Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (110)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Celia spune:


La mai multe lunite , sarbatoritilor de trei zile incoace . Sunt in urmma rau cu cititul...revin

Andreea a reusit sa se pricopseasca cu bronsiolita...offf...e super maraita, asa ca toata ziua stau cu ea.

mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

apat si eu scurt!
Andries, eram precisa....ca a fost excelent!! p[rotagonistii, sa stii ca Sofia ma mai intreaba de Vitor si iulia :)

Ana, pt tine o incurajare in plus, sa ii treaca repede Mirunicii draga de ea.
Of, ce promavara pacatoasa! :((
Noi avem 2 vesti: am reintrodus piureul f luuuung de legume, a luat insa doar cateva lingurite din cauza de sora sturlubateca care tocmai atunci avea ceva de pretins...si i-a distras atentia total cu urlete.
Si azi, la 6 luni si-o saptamana, la fel ca sor'sa, s-a ridicat in picioare la fotoliu :), fortosu lu mama!
nu il ajungem din urma pe Andrei de papanash, dar m-a amuzat coincidenta:) Imi spusese mie dr duminica seara ca are o forta extraordinara in picioare.

I-am cumparat si scaun de masa, din ala Miniblu., A, vazut pe viu si scaunul stokke...si nu m-a impresionat Plus ca era 6.5mil fara pernuta pai scaun pe care sa stea la adolescenta avem Biedermeier in fond

felicitari Mirunicii iepuras de Prisi! Bravo pt weekendul reusit :)


Vero, acu ti-a scapat porumbelul, dar sa nu ne mai s[pui din astea
Doamne....ce grasa pot fiiiiiii




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

quote:
Originally posted by Celia


La mai multe lunite , sarbatoritilor de trei zile incoace . Sunt in urmma rau cu cititul...revin

Andreea a reusit sa se pricopseasca cu bronsiolita...offf...e super maraita, asa ca toata ziua stau cu ea.

mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi





multa sanatate si sa treaca repede

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

Sabina multumim, dar nu te mai supara, o sa slabim si noi anul asta (asta da incurajare), sa fim sanatoase ca om ajunge si trase prin inel
pofta mare lui Gh. si sa foloseasca scaunul sanatos

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

ma duc si eu la somn
va doresc o noapte cu bebei linistiti
pupici si pe maine

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Maria, Dana, Madalina, la multi, multia ani fericiti, fara griji si necazuri, cu bucurie, iubire si liniste!


La multe lunitze sarbatoritilor de astazi!

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Era un ratoi posac
Toata ziua sta pe lac
Si canta mereu asa
Mac, mac, mac, mac...
Era singur singurel
Nici o rata dupa el
Apa n-o involbura
Mac, mac, mac, mac...
Asta nu e viata
Singur tot mereu
Vreau si eu o rata
Sa-mi fie soata sot sa-i fiu eu
Mac, mac, mac, macDar ratoiul cel posac
Intr-o zi cand sta pe lac
Pe Alexia a zarit
Mac, mac, mac, mac...
Era tare fericit
Si pe loc s-a indragostit
www.flickr.com/photos/septoct2007/2246388758/" target="_blank">Iar Alexia l-a iubit
Mac, mac, mac, mac...
Asta zic si eu viata
Singur nu mai sunt
Ea e o dulceatza
E minunata
Si delicata
Mac, mac, mac, mac

Ce poveste frumoasa... Da, imi plac happy end-urile
Haideti sa incheiem frumos ziua de azi si sa le uram un calduros La multi ani ! micilor sarbatoriti :
frumoasa dulcetzica Alexia de gema
papanashul Andrei Gabriel de valentina_22
papanashul Andrei David de andreea_deea

Sa cresteti mari si sanatosi, sa fiti fericiti, norocosi, iar cei dragi sa va fie mereu alaturi !

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Prisi, ce bine ma intelegi tu pe mine

Vero, sunteti foarte foarte draguti toti trei! Iar tu neverosimil de slabanoaga

Sim e duracell ca de-obicei:))

Annisia, lasa bre fecioru in pace. ca e grasut deja, ce vrei de la el? cata vreme suge, mananca cateva lingurite de mancare e exact ce trebuie. Cum adica sa te internezi cu el? mai ales daca creste bine?
eeeeee, ma superi. Ce daca inainte manca mai mult?? pai tu cat vrei sa creasca...de-acuma daca ia 200 de grame pe luna sa zici merci!!! asa e mersul lucrurilor! ca daca nu, cica la 10 ani are avea 125 de kile(cu crescut un kil pe luna)



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veroboroda spune:

Fug la somnic. Fetelor nu fiti suparate pe mine, da? Dau o pupa dulce la toate ca sa treaca supararea
Noapte buna! Sa aveti o noapte linistita, bebelusii vostri sa doarma paaaana dimineata, cum face Biencuta mea. Cred ca o sa-i spun Biancai sa le explice bebelusilor care se trezesc noaptea, cum e treaba cu somnicul. Avem si noi experiente din astea cu nopti nedormite, pana la 3 luni ne-am chinuit asa, dar slava domnului ca am scapat.
Noapte buna.
Mami de bebe Bianca Elena (29.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Prisi, felicitari pentru intarea in clubul dintzosilor !
Celia, off, biata Andreea, multa sanatate !
Sabina, vad ca Gheo e fortzos bine A avut mami laptic bun, de-aia e el asa

Gata, am fugit la nani !

Somn usor !

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput