Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (30)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

Ellis si al bb are doar mucisori de o sapt,dar nu-mi varsa mananca tot...oare sa sun pediatra???!
Amy23 multumesc mult!...pai a furat ochii de la mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

MIHUTA, cu mucii ne chinuiam de aproape 3 sapt. am fost la dr si ne-am tratat pt rosul din gat, dar nu era numai asta.


Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

sorry am gresit e Amy26

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Ellis, sanatate Alessiei! Doamne, ce patanie! Cred ca te-ai speriat tare rau, saracuta de tine...Dar cum si-au dat ei seama ca are viroza, dupa proba de sange sau dupa radiografie?
Nelone, multumim de urari!
Alina, superbe pozele Mariei. Mi-a placut poza in care se ridica in fundulet, cum se uita la tine, cu incantare si speranta...
Bb sa stii ca exista niste grilaje care se pot pune la orice pat, am vazut pe net, mi se par foarte utile, mai ales pentru cand cresc mai marisori. Imi aduc aminte ca eu mai cadeam noaptea din pat cand eram micuta.

Inimioara mea
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

quote:
Originally posted by ggaby

Ellis si al bb are doar mucisori de o sapt,dar nu-mi varsa mananca tot...oare sa sun pediatra???!
Amy23 multumesc mult!...pai a furat ochii de la mami

gaby & david 18.12.2007



Pentru muci recomand din inima picaturi COLARGOL . Super bune se prepara in farmacie, eu am gasit la Dona. Chiar daca au o culoare urata sunt eficiente. Si sunt recomandate pt bebelusi.

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

BB in loc sa o pui in pat mai bine pui 2-3 pilote pe jos si asa e safe

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Daca Sophia fornaie, inseamna ca are niste mucisori ascunsi ? Ca in partea vizibila a nasului n-are, dar cand respira se aude fornait...Cred ca ne-apuca psihoza pe toate...

Lala, la ce serveste Colargolul, mai exact, la fluidizare ? Le poate lua orice bebelus, sau trebuie intai sa o vada un doctor?

mami de Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelone77 spune:

quote:
Originally posted by mihuta

Daca Sophia fornaie, inseamna ca are niste mucisori ascunsi ? Ca in partea vizibila a nasului n-are, dar cand respira se aude fornait...Cred ca ne-apuca psihoza pe toate...

Lala, la ce serveste Colargolul, mai exact, la fluidizare ? Le poate lua orice bebelus, sau trebuie intai sa o vada un doctor?

mami de Sophia





Si Andrada fornaie...chiar SFORAIE citeodata!! Ati patit si voi..?

Nela & Andrada Catalina (19 dec 2007)

http://community.webshots.com/user/nelone77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Mihuta, clar ne-a apucat psihoza!
Ellis, multa sanatate! Te ia asa prin surprindere cate o raceala de-asta! Bine ca v-ati dat seama ce este. Mai ales ca nu a avut simptome. pe de alt aparte te ia cu fiori cand auzi de radiografie la un copil asa mic. Alta solutie nu ati avut? Va pup si va doresc numai bine si sa va reveniti repede.

Multumim ca v-au placut pozele cu noi.

Roxana, vad ca Ionut a prins curaj.

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

quote:
Originally posted by mihuta

Ellis, imi pare asa de rau de viroza Alessiei ! Nu avea alte simptome decat mucozitatile ? Ca nu mai in minte daca ai scris. Ce experienta groaznica !

Alina, ce frumoasa e rochita rosie ! (de Maria nici nu mai zic, e o bebelusa superba! )

Aralia, bine ca mi-ai zis de ficatul de pasare ! Ce pacat ca la noi nu exista branduri organice ! Ca nu ti-e clar nici taranii cu ce hranesc animalele...

BB, daca nu e foarte frig in casa, mai bine pune ceva gros pe jos si las-o acolo pe Iasmina, ca ma gandesc ca daca e tare jucausa sa nu cada din pat. Pana la urma si pernele pot fi impinse din greseala cu piciorusele.

mami de Sophia




Da, nici de la tarani necunoscuti nu e bine sa cumperi...
Dar mai rar se dau promotori de crestere in gospodarii. Doar daca cumpara furaje de la magazin, alea mai contin diverse. Daca taranu' da doar grau, porumb si ce-o mai da el acolo e OK.

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


www.earthhour.org/user/dBsp" target="_blank">Earth Hour 2008
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput