Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (110)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Magda, stai ca pe fotoliu e uspr sa te ridici:)
In patit de gratii abia la 7 luni s-a ridicat Sofia.
si noi avem vesti aiurea cu muciii, in floare la ambii copii. Nu mai pricep nimica!!!!



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Buna dimineata, brrrr, ce vreme urata
Se pare ca azi nu iesim, poate o sa fie lumea mai activa pe DC ( asta asa, sa vedem si partea buna a lucrurilor )
Maria s-a trezit pe la 7 fara ceva, la ora 9 i-am dat sa pape un mar + 1/4 para mai micuta + 1 lingurita de cereale piersici cu maracuja. N-a mancat chiar tot, mai ramasesera vreo 2 lingurite ( de-alea obisnuite, de oameni mari ), dar ma declar multumita. Pe la 10 fara ceva i-am mai dat si tzitzi si s-a culcat.
Sa vedem ce-o fi la pranz... Deocamdata pt pranz suntem la stadiul piure de morcov+pastarnac si nu ne place, luam cateva lingurite si gata. Numai ca nu pot sa o condamn, ca am gustat si eu si e nashpa, chiar amarui asa... Nu stiu de ce, in mod normal cred ca ar fi trebuit sa fie dulce de la morcovi. Maine o sa fierb si o sa pasez si dovlecel, poate o sa-i mai schimbe gustul.
Asadar cam asta e stadiul cu diversificarea la noi. Oricum, am progresat mult de la plansul din prima zi

Vad ca nu se mai termina lista cu bebelusi bolnaviori Sanatate multa si de la noi, sa se faca bine mai repede !

Gata, ma duc sa mananc si pe urma fac si eu ceva PAG, sa profit ca e sotul acasa si-l pun "paznic" de printesa

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Buna dimineata si de la noi!!
Suntem tot in deplasare..adica la Bucuresti si nu stim cand ne intoarcem acasa aasa ca am inceput de ieri cu piureul de legume....yac nu prea i-a placut lui Tudor desi morcovul era destul de dulce.In schimb a ras oun castronel de para cu piersica si cu cereale si lapte 2 bibe si un castronel de cereale seara...sunt multumita mai ales ca acum parca ii place din ce in ce mai mult sa pape cu lingurita...
De cand suntem la Bucuresti ne-am plimbat mai mult in parc...i-am dat chiar sa pape in parc ..a dormit f f bine.
O sa citesc si eu din urma desi....nu stiu cand am timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Luy piureul lui Tudor chair era dulceag si tot nu s-a aratat prea incantat dar uite o idee buna cu dovlecelul...oi sa iau si eu pt azi sa vedem cum se comporta.


Melania, mami de Tudorica fara frica (05.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Teo m-ai dat pe spate cu Mihnea...f bine papa bravo lui si felicitari pt baiat!!! E ascultator ce sa mai zic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Neatza!
Sabina, felicitari! Vad ca e prococe Gheo. Imi pare rau sa aud iar despre muci. Sa stii ca bateriile mele sunt pe duca, trebuie sa le incarc cumva - cu o iesire, o programare la cosmetica, ceva de genul. Asa de mult imi doresc sa plec un we la munte, n-ai idee!!! Dar din pacate nu se prea intrevede asa ceva la orizont. Poate prin mai abia.

Teo, s-au cam dus zilele alea cand papanashul Mihnea dormea toata ziua, de acum trebuie sa fii cu ochii in patru la el. baiatul nazdravan.

Marta, ce cumintica e Miru, te-a lasat sa te distrezi. Poze, ceva?



Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
Vreau si eu sa urez cu intarziere LA MULTI ANI ALEHIAM, DANUTA si MARIA!
Si tot de la inceputul saptamanii imi tot propun sa nu uit: Sa va traiasca micutii crestini si micutele crestine mamicilor Anndries, Mami25, Andruzza si Tomasa!
Sabina, secretiile alea nazale si tusea, pot sa persiste mult si bine. Adica circa 2 saptamani la o viroza banala. Asta iti spun ca o patita ce sunt (si mie mi-a spus asta doctorul copiilor).
Ai mei tot raciti cobza, dar atat.
Nu mai stiu cine zicea de copiii tristuti si bolnaviori. Mai al meu numai tristutz n-a fost, desi tot boleste de cand s-a nascut! Cand a fost rau de tot cu insuficienta respiratorie de la bronsiolita, noi ca batutii in cap nu am aleragt rapid cu el la medic, fiindca Razvi radea, zambea, manca, insa respira ca un tractor obosit. Dar e adevarat ca fii-mea e mai ciufuta cand e chiar bolnava (dar nici atunci nu pot spune ca era trista). Triste suntem noi mamicile (si furioase ca sufera copiii si nu putem face mare lucru).
Una peste alta, sanatate multa la bolnaviori.
Uffff, ploua afara si eu cand mai ies cu baiatul la plimbare? E asa cuminte afara. Se uita la copaci pana adoarme. Cand imi amintesc cat zbiera fata mea la varsta asta in carutz, mi se face parul maciuca. Nu stiam in ce tufisuri sa ma ascund, iar acum e poezie curata.
la toata lumea.

Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Of, Albinutzo, cate ai mai tras si tu pana acum cu amandoi! nevirusati.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

buna si multumim pt primirea in clubul Iepuasilor

azi am un maraila cu gingiuta umflata , poate iese si al 2 lea repede ca altfel... nu stiu ce ma fac cu ea, acum a adormit un pic, am reusit si eu sa pun mancare la facut si sa intind rufele

Sabina multa sanatate piticilor

Sim am pus cateva poze, dar de la munte trebuie sa primesc de la colegi ca eu nu prea am facut

Rox si aici erau destul de utilati pentru bebei, scaun de masa, patut da interfon nu aveau , cred ca nu le-a trecut prin cap
Luy vezi ca pastarnacul e aromat si poate nu ii place , eu pun la fiert si patrunjel si telina dar nu le pasez, iar cu dovlecelul chiar am avut succes de prima data


poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

neatza si de la noi.
eliza e mai bine azi...a dormit noaptea trecuta, a avut doar 2 reprize de tuse, dar nu s-a trezit!
mi-am comandat storcatorul ala la care face reclama la tv...acu trebuie sa vina...sa vad ce e de capul lui. a costat o groaza de bani, dar daca mi s-a pus pata!
pupam micutii bolnaviori: mario, andreea.
prisi - felicitari pentru iepurila!

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput