Fulguleti de nov-dec 2006 (160)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danita spune:

bambo PUPICI multi si sper ca Antonia sa se recupereze rpd !! bine ca sunteti acasa !!!

D



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

quote:
Originally posted by desiree
....m-am neglijat total, nici nu stiu cum am lasat asta sa se intample, eu, atat de cocheta ce eram.....nu suportam sa ies nemachiata din casaaaaa.....acum arunc pe mine niste pantaloni de trening, imi strang parul in varful capului si tusti la groapa cu nisip..fetelor, copilul nu e o scuza, clar...e delasarea mea si numai a mea....iata am implinit 32 de ani si ma urasc pe mine insami!



Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic



sa rad... sa plang... welcome to my world!
e voila de ce sunt eu depresiva de exact 2 luni...

dar... da, sta in puterea ta sa faci ceva. si nu tine numai de kg si de tocuri cui. e nevoie de mai mult decat un aparat de fitness sau o fusta scurta. mai trebuie lucrat putin si la self-esteem. si apoi va fi superba si o rochie putin sub genunchi si un zambet frumos, plin de incredere, intre falcute



Marc 1+ si Ianis 3+

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084" target="_blank">Nasterea lui Marc

Mananc deci slabesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


trecut bine de miezul noptii. mie mi-era dor de voi, hai ca am stat sa va citesc :)

saryta, am uitat, fluturasha era dulce foc! de unde ai aripile? erau f frumoase accesoriile ;)

lavinia, ar fi mai sigura analiza de intoleranta la lactoza. dureaza vreo 2 ore, il tot inteapa in degetel si ii iau glicemia dupa ce bea apa cu lactoza. si eu cred ca si mamaana, ca e ciudat sa se faca acum... dar daca se confirma... incerc sa-ti fac rost de pregomil? poate reusesc direct de la nemti, am un amic ce face lunar germania si-l rog (daca nu ma insel acolo am vazut pe raft...)

mi-e dor de chinico. imi amintesc ceva de luna aprilie... oare oare... draga mea, chiar mi-e dor de tine si de bea!

laura, apropos de scos margelele... si eu, in prima zi de lucru, voi agata treningul si blugii in cui si scot margelele. de fapt tre sa cumpar mai intai margele... dar ai prins ideea... te duci la job, vrei-nu vrei te aranjezi un pic si te vezi altfel... eu imi admir in fiecare dimineata cearcanele si... cam atat...

kikineata, reteta de musaca de pui se poate, te rog? cu lux de amanunte ca pt toante ca mine ;)

porumbita, pt toata implicarea ta in nefericita intamplare a antoniei de bambo. si eu ma bucur nespus ca scapa de spital.

anateo te imbratisez pt a mia oara ca rezisti inca pe baricade in lupta cu virozele in gasca. vai cum le urasc. dar i-am imbuibat cu stimulatoare pt imunitate si, sper eu, poate de-aia nu mai facem complicatii. cate o viroza pe luna, toti 3, dar fara chestii urate... le dai ceva de imunitate?

roxanica, ce plina de viata! imi place de tine asa!

am ajuns la mesajul lui bambo... bine ati revenit acasa!!!
bambo, sunt sigura ca se va reface complet. doamne-ajuta sa uitati totul cat mai repede! va pup cu drag!

dia, merci de ideea cu biofarm. schimbam firma :)))



Marc 1+ si Ianis 3+


Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084" target="_blank">Nasterea lui Marc

Mananc deci slabesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luly spune:

'neata fetelor!

Haideti la cafea si www.youtube.com/watch?v=TSmfNxmaQHc" target="_blank">muzica buna!

Luly mamica de Maria Isabela si Diana Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luly spune:

Sunt restanta ultimele 3 pag dar am vazut ca Bambo s-a intors acasa cu scumpa de Antonia - ma bucur mult de tot si sper sa se recupereze cat mai repede si sa uite si mai repede episodul asta.

quote:


dar... da, sta in puterea ta sa faci ceva. si nu tine numai de kg si de tocuri cui. e nevoie de mai mult decat un aparat de fitness sau o fusta scurta. mai trebuie lucrat putin si la self-esteem. si apoi va fi superba si o rochie putin sub genunchi si un zambet frumos, plin de incredere, intre falcute



Dianarus mare adevar graita-i. Ma bucur ca ne mai scrii ca mi-era dor de tine. Cum stai cu invatatul? Cand e concursul?



Luly mamica de Maria Isabela si Diana Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


M-a prins si pe mine.. febra, zacut la greu, semi-lesinata, ma dor toate. Acu tb sa ma mobilizez sa hapai ceva... ce-am ajuns. Noroc cu mama ca se poate ocupa de baieti.. c-altfel zau ca nu stiu ce-as fi facut.

Bambo asa bine imi pare c-ati ajuns acasa. Da-i un apasat dragei de Antonia, off mititica de ea.

Flore, admirat printesuca in actiune.. cu castronul de cereale (?) in cap, pe cearceaf, lalala.

Am mai citit ca puii de Anateo iar is bolnaviori.

.. si Dianarus a mai zis ceva foarte destept.

In rest zau ca nu mai stiu.. Cam atat pt episodul acesta.. ma duc sa mai bag o tura de zacut.


Are mama doi flacai.. Matei (6) si Grigore (1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


luly, luni e ziua cu pricina. sunt destul de relaxata... in sensul ca nu cred ca am sanse... dar ma duc sa vad cum e :))

ruxandra, multa sanatate mami. sper sa nu faca si baietii tai vreo nasoala de-asta cu stat la pat. citeste ceva sa-ti treaca timpul mai usor, cand bolesti si intepenesti in pat dar nici nu te poti ridica... o carticica e buna. sau un laptop ;)

cafeaua mi-am baut-o de mult... inca un pic si trec la a 2-a. am maaari restante la somn...



Marc 1+ si Ianis 3+


Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084" target="_blank">Nasterea lui Marc

Mananc deci slabesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

Neata fetele!
Luly,mersi de cafea!!!
RUXANDRA,of,imi pare rau ca nu esti bine!!!Tin pumnii sa iti revii repede,pup flacaii!!
ANATEO,imi pare rau ca sunt bolnaviori puii!
FLORE,mortala Alessia ,ce a facut ea cu papa pe pat!!
BAMBO,cum sunteti azi?
FILMULET

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)

"Life can give you a hundred reasons to cry,but you can give life a thousand reasons to smile"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Neatza,
Am apucat sa vad ca fetele frumoase s-au intors acasa..... m-am tot gandit la voi si sint sigura ca Antonia va fi bine si se va recupera repede
Diana, am apucat sa citesc pe fuga ca luni trebuie sa-ti tin pumnii; multa bafta... mi-e dor sa va vad
De mine, mai bine nu zic nimic... am ajuns plansa la job, acum Luca se trezeste la 5 si e clar ca ma simte obosita, fara rabdare, abia ma dau jos din pat dar desi incerc sa-l calmez, sa ma joc cu el, sa-l tin in bratze.... NU MA LASA.... o sa ma programez la un mosulica psihiatru sapt. viitoare.... simt ca deja depresia mea nu mai trece, cred ca am nevoie sa vb cu cineva....
Pup pe fiecare in parte

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006) varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


adineaori am aflat din surse sigure ca postul cu pricina e 'dat'. suntem doar 2 candidate pe acel post, e la bugetari, intr-un domeniu in care eu am facut master. dar ce mai conteaza, nu?

si tocmai citeam in lege despre transparenta si sansele egale in concursul de recrutare.

kk-t romanesc. mama ce nervi am. ma duc si de-a naibii la concurs. chit ca intre 3 pampersi, 2 muci si n treziri de noapte sansele mele oricum nu erau serioase. dar frustrarea... frustrarea frate... confirmarea asta ca traiesc intr-o tara in care nu se intrevede nici macar o luminita chioara la capatul tunelului...

scuzati iesirea...





Marc 1+ si Ianis 3+


Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084" target="_blank">Nasterea lui Marc

Mananc deci slabesc

Mergi la inceput