Fulguleti de nov-dec 2006 (160)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

quote:
Originally posted by ruxandra_sb
Iulia-stefy, mey tu chiar vorbesti serios?? O lua si pleca cu ea???? De curiozitate.. tiganca era cu puradei dupa ea sau solo?


Era o tiganca cu fuste si era singura. Maimuta mea se fugarea cu o fetita cu jumatate de an mai mare ca ea si erau la 10 metri de mine si ma uitam la ele. Cand a luat-o pe a mea de mana, se ducea si cealalta dupa ele. Am ramas blocata, cum se poate intampla asa ceva in plina zi in vazul lumii si sa nu spuna nimeni nimic, ca doar pina atunci ma vazusera cu ele ca tot alergam ca Stfey aduna chistoace....

Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

quote:
Originally posted by Dia1609
sunt absolut socata.. cred c-o bateam pana nu se mai dezlipea de asfalt


Ce sa bati Diana, ca am ramas socata. Primele secunde nici nu ma puteam misca din loc si apoi n-am fost in stare decat sa-mi smulg copilul din mana ei si sa-l duc cat mai departe. Si eu sunt o fire foarte iute si .... n-am crezut ca am sa raman muta... Am fost socata doua zile. Simteam ca tremura carnea pe mine numai la gandul ca puteam sa ma uit in alta parte in momentul ala si ar fi fost fatal pentru micuta mea. Numai cat ma gandesc si imi dau lacrimile. Aveti mare grija. Pe mine m-a ferit Dumnezeu de data asta.

Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

pt fetele din bucuresti va recomand muzeul satului ca loc de plimbare. am fost azi si e exceptional. in herastrau era macel, banuiesc ca in toate parcurile mari e la fel. acolo era atat de liniste, impecabil de curat, frumos, lume putina-putina, garduri, porti, totul de lemn, carute, fantani (false, adica pericol 0). sunt ectraordinar de incantata, de d nu mai spun, i-am luat si un ou de lemn si toata ziua a fost numai un o, o, uo, oo, oooooooo, o...

laura si mie imi e f greu. cateodata ma simt nasol ca il las sa se indeparteze mult si eu stau si ma uit la el (nu mai zic ca cateodata imi aprind o tigara si ma gandesc cum s-o vedea din afara..aia sta si fumeaza si copilul ei cade si nu se duce sa-l ajute ) dar de-abia de vreo cateva saptamani reusesc sa fac asta, de cand m-am uitat la alex si d jucandu-se in parc. atunci am realizat ca eu nu l-as putea lasa atat de departe de mine si poate ar trebui s-o fac. inca sunt in lucru, sfaturi nu am :)


diana si david 03.12.06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

Offf,Ale are febra,38,5 rectal,asta nu stiu exact cat este,cert e ca suntem deja la al doilea supozitor de paracetamol,a papat bine in seara asta si a baut tot laptele,simptome nu are de nimic,azi la somnul de pranz s-a trezit urland ca de durere,nu stiu ce poate fii,poate vreun dinte...bine ar fii..off,sper sa nu fie iar o viroza ca si mor...

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)

"Life can give you a hundred reasons to cry,but you can give life a thousand reasons to smile"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciaro spune:

Adinazot, sanatate multa pt Ale, sa speram ca sunt doar dintii si nu altceva! va pupam, sa nu mai creasca febra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luly spune:

Salutare fetelor!
Mai care ati umblat pe aici virusate si mi-ati dat si mie? Ieri am stranutat intr-una si mi-a curs apa din nas, azi deja am nasul infundat si gatul in pioneze si mai nasol e ca simt ceva si pe la urechi (unde am ramas cu o sensibilitate dupa o otita pacatoasa). Din pacate si fetele tusesc putin si le curge - tot putin - nasucul.
Fetelor, ceva sfaturi, recomandari ca sa nu avanseze prea mult boala, si pt mine (inca alaptez) si pt mandrele mele? Deocamdata suntem pe ceaiuri fierbinti , vit C si fetelor le-am dat si panadol.

Va pup si va doresc o noapte cat mai linistita!


Luly mamica de Maria Isabela si Diana Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciaro spune:

quote:
Originally posted by luly

Fetelor, ceva sfaturi, recomandari ca sa nu avanseze prea mult boala, si pt mine (inca alaptez) si pt mandrele mele? Deocamdata suntem pe ceaiuri fierbinti , vit C si fetelor le-am dat si panadol.




Oscilococcinum ati incercat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

...ma credeti ca am scris un mesaj destul de lung si explicit si deodata am sters tot si am zis ca n-am chef sa scriu/sa trimit ????...nu stiu ce am...nu mai "poci" sa scriu, dar cu siguranta va pup pe toate si inca va citesc...vroiam doar sa stiti ca sunt prin preajma si poate m-o lovi candva brusc si dintr-o data dorul de-a scrie din nou mesaje pe forum...Va pupacesc si revin io in oaresce vreme...

Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis (19 dec 2006)
Slideshow


Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

da' ce s-a intamplat cu voi, fetele din umbra??
donia esti si tu pe acolo??

iulia-stefy sunt socata de ce ti s-a intamplat

da, dianocica, imi aduc cu drag aminte de drumetiile pe care le-am facut cu Tudor in muzeul satului
azi am iesit in fusta afara !!!! cred ca au fost vreo 2-3 grade, dar cu foarte mult soare ; bine, am avut cizme lungi si fusta e de lana groasa tricotata de mamica mea, dar am iesit in fusta
si acum sunt cu vopseaua in par - sunt tare curioasa cat de rosie o sa fiu
sper sa am timp o data sa va povestesc cum l-am pierdut p eTudor in gradina botanica - el e tot 'fulgulet' deci pe la 1 an jumatate, poate un pic mai mult ca era vara bine

weekend placut in continuare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


am pauza de la citit legi... ce e mai jos nu interpretati nicicum, doar vorbesc singura sa nu tac

se intampla ceva, intre 1-1.5 ani ai copilului. se intampla ceva cu mamica, raportat de relatia ei cu forumul.

multe dintre mamicile odata active pe forum isi pierd treptat interesul, senzatia de bine, dorinta de a scrie, nevoia de a impartasi bune/rele cu celelalte mamici... ori incepe lucrul, ori vine primavara si iese mai mult pe afara, ori isi da pur si simplu seama ca timpul acordat forumului este mai util a-l petrece in alt mod (chiar daca bb doarme de exemplu).

fie mami nu se mai simte parte din grup, fie nu mai are nimic interesant de spus, fie discutiile i se pare puerile, plictisitoare, fie isi indreapta atentia spre alte topic-uri ce i se par mai utile sau interesante...

putine mamici raman fidele topicului... putine fata de cate au fost si chiar fata de cate suntem acum.

uite asa, treptat, unele mamici mai citesc dar posteaza tot mai rar si mai rar, copilul face 2 ani si mami deja nu mai posteaza deloc...

asta e povestea mea de mami de ianis, de altfel.
probabil se va intampla la fel si acum, in calitate de mami de marc. sau poate nu



Marc 1+ si Ianis 3+


Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084" target="_blank">Nasterea lui Marc

Mananc deci slabesc

Mergi la inceput