Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (30)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RGE spune:



------------------------
ROXANA de "ursuletz" GEORGE IONUTZ(31 octombrie 2007, cezariana)
------------------------
"Si s-a nascut, mititelul, tipand si batand aerul, cu fetisoara chinuita, pe care abia urma sa se astearna pacea si intelepciunea copilareasca.
... Apoi cineva mi l-a asezat in brate. M-a privit. Ne-am recunoscut; memoria comuna a doua suflete. S-a linistit. N-a mai plans. Ochii lui se topeau intr-ai mei, dospind in mine, cu caldura lor blanda, o legatura inefabila. Si am simtit toata forta iubirii lui rascolindu-mi inima."
"Niciodata nu voi uita cum te-am vazut prima oara. Erai ud, lipicios, plin de riduri si tipai de mama focului. Dar a fost cea mai frumoasa imagine care mi-a ramas in minte!"

poze
"Doamne ajuta-ne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

..scuze..la mine merge ca naiba forumul..tot scriu mesaje si dispar..
LAVINIA ziceam ca si Ionut doarme ca Iasmi ..de seara de la 9 cel tarziu pana dimineata la 7-8-9 depinde probabil de cat "baloteaza" ziua.
..va spuneam ca fi'miu a inceput sa scuipe precum baietii de stau la coltul strazii..prost obicei..i-am promis pe 31 octombrie 2008 la fix un anisor prima bataita la curuletz..asa din dragoste de mama.

------------------------
ROXANA de "ursuletz" GEORGE IONUTZ(31 octombrie 2007, cezariana)
------------------------
"Si s-a nascut, mititelul, tipand si batand aerul, cu fetisoara chinuita, pe care abia urma sa se astearna pacea si intelepciunea copilareasca.
... Apoi cineva mi l-a asezat in brate. M-a privit. Ne-am recunoscut; memoria comuna a doua suflete. S-a linistit. N-a mai plans. Ochii lui se topeau intr-ai mei, dospind in mine, cu caldura lor blanda, o legatura inefabila. Si am simtit toata forta iubirii lui rascolindu-mi inima."
"Niciodata nu voi uita cum te-am vazut prima oara. Erai ud, lipicios, plin de riduri si tipai de mama focului. Dar a fost cea mai frumoasa imagine care mi-a ramas in minte!"

poze
"Doamne ajuta-ne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelone77 spune:

Salutare!!

Greu tin pasu' cu voi, stau rau la capitolul "timp"...

La multi ani sarbatoritilor de azi: bebe de Dany 26 si bebe de Andra bell! Sa cresteti mari si cuminti!

Si eu am problema cu sanii lasati, dar lapte vad ca mai este. Inca avem exclusivitate , ma bucur ptr asta ptr ca mi-e groaza de diversificare: fa papa, pune masa, stringe masa, fugi cu lingurita dupa bebe, etc... E mai bine cu papa "la purtator". Si ma bazez pe voi ca ma veti ajuta cu sfaturi.

Va pupam!

Nela & Andrada Catalina (19 dec 2007)

http://community.webshots.com/user/nelone77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

buna ziua! pentru noi nu e buna...
iar avem probleme...m-am saturat; aseara la 18.30 ii dadeam sa pape, s-a enervat ca nu-i venea la san suficient si a inceput sa tipe, i-am dat repede biberon, dar agitata cum era a luat efectiv 2 guri si a inceput sa verse; dar nu a varsat tot ca voma ii astupa caile respiratorii si s-a inecat fff tare, apoi a varsat iar, nu putea respira, am aspirat-o cu batista bebelusului - degeaba, ea tot nu avea aer si am plecat la urgente; au aspirat-o acolo, si dupa ce au aspirat-o ia venit iar sa verse si a scos un pumn de secretii-mucozitati; i-au luat sange din degetel; azi dimineata i-am facut radiografie sa nu fi aspirat lapte, i-au luat sange din vena si i-a iesit ca are viroza respiratorie, sunt terminata, m-a rupt cu toti mucii astia, mi-e si frica sa o hranesc, sa nu se intample iar; am tot aspirat-o mititica de tipa numai cand ma vede cu seringa cu ser; mi-a fost asa mila de ea cand i-au luat sange, se uita dupa noi sa o salvam...m-a terminat; sper sa rezolvam cu tratament sa scape de muci si de probleme; mai revin eu cand reusesc sa ma mai zmulg de langa ea; nu are niciun alt simptom, nu am putut sa-mi dau seama de viroza, doar mucisori si am fost cu ea la dr acum 2 sapt cand a fost cealalta repriza de voma tot de la muci; offfffff

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelone77 spune:

quote:
Originally posted by ellis

buna ziua! pentru noi nu e buna...
iar avem probleme...m-am saturat; aseara la 18.30 ii dadeam sa pape, s-a enervat ca nu-i venea la san suficient si a inceput sa tipe, i-am dat repede biberon, dar agitata cum era a luat efectiv 2 guri si a inceput sa verse; dar nu a varsat tot ca voma ii astupa caile respiratorii si s-a inecat fff tare, apoi a varsat iar, nu putea respira, am aspirat-o cu batista bebelusului - degeaba, ea tot nu avea aer si am plecat la urgente; au aspirat-o acolo, si dupa ce au aspirat-o ia venit iar sa verse si a scos un pumn de secretii-mucozitati; i-au luat sange din degetel; azi dimineata i-am facut radiografie sa nu fi aspirat lapte, i-au luat sange din vena si i-a iesit ca are viroza respiratorie, sunt terminata, m-a rupt cu toti mucii astia, mi-e si frica sa o hranesc, sa nu se intample iar; am tot aspirat-o mititica de tipa numai cand ma vede cu seringa cu ser; mi-a fost asa mila de ea cand i-au luat sange, se uita dupa noi sa o salvam...m-a terminat; sper sa rezolvam cu tratament sa scape de muci si de probleme; mai revin eu cand reusesc sa ma mai zmulg de langa ea; nu are niciun alt simptom, nu am putut sa-mi dau seama de viroza, doar mucisori si am fost cu ea la dr acum 2 sapt cand a fost cealalta repriza de voma tot de la muci; offfffff

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII




Off! Ce tratament i-a dat Alessiei ptr viroza? E mai bine acum?

Nela & Andrada Catalina (19 dec 2007)

http://community.webshots.com/user/nelone77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
Originally posted by Vasari

Maria e foarte vesela azi. Dupa experienta de ieri uitasem cum mai e. :)
Am pus cateva poze noi pentru cine are timp si chef sa ne vada:
http://picasaweb.google.com/alina.buciu/Maria

Bb, eu pun perne pe marginea patului.

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.


ce frumoasa e Maria in rochitza rosie
si mi-a placut si in poza facuta dupa ce-a plans,o scumpica



AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

i-a dat ciplox in nasuc 2pic de 4 ri /zi, nurofen 2.5 ml la 12 ore, vitamina c si mai vedem dc nu se amelioreaza; inca nu am apucat sa-i dau nurofen, ca rezultatul l-am aflat pe la 13.30 si i-l voi da seara si dim, asa ca nu am ce ameliorare sa vad; ciploxul a desfundat-o cand a papat; acum ma pregatesc sa-i dau iar papa, ca la 15 nu a papat decat 100 ml si ii dau mai des.

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
Originally posted by ellis

i-a dat ciplox in nasuc 2pic de 4 ri /zi, nurofen 2.5 ml la 12 ore, vitamina c si mai vedem dc nu se amelioreaza; inca nu am apucat sa-i dau nurofen, ca rezultatul l-am aflat pe la 13.30 si i-l voi da seara si dim, asa ca nu am ce ameliorare sa vad; ciploxul a desfundat-o cand a papat; acum ma pregatesc sa-i dau iar papa, ca la 15 nu a papat decat 100 ml si ii dau mai des.

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII


Ellis,imi pare rau pt.micutza ta!
Multa sanatate si aveti grija de voi,o sa fie bine o sa vezi(bine ca ai fost la spital cu ea si stii ce are acum).



AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Ellis, imi pare asa de rau de viroza Alessiei ! Nu avea alte simptome decat mucozitatile ? Ca nu mai in minte daca ai scris. Ce experienta groaznica !

Alina, ce frumoasa e rochita rosie ! (de Maria nici nu mai zic, e o bebelusa superba! )

Aralia, bine ca mi-ai zis de ficatul de pasare ! Ce pacat ca la noi nu exista branduri organice ! Ca nu ti-e clar nici taranii cu ce hranesc animalele...

BB, daca nu e foarte frig in casa, mai bine pune ceva gros pe jos si las-o acolo pe Iasmina, ca ma gandesc ca daca e tare jucausa sa nu cada din pat. Pana la urma si pernele pot fi impinse din greseala cu piciorusele.

mami de Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

am vazut poze pe mail cu un bb cu ochi albastri,frumos foc...e vb de bb David!


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput