Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (110)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Ana, sanatate Mirunei si nervi tari tie!

Prisi, felicitari pentru dintisor!

Sabina, bravo pentru fortosul Gheo!

Maruntzica, nici Degetzica mea nu-si roade degetele de la picioare si nu s-a intors nici macar o data de pe spate pe burta.

Carpatina,

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Aoleooooooooo,
am ratat-o pe cuscra:Maria,sa fii sanatoasa,fericita si iubita si sa ai mare grija de nor'mea,da?
Madalina,Danuta36sa va fie viata lina si sa aveti parte numai de bucurii!
La multi ani,dragi mamici!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Acum despre Mihnea:e un sturlumbatic si-o zvarluga,nu sta locului deloc,face toate tipurile posibile de rasuciri,la unele mai pica si pe langa,asta este,Tomasa ne-a avertizat ca toti la un moment dat vor pica pe jos!!
Papa fff bine:o masa,cea de fructe e inlocuita complet,ii tine de foame vreo 4 ore,preponderent 1 mar romanesc golden combinat cu 1/2 borcanel de alt tip de fruct de la Hipp+2-3 lingutitze de cereale Humana cu piersici si maracuja!E fff satisfacut!
Si mai papa 3 biberoane cu cca 240 ml Humana 2,uneori ajunge si la 4 bibe/zi depinde la ce ora se trezeste.
In principiu la ultinul biberon,cel de noapte ii pun 2 masuri de cereale,aceleasi de la Humana,nu-l agita deloc,doarme legat 12 ore.
I-l culc la 10 seara si se trezeste la 10 dimineatza,fara nicio caraiala peste noapte!
Astazi i-am cumparat babycarots de la Hipp,teroare,nu i-au placut deloc,s-a strambat rau de tot,de maine vreau sa-i fac supica sa-l mai obisnuiesc si cu gusturi de legume.
E ff energic,doarme in reprize ziua,30-40',uneori si-o ora jumate.
Eu ma declar f multumita.
Am incercat sa-l pun la san,i-am bagat tzitzi in gura:statea cu gura deschisa,nici nu vroia sa apropie buzele si avea o strambosenie pe fatza.Nici gand sa traga,oricum nu l-as fi lasat ca inca mai iau tratament,dar ca idee!Nu mai dorea neam la tzitzi si era innebunit dupa ea,ce repede uita....
Prisi,felicitari pt micutza iepurasa pufoasa!
Andries,ma bucur c-ati crestinat Mirciulixul si ca totul a iesit cum v-ati dorit!N-am fost pe faza cum de te-ai hotarat sa incepi asa brusc serviciul,nu ziceai ca stai pina face Mircea 1 an ca nu mai esti presata financiar?Cred ca-i nashpa reacomodarea!
Eu sunt nehotarata rau:teoretic am o bona,practic n-am adus-o inca,asteapta semnalul meu.Nu stiu daca sa ma duc din iunie,sau sa mai amin.Prea stramtorata nu sunt,dar la 6 mil/luna,parca-i cam nashpa!Nu stiu,mai meditez!
Va pup si va doresc o noapte usoara!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by devylla

Adi somn usor.Ne vedem maine la cafea


Uitati aici poze de azi


Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)




Devylla, hai ca am facut flat white !!! Am dormit super bine. M-am culcat eu tarziu, dar Lisa a decis sa se trezeasca numai aproape la 5, ceea ce e de apreciat. A adormit greu, saracuta, aseara. Cred ca o deranjeaza gingiile. Azi dimineata macar nu s-a trezit plangand, ceea ce e super! A adormit apoi pana pe la 8 fara ceva, cand a plecat sotul la serviciu si i-am zambit cand a pupacit-o. Pe mine s-a indurat s ama trezeasca la 8:30 cand a tras de ata unei jucarii sa cante. SApoi a papat, a dormit 1/2h si acum e langa mine in scaunel si se joaca cu diverse zornaieli.

Ma cheama datoria. S-a plictisit si de scaun. Am zis eu ca se plictiseste repede dupa numai 10-15 minute intr-un loc. Stiu eu cu cine seamana asa! Si zice lumea ca e leit eu!!!!

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

am pus cateva poze cu alexandra cu mail-ul comun... prima minune a mea nu apare in poze de data asta
sa aveti o zi minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Adi ma bucur ca a fost cuminte Lisa.Doamne ajuta si de acum incolo.
MErci de cafea,io's deja la ceasca 2.Cred ca pana diseara mai bag una

Mi-a venit ideea de la papanash sa ii fac mandrei loc de joaca...e tare incantata,se joaca fericita cate 15-30 minute singurica.Asa mai pot face si eu una alta prin casa.I-am pus acolo toate jucariile,se joaca pana oboseste.



Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Cat laptic beau copii vostri dupa masa de legume/fructe?
Cand este momentul potrivit de-a mai inlocui o masa de lapte?


Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Neata. Azi aveam planuri de iesit in parc dar cred ca pica.

Magda, nu iti imagina ca dulciuri inseamna tone, poate 2 bomboane, un biscuite, ceva care sa ma ajute la bibilica cu moralul. O sa imi iau cioco din aceea cu 75% cacao, cica e buna, ajuta si la arderea grasimilor. Iar cu pb mov, de fapt situatia este asa: hemoroizii sunt operati, fisura e deja tratata. Insa scaunul trebuie sa fie perfect, nici tare ca rupe, nici pastos ca irita, nici sa lipseasca o zi si nici sa fie de 2-3 ori pe zi (in ultima vreme pe sistem nervos am avut si astfel de experiente). Or mie mi se pare imposibil sa fie mereu perfect si cu mama lor de seminte.

Prisi, sa nu te sperii de febra, si Andrei a facut 38.5 si l-a si tinut 2 zile dupa vaccin. Trece ea. Ma bucur ca te-ai distrat la munte.

Apropos, ne povesteau nasii nostri despre un club la turci parca pentru familisti, pe langa faptul ca peste tot au baby sitter si locuri de joaca, camerele sunt dotate cu interfoane cu raza de actiune pe toata suprafata clubului. Uite asa ceva as avea neevoie. Pe de alta parte nu am putea face chestia asta zilnic, adica sa ne culcam tarziu, ca ei tot la 8 sunt in picioare si nu am mai reusi sa ne odihnim deloc.

Celia, multa sanatate Andreei. Ce tratament v-a dat?

Sabina, fortosul! Bravo voua, musiu al meu nici gand sa se activeze fizic, dar la scandal progreseaza. Mi-a placut chestia cu Biedermeier. Sa foloseasca sanatos scaunelul de masa. Incearca sa il separi de Sofia la mese, si la mancaciosul meu apar probleme cand e sora-sa.

Teo, stii ce zic eu cu bona? Aduceti-o, las-o 1-2-5 ore cat vrei, mai pleaca, si vezi cum face MIhnea. Daca e agitat, daca nu se impaca cu ea, daca nu iti place tie, mai amani. Daca totul e perfect dai si cateva raite pe la birou sa te bagi in seama, si daca e so acolo ok poti merge. Daca simti ca nu e ok, ca nu e bine acolo, ca nu poti sta fara MIhnea sau el fara tine, nu te intorci.

SabinaY, Andrei nu mai papa deloc laptic dupa legume sau fructe, am inlocuit deja 3 mese.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz spune:

Rox, pai la mine dulciurile chiar erau cu tonele. sa dau un exemplu: dimineata cereale un bol plin, poate si 1-2 patrtaele ciocolata, la prinz 4-5 snickersuri din alea mici, seara napolitane juma' de punga, din alea cu ciocolata....ce sa mai..incalificabil.
Si da, genul ala de perfectiune cu tranzitul e imposibil, pai ce esti robot....depinde ce maninci, cite lichide bei...sa nu-mi spui ca asa ti-au dat ei misiune...

Devylla, fata mea maninca putin, zic eu. Exemplu: la 9 am 150 ml lapte, la 12 100 ml fructe ( din 4-5 felii banana, 1/3 para si 1/2 mar) , fara lapte in completare, la 3 pm 70 ml supa de legume ( piure de morcovel cu cartof si ulei), la 6 pm 150 ml lapte, la 9 pm 150 ml lapte cu 2 masuri de cereale nestle-orez.Bea si apa, dar nu mai mult de 20 -30 ml/zi.

Sabina, felicitari lui Gheo. Ma uimesc copiii astia..Cristian s-a ridicat in picioare la 8 luni fix. si cred ca si sora-sa va face la fel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Sabina felicitari pentru ridicarea lui Gheo! Mario, nici nu da semne macar ca s-ar ridica.

Veroboda nu mai pune poze din astea, cu tine as de slaba ca ne eclipsezi

Devylla la mine dupa masa de fructe mai suge si mi se pare ca suge aceeasi cantitate, iar apoi la 2 ore mai baga ceva tzitzi de control, oricum la masa de 14 nu prea mananca asa ca ami suge si atunci, si de alte ori prin cursul zilei....si nu mai spun ca noaptea se trezeste fie la 2 ore fie la 3 ore sa mai suga putin....vreau sa dorm si eu o noapte legata!!!!!!

Si acum cu vesti proaste...cred ca pe Mario l-a intors raceala....Mai nou tuseste de zor, asa ca am sunat la interamerican si astept un medic sa il vada

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput