e deja depasitVicto,intradevar...m-a informat gresit farmacista;m-am mai linistit,era cam mult!
In alta ordine de idei,mamaicilor de bebei care au fost raciti,a avut vreunul din ei besicuta pe amigdale?A mea are ,dar dr. mi-a zis sa o las deocamdata asa,si sa vedem cum evolueaza
sunt ingrijorata....poate din aceasta cauza mu mai mananca asa bine

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

o alta intrebare

mamici de fetite...ati recoltat urina pt. analize si daca da cum?pt. ca Ana are o iritatie la fundic care nu ii mai trece,am schimbat si scutecele,acum voi testa cremele (fol.ceva prep. in farmacii si reviken pt.noapte-e ca argila si mi separea ca o protejaza mai bine,bephanten crema )dar se poate sa fie si de la infectie urinara(fetitele sunt predispuse)...nu stiu ce sa-i mai fac,o spal de cate ori o schimb,daca face kk ,in momentul 2 o schimb,am lasat-o de vreo trei zile ,inainte de baita cu fundul gol cate juma de ora
ce sa-i mai fac??
Mai dati-mi ceva sugestii ,va rog!

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)

Mergi la inceput