Fulguleti de nov-dec 2006 (160)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

cand vin acasa la vara ma duc in TOATE cofetariile pe care vad si mananc PRAJITURI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

Of,sunt iar disperata,i-a crescut febra,39,4..deci nu e de la dinti,atunci de la ce mama....nu tuseste,nasul parca e usor infundat,laptele l-a ras pe tot,nu stiu ce sa mai zic..ce poate fii?

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)

"Life can give you a hundred reasons to cry,but you can give life a thousand reasons to smile"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

Adinazot, sunt viroze care se manifesta doar prin febra mare , max 3 zile. daca in 3 zile febra nu cedeaza doar cu antitermice atunci probabil e ceva mai grav si trebuie urmat un alt tratament. Oricum suna-ti dr sa-ti spuna el exact ce poate fi, eu mi-am spus doar parerea. Noi am trecut asa prin episoade de febra mare si nu am elucidat misterul. A ramas doar explicatia asta cu viroza. Va doresc multa, multa sanatate!


ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)

David al meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marani spune:

Adinazot, imi pare rau ca suferiti, asa zic si eu ca posibil sa fie o viroza ce sa se manifeste la inceput asa. Eu una n-as da inca antibiotic, 48 ore as merge cu antitermice si oricum s-o vada un medic. Bubamara avu zilele trecute o viroza nasoala tare ce incepu cu tuse productiva deodata. Doar atat cateva zile, apoi muci pana-n brau. Dar febra deloc, am combatut cu vitamina c, nurofen, stodal si atat. Sanatate multa.

Dianarus, te refereai cumva si la mine?

duminica placuta tuturor

Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Salutare

Noi suntem mai bine ieri si azi am fost la schimbat pansamentul,pe brat nu e prea mare schimbarea dar merge spre bine,pe fata se vede din ce in ce mai putin,pe gat a cazut si acolo cojita,cum am ajuns acolo ia pierit zambetul de pe buze,parca stia ce o asteapta mitica,dupa am fost la porumbei tare fericita a fost a alergat dupa ei pana a obosit

Adinazot-multa sanatate
Iulia-Stefy-am ramas fara cuvinte,cred ca o pe tiganca
luly-multa sanatate

fug si eu la nani langa ea


Bamboletta si www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

cu o ocazie absolut speciala am facut un tort

(si e monti, fara pic de faina, dar cu multa cacao...)

edit sa zic ca suntem doi morcoviti si stresati azi, dar daca tot nu i-am luat cadou, ca nu am apucat, macar surpriza cu tortuletul... total neprogramat de altfel... dar a iesit delicios!

Marc 1+ si Ianis 3+


Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084" target="_blank">Nasterea lui Marc

Mananc deci slabesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

quote:
Originally posted by mamaana

cand vin acasa la vara ma duc in TOATE cofetariile pe care vad si mananc PRAJITURI





ia de la mine o felie

e, cum e ?



Marc 1+ si Ianis 3+

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084" target="_blank">Nasterea lui Marc

Mananc deci slabesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

quote:
Originally posted by adinazot

Of,sunt iar disperata,i-a crescut febra,39,4..deci nu e de la dinti,atunci de la ce mama....nu tuseste,nasul parca e usor infundat,laptele l-a ras pe tot,nu stiu ce sa mai zic..ce poate fii?


Adina, vezi sa nu fie vreo viroza. La Stefy s-a manifestat altfel..nu manca, dar Alle zici ca mananca. Eu stiu ca in perioada eruptiei dentare sistemul de imunitate e mai slabit si poate lua foarte usor o boala. Febra de la dinti mai mare de 38,5 intrarectal nu exista. Ce e peste 38,5 e de la altceva. Mergi cu piticuta la doctor. Multa sanatate.

Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

salutari mamici!
dianarus ca de obicei, ai multa dreptate. dar parca nu as vrea sa se intample asa la fulguleti. si eu am avut/am o astfel de perioada si trag de mine sa nu renunt la forum.
noi am fost afara, in parc, in copou la copii. dani nu prea a avuit treaba cu leagane/masinute, etc. el a fost cu grebla si lopatica in pietricele, pe topogan (pe care l-a descoperit abia ieri, azi s-a dat pe burta pt ca in fund e deja plictisitor), eu cu morcovu' dar am trecut (intr-un fel) peste. din parc am plecat cu scandal mare, a vrut o minge de la un baietel (6-7 ani) si baietelul nu a vrut deloc sa i-o dea. era cu tatl lui, ala nu zicea nimic, am incercat eu sa ii explic ca i-o da inapoi, ca nu i-o strica, ca e mic si vrea si el, a incercat chiar sa ii dau si o minge la schimb. nimic. ba acel baiat si-a pus piciorul pe minge ca sa ne fie foarte clar ca nu o da. toate metodele noatre de distragere au fost un mare esec, asa ca am plecat, cu suzeta in gurita la porumbei. unde a fost ok cu exeptia faptului ca un baiat a dat peste el (noroc ca nu s-a dat cu capul de beton). a! si un alt baiat (vreo 3 ani) care i-a tras o palma peste maini lui dani pt ca intinsese mainile spre sticla lui cu apa. bineinteles numai parinti care au stat, au privit si nu au zis nici pas. nu, mint, am mai vazut si parinti gen: toace de 7 cm, pe banca si urlau: "mami nu te duce acolo, te murdaresti, nu te baga acolo, nu baga mana in pietre". a! si nu am vazut nici un copil fara geaca de fas groasa, ba erau cativa si cu gluga pusa. 15 g azi in iasi.
dar al meu copil (cu exceptia fazei cu mingea) a fost un exemplu de cumintenie, intelegator, ne-am fugarit, ne-am jucat, am stat pe banca si am papat biscuti.....MINUNAT.
acum incercat sa il vrajim sa mai doarma macar o 1/2h, ca era cam marait de la oboseala. tocmai s-a intors florin de la el, a adormit. ma asez si eu in pat ca ma dor picioarele un picut.
pupici

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Cred ca v-ati obisnuit ca nu am recuperat din urma...
Dar ma gandeam ca va este dor de Luca..
Voila... www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank"> Luchitza

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006) varsta Luca

Mergi la inceput