Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (110)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdaz spune:

Veroboroda, daca ne zici si ca ai 1,70 m, chiar ca bataitza...dar eu cred ca ai 1,55m, nu-i asa?

Andries, ce Basarabie? de p'acolo esti? ca si bunicii mei au locuit o perioada acolo si povesteau ca tineau petrecerile mult si ca sunt oameni care stiu sa se distreze.

Ana, multa sanatate pentru Miruna. si la noi tot 2 zile a durat perioada febrila, dar n-a fost 40, ci doar 39.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Ana, sanatate multa Mirunei.

Vero, nu prea ii dau iaurt ca nu ii place. Il pacalesc numai si ii pun cateva lingurite in fructe si dimineata si dupa amiaza. Am incercat cu Cremoso de la Danone si cu Tnuva. Tnuva nu ii place deloc, asa ca am renuntat, Cremoso mai papa. Asa ca ii voi da numai din acesta.

Acum chiar inchid. Noapte buna!

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veroboroda spune:

Magdaz, nu chiar 1,55..1,62, e bine?
Rox,mercic.Am luat si eu Tnuva in seara asta, o sa incerc sa-i dau maine cu fructe. Mie personal Tnuva imi place tare mult, sa vad daca i-o placea si ei.
Mami de bebe Bianca Elena(29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz spune:

Roxana, nu stiu daca merge cu trisatul...la mine sigur nu merge. eu daca scap la dulciuri nu e bine deloc, chiar daca nr de calorii ar fi relativ ok.
astea descrca insulina mai multa, care ingrasa.
pt pb mov, eu am auzit pe pacientzii mei ca iau semintze de in de la plafar ( nu stiu cum se prepara...--scrie pe pachet probabil) si cica regleaza f bine tranzitul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

Sim ce faci dupa canapea?

sa va spun si despre noi, ieri am fost la vaccin si nu a plans Miru deloc si nici nu a fost maraita , doar peste noapte a facut febra 38,6 si am pus un supozitor cu paracetamol si 2,5 ml nurofen, dar era fresh , avea un chef de joaca la 2 noaptea, a scazut repede febra si a dormit pana la 7 ,la masuratori stam binisor, avem 71 cm si 7900g , a luat doar 300g luna asta, dar dr. a zis ca e ok avand in vedere ca a fost racita luna asta si de cateva zile nu prea a mancat,dar drept rasplata pt asta 2 zile de maraiala, azi am gazit un dintisor cretz, asa ca ma laud si eu cu un iepurila maraila, cred ca in curand apare si al-2lea ca se vede bine prin gingiuta

saptamana asta o sa introducem si carnita, azi i-am pus conopida si a papat destul de bine, dar f greu, cu pacaleli si rugaminti, prinde de linguta cu gurita si o roade, de fapt de cateva zile roade tot ce prinde , mai ales degetele lui mamai si fata

peste 2 zile o sa introduc si brocoli sa vedem daca ii place iar la o saptamana dupa carnita , oul si cam atat luna asta , mai vedem dupa 7 luni


poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz spune:

quote:
Originally posted by veroboroda

Magdaz, nu chiar 1,55..1,62, e bine?
Rox,mercic.Am luat si eu Tnuva in seara asta, o sa incerc sa-i dau maine cu fructe. Mie personal Tnuva imi place tare mult, sa vad daca i-o placea si ei.
Mami de bebe Bianca Elena(29.08.2007)


Nu, nu e bine deloc....
Inseamna ca esti o subtirica trasa prin inel care poate sa manince tort diminetza . la prinz si seara si tot nu se ingrasa.
Sau...mai rau...nici nu iti place sa maninci tort.
Am si eu o prietena genul asta si crede-ma, o invidiez..sincer.


Marta, felicitari pentru Miruna. Chiar ca e o donshoara ...bine crescuta. s-o tineti tot asa. si bravo si pentru dintzishor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Marta, picasem acolo de oboseala si incercam sa ma ridic . Cu alergatura asta pe la casa sunt cu ochii cat cepele. Pana si Stefan a picat lat in seara asta. Noutatea zilei ar fi ca a papat piureul de legume fara sa se strambe, deschidea singurel gurita maaaaare cand apropiam lingurita. De maine cred ca ii fierb si eu carnita separat si pasez in piure. In seara asta i-am dat mar copt cu scortisoara si a fost f incantat, singura problema e ca trebuiau tinute mai mult la cuptor, erau cam tari inainte sa le pasez. Asta e, maine.
Ma duc la dus si apoi la nani. Noapte buna.

Edit: cum de am uitat Felicitari pentru domnisoara iepurila maraila

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

fetele, sa nu uit sa va spun ca la munte a fost ok, dar eu am ramas singura cu Miru ca sotul a fost la 150 km de noi cu, colegii lui , asa ca sambata seara la seara festiva eu cu bebe, si era o muzica infernala, am dus fata in camera pe la 8 jumatate i-am facut baie si a adormit, i-am pus interfonul si am plecat inapoi, si vreau sa va spun ca pana pe la 1 cand s-a terminat petrecerea a dormit fata mea bine merci, ma mai duceam din cand in cand sa vad ce face si asa m-am distrat si eu , asa ca eu nu mai plec in plimbari fara interfon , doar ca trebuie sa fie camera la un etaj inferior sa fie cat mai mica distanta

cu mancarea m-am descurcat de minune, am luat de acasa borcanele si incalzitor de masina si a fost super, iar Miru a papat mai putin decat acasa , dar cred ca din cauza ca i-am schimbat mediul si mai erau si dintisorii, dar per total a fost ok

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

Magda, Sim multumim

vaaaai, cand va aud ca va plangeti la 50 de kg.... eu ce sa mai zic , ca am de cand am nascut 72, dar nici de cura nu pot sa ma apuc, nu am starea necesara deocamdata, dar nici puterea de a renunta la dulciuri si cand ma gandesc ca inainte de bb nici nu mancam dulciuri...offf, mai am o speranta cand incep serviciul peste 2 luni, nu o sa mai am nici frigiderul cu mine nici timp sa mananc prea mult

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veroboroda spune:

Magdaz, te rog eu mult sa nu bati...imi place tortul la nebunie si dulciurile in general,mananc non stop. Chiar ma gandeam ca daca as fi fost grasuta nu cred ca as fi putut sa tin cura de slabire, la cat de mult imi plac dulciurile. Sunt intr-adevar subtirica rau,da' mie nu-mi place.
Si cel mai tare ma enerveaza babele pe strada care ma opresc sa ma intrebe cati ani am si daca am fugit cumva de acasa, cand ma vad cu bebe. Iar eu sunt ditamai babataia de 34 de ani.
Daca vrei sa vezi cum arat, uite aici:
http://www.flickr.com/photos/nasturel/
MAmi de bebe Bianca Elena(29.07.2007)

Mergi la inceput