Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (30)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

quote:
Originally posted by mihuta

Daca Sophia fornaie, inseamna ca are niste mucisori ascunsi ? Ca in partea vizibila a nasului n-are, dar cand respira se aude fornait...Cred ca ne-apuca psihoza pe toate...

Lala, la ce serveste Colargolul, mai exact, la fluidizare ? Le poate lua orice bebelus, sau trebuie intai sa o vada un doctor?

mami de Sophia




Si Alexia fornaie, dar am inteles de la pediatra noastra ca unii bebei sunt ei fornaiti de felul lor, nu ca au mucisori.

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


www.earthhour.org/user/dBsp" target="_blank">Earth Hour 2008
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Bine ati venit in gasca noastra. Te asteptam sa scrii cat mai mult. Trebuie sa ai 10 postari ca sa nu ti se mai modereze mesajele.
Va pupam !!!



quote:
Originally posted by adyanna

Buna dimineata! Va tot citesc de ceva vreme si azi m-am hotarat sa ma inscriu si eu in grupul vostru ( daca ma primiti bineinteles ). Am si eu o papusa pe nume Antonia nascuta pe 2 decembrie 2007. Daca se poate va rog sa ma treceti si pe mine in lista voastra. Deci, datele sunt : Antonia, 40 saptamani, nastere normala, 3050 g, 50 cm, scor Apgar 9. DN 10.03.1982

La 3 luni papusa mea avea 5700g si 59 cm. Se intoarce singura de pe burta pe spate de la 2 luni si o saptamana, acum 2 zile a inceput sa intinda mana intentionat dupa jucarii si sa le prinda ( pana acum le prindea din greseala ), e foarte vesela si vorbareata acasa. In parc in schimb e cam serioasa si smiorcaita. Probabil pentru ca nu s-a obisnuit inca cu iesitul afara zi de zi pentru ca nu am scos-o inainte de botez in fiecare zi si cu caruciorul. ( si cred ca sunt singura speriata de bombe care am facut asa ceva ).

As mai avea multe sa va spun, dar deocamdata cred ca e destul.

Va multumesc anticipat pentru adaugarea mea in lista!

http://family.webshots.com/album/562773629OKAygZ?vhost=family




Adriana si Antonia ( 2.12.2007 )



Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lixa spune:

quote:
Originally posted by mihuta

Daca Sophia fornaie, inseamna ca are niste mucisori ascunsi ? Ca in partea vizibila a nasului n-are, dar cand respira se aude fornait...Cred ca ne-apuca psihoza pe toate...

Lala, la ce serveste Colargolul, mai exact, la fluidizare ? Le poate lua orice bebelus, sau trebuie intai sa o vada un doctor?

mami de Sophia




mihuta, poate sa aiba mucisorii coborati in gat, de asta fornaie / sforaie. Si noi ii curatam nasucul seara, inainte de culcare, ca sa doarma linistit

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lixa spune:

adyana si antonia, bine ati venit!

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lixa spune:

Ellis, multa sanatate Alessiei! Ce patanie...

Alina, vai ce-ai patimit ieri . Bine ca v-ati mai revenit azi...

creem, cum e cu alaptatul? I-ai dat supliment?

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lixa spune:

iuhuuuuuuuuu

Nu mai e nimeni pe aici? Eu sunt la maica-mea, am fost rasfatata azi. Pana acum am stat cu bunica-mea care a gatit tot felul de bunataturi (mucenici moldovenesti, tochitura de bureti, sarmale cu ciuperci ). Acu plimba maica-mea brotacelul si eu stau pe forum .

Ce de bebei cu probleme zilele astea .

Se plimba cineva prin Herastrau? Ca asta e parcul cel mai aproape de mine si as trage o fuga cu masina cateodata, da mi-e cam lene sa ma plimb singurica. Chiar, ce-ar fi s-o punem de o intalnire in Herastrau intr-una din zilele astea insorite? Haideti fetelor, poate asa ne mai mobilizam un pic si ridicam "pisicul" (a se citi psihicul)... eee, eu acu ma incurajez pe mine, da poate mai molipsesc si pe altcineva.

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

ALINA
..fetelor care va vaietati de fornait de ce nu faceti voi la bebei cateva sedinte de aerosoli?..se gasesc aparatele de cumparat si in farmacii..si eu am avut probleme cu grasul meu fornaia mereu..la un moment dat fornaia si fara mucisori eu ii dadeam mereu cu batista ..l-am disperat saracul acum urla si cand aude feonul..l-am dus la 3 sedinte de aerosoli si aspirare si gata baiatul ..de atunci nu am mai avut nici mucisori nici urma de fornaiala.

------------------------
ROXANA de "ursuletz" GEORGE IONUTZ(31 octombrie 2007, cezariana)
------------------------
"Si s-a nascut, mititelul, tipand si batand aerul, cu fetisoara chinuita, pe care abia urma sa se astearna pacea si intelepciunea copilareasca.
... Apoi cineva mi l-a asezat in brate. M-a privit. Ne-am recunoscut; memoria comuna a doua suflete. S-a linistit. N-a mai plans. Ochii lui se topeau intr-ai mei, dospind in mine, cu caldura lor blanda, o legatura inefabila. Si am simtit toata forta iubirii lui rascolindu-mi inima."
"Niciodata nu voi uita cum te-am vazut prima oara. Erai ud, lipicios, plin de riduri si tipai de mama focului. Dar a fost cea mai frumoasa imagine care mi-a ramas in minte!"

poze
"Doamne ajuta-ne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

LIXA..eu sunt total de acord..eu una ma inscriu!!..poate

------------------------
ROXANA de "ursuletz" GEORGE IONUTZ(31 octombrie 2007, cezariana)
------------------------
"Si s-a nascut, mititelul, tipand si batand aerul, cu fetisoara chinuita, pe care abia urma sa se astearna pacea si intelepciunea copilareasca.
... Apoi cineva mi l-a asezat in brate. M-a privit. Ne-am recunoscut; memoria comuna a doua suflete. S-a linistit. N-a mai plans. Ochii lui se topeau intr-ai mei, dospind in mine, cu caldura lor blanda, o legatura inefabila. Si am simtit toata forta iubirii lui rascolindu-mi inima."
"Niciodata nu voi uita cum te-am vazut prima oara. Erai ud, lipicios, plin de riduri si tipai de mama focului. Dar a fost cea mai frumoasa imagine care mi-a ramas in minte!"

poze
"Doamne ajuta-ne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

..poate ne vedem chiar saptamana viitoare..scuze dar la mine merge ca naiba si forumul si netul si calculatorul si tot...


------------------------
ROXANA de "ursuletz" GEORGE IONUTZ(31 octombrie 2007, cezariana)
------------------------
"Si s-a nascut, mititelul, tipand si batand aerul, cu fetisoara chinuita, pe care abia urma sa se astearna pacea si intelepciunea copilareasca.
... Apoi cineva mi l-a asezat in brate. M-a privit. Ne-am recunoscut; memoria comuna a doua suflete. S-a linistit. N-a mai plans. Ochii lui se topeau intr-ai mei, dospind in mine, cu caldura lor blanda, o legatura inefabila. Si am simtit toata forta iubirii lui rascolindu-mi inima."
"Niciodata nu voi uita cum te-am vazut prima oara. Erai ud, lipicios, plin de riduri si tipai de mama focului. Dar a fost cea mai frumoasa imagine care mi-a ramas in minte!"

poze
"Doamne ajuta-ne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

..si nu mai vorbiti de mancare ca eu am inceput postul de luni!!..aveti mila va rog..

------------------------
ROXANA de "ursuletz" GEORGE IONUTZ(31 octombrie 2007, cezariana)
------------------------
"Si s-a nascut, mititelul, tipand si batand aerul, cu fetisoara chinuita, pe care abia urma sa se astearna pacea si intelepciunea copilareasca.
... Apoi cineva mi l-a asezat in brate. M-a privit. Ne-am recunoscut; memoria comuna a doua suflete. S-a linistit. N-a mai plans. Ochii lui se topeau intr-ai mei, dospind in mine, cu caldura lor blanda, o legatura inefabila. Si am simtit toata forta iubirii lui rascolindu-mi inima."
"Niciodata nu voi uita cum te-am vazut prima oara. Erai ud, lipicios, plin de riduri si tipai de mama focului. Dar a fost cea mai frumoasa imagine care mi-a ramas in minte!"

poze
"Doamne ajuta-ne!!"

Mergi la inceput