Fulguleti de nov-dec 2006 (160)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

quote:
Originally posted by dianarus78


adineaori am aflat din surse sigure ca postul cu pricina e 'dat'. suntem doar 2 candidate pe acel post, e la bugetari, intr-un domeniu in care eu am facut master. dar ce mai conteaza, nu?

si tocmai citeam in lege despre transparenta si sansele egale in concursul de recrutare.

kk-t romanesc. mama ce nervi am. ma duc si de-a naibii la concurs. chit ca intre 3 pampersi, 2 muci si n treziri de noapte sansele mele oricum nu erau serioase. dar frustrarea... frustrarea frate... confirmarea asta ca traiesc intr-o tara in care nu se intrevede nici macar o luminita chioara la capatul tunelului...

scuzati iesirea...





Marc 1+ si Ianis 3+

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084" target="_blank">Nasterea lui Marc

Mananc deci slabesc




Fir-ar......chiar kk romanesc,imi pare rau!

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)

"Life can give you a hundred reasons to cry,but you can give life a thousand reasons to smile"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

salutari mamici!
yagmur offffff. tare mult mi-ar place sa te ajut cumva, dar sa mor daca stiu cum. imi pare tare tare rau ca esti tot down. dar, sper ca STII ca luca te iubeste mult mult mult. poate nu o fi el genul mamos si iubaret.....asa.....pe fata. habar n-am ce sa iti zic. decat ca ma tot gandesc la voi si sper ca, intr-o zi, sa revina toate la normal. ai mai incercat sa iti cauti ceva in buc sau te-ai razgandit? stii ca te iubim mult, nu? miiii de
dianarus no coment decat mama ei de treaba. dar, asa te vreau, sa te duci la concurs oricum!!!! si, curaj, postul asta nu a fost sa fie.....dar, sa crezi, ca ce e al tau e pus deoparte. trust me....stiu. mai stii cum eram eu prin iarna? te tzuc su pe tine tareeeeeee, apasat si cu foc ca sa iti revina buna dispozitie. a! si priveste partea buna a lucrurilor....we asta poti sa stai cu ai tai, nu tre' sa te mai stresezi tare cu invatatul.
antonia bun venit acasa, micuto!!!! Sa dea DD sa uiti repede acest episod nefericit, sa te vindeci repede si sa o asculti de acum pe mami!
va pupic, ma apuc de treaba

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eri_ka spune:

Salutare si bine v-am regasit!
N-am apucat sa citesc tot dar am citit de suferinta prin care a trecut micuta Antonia de Bambo si vreu sa-i urez multa sanatate si refacere rapida! Sper dint tot sufletul ca durerea sa mai fi trecut si in curand sa uitati de acest eveniment neplacut si nedorit.
Lavinia , poate te ajuta cu ceva linkul

PS, am observat ca-i reclama si ti-am trimis pm

Felicitari noilor viitoare mamici: Dandusa, Flore si Monicabb. Sanatate si sarcini cat mai usoare va doresc.!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

de cateva zile ne diversificam cu seminte de floarea soarelui si dovleac, ii plac la nebunie, manaca numai cate una odata, e delicios de privit. azi am scos la inaintare o ridiche. succes fulminant. daca nu s-a plimbat cu ea prin casa..mai lua o gura, radea, apoi o baga pe toata in gura, vedea ca nu merge, o scotea, mai musca un pic... de d nu ma mai satur, pur si simplu...nu stiu..face sute de chestii noi intr-o singura zi, incearca si el sa rupa cuvinte dar nu de fata cu noi si le zice lui, asa..cumva in sinea lui dar cu voce tare.

multa sanatate fulguletilor si mamicilor bolnavioare!


diana si david 03.12.06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

of, nu mai stiu ce sa cred cu intoleranta asta la lactoza si eu am cred, citesc si vad ca peste tot spune ca poate fi dobandita pe parcursul vietii
http://www.healthy.ro/articol/gastroenterologie/4602/Intoleranta-la-lactoza.html

oricum eu suport mai bine decat un copil

ivan si dayanara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Incomparabil mai bine decat ieri, chiar daca inca ma simt ca si batuta. Dar putui trage o joaca cu conu inainte de a iesi la plimbarica.

Multamim Dianarus, Adina, Dianocica .

Dianarus, scoate .. da cam ata ete cu posturile bune de la stat.


Yagmur

Eri_ka


Asiza.. mi se pare mie sau esti cam tacuta?? Totul o.k.? Ce mai face/ce mai zice Neni??


Aelitaaaaaa?



Are mama doi flacai.. Matei (6) si Grigore (1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

fetelor,da voi chiar stiti sa ridicati moralul unuia cazut in propria dizgratie

m-am linistit, m-am trezit dimineata, m-am uitat la octavian si mi-au trecut toate supararile!

cu siguranta voi face ceva sa schimb self-esteem-ul asta ofilit!dianarus, m-ai atins!

va multumesc tuturor!


Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

dragelor, cica ar tre sa mananc mai putin mai fara paste fainoase ......azi am facut paste cu sos mexican, imi vine sa mananc toata cratita !!

o zi frumo !
D


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luly spune:

Dianarus, imi pare rau pt situatie. M-am confruntat si eu de cateva ori cu problema asta. Eu zic totusi sa te duci si pe urma sa faci si contestatie numai asa ca sa-i pui in incurcatura . Stiu cazuri concrete cand in situatii asemanatoare dupa contestatie au fost nevoiti sa anuleze concursul.
Pupici si noi tinem pumnii totusi.

Ruxandra imi pare rau sa aud ca si tu esti bolnava. Sanatate multa mamii, sa te faci bine cat mai repede.




Luly mamica de Maria Isabela si Diana Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Ce bine e acasa,am dormit amandoua neintoarse
cum am ajuns acasa parca mi-am revenit complet ,Antonia de cum am ajuns a fugit incontinuu 30 min pe ceas asa bucuroasa era ca venisem acasa ,la spital a stat mai mult in brate si pe pat

Pe fata a cazut si ultima bucatica de piele ,acum are doar o pata rosie dar fara rana,sunt asa bucuroasa ca merge bine,dam cu creme in continuare,pata de pe gat merge si ea bine se uscata,arsura de pe brat vad ca nu mai supureaza cred ca incepe sa de usuce si ea,o mai las vreo cateva zile cu tratamentul de la spital cu creme si pansament dupa vom trece pe plasturi

De spital ce sa va zic nu puteam dormi noaptea ca imi era frica sa nu se urce gandacii pe noi plus ca erau copii arsi sau opariti f tare si plangeau multnu credeam ca voi vedea asa ceva vreo data
Am stat intr-un salon cu 4 mamici,aveam paturi mari in care trebuia sa dormim cu copii,aveam un baietel care era calare mereu pe patul nostru si pe Antonia,nu va mai zic ca toate mamele le mestecau mancarea in gura la copiicat am stat acolo nu le-am vazut sa se spele pe dinti ,nu aveam chiuveta in camera,oglinga,cos de gunoi,nu era nimic,pt orice trebuia sa ma duc cu Antonia la baie
Unele asistente au fost f dragute cu noi,mi-au dat creme si pt acasa pt fata folosim "Actovegin" pt brat "Dermazin"
maine mergem la spalat si pansat,sper sa fie mai bine

Am reusit sa citesc in mare toat ce ati scris meritati toate din lume

ma duc sa fac o supita Antonia a inceput sa pape mai bine in spital a papat mai mult lapte cu cereale

va pup si pe toate


Bamboletta si www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput