Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (110)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Si eu tot cu intarziere, LA MULTI ANI ALEHIAM, DANUTA si MARIA!


Eu marturisesc...cu rusine, ca nu reusesc sa recuperez...Ati scris mult!

Una peste alta, sa va spun noutatile noastre, am elucidat misterul, stiti ca v-am spus ca Sara nu prea bea lichide, in sensul ca ceai deloc, apa, cateva lingurite dupa masa. Am incercat in fel si chip, cu biberon, nici o sansa, cu canita cu cioc-ioc, ei si uite ca am descoperit din greseala, fata vrea sa bea ca oamenii mari, direct din canita. hihihi...sa vedeti cu ce pofta bea asa...

Altfel, noi papam bine, dintisori inca nu, vesela si zambareata, fata mamii!

Va pup cu drag! Vremea asta nasola ma enerveaza groaznic...

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by prisi

Sim ce faci dupa canapea?



Era in vizita la Maria...

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Sunt o mamica fericita... la 10.30, dupa 90 ml de lapte la 8.30 a papat Tudor un castron plin cu fructe si cereale ca niciodata:jumatate borcan Hipp de pere cu jumatate mar mare golden si 2 lingurite cereale si cred ca ar mai fi vrut dar nu eram pregatita cu mai mult eu fiind obisnuita cu cantitati mai reduse.
Si aseara a mancat bine un castron de cereale (3 linguri si 100 ml lapte) si 70 ml lapte separat si la 1 noapte 170 ml de lapte....ce pofta de mancare are la bunica de la Bucuresti...vad ca-i prieste deci clar.... e bucurestean baiatu, aici se simte bine.

Abia astept pranzul sa batem recordul

Nasol ca nu putem iesi afara
Iar nu am apucat sa citesc din urma... imi cer scuze nu-i frumos
Melania, mami de Tudorica fara frica (05.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by Sabina
Doamne....ce grasa pot fiiiiiii




Ti-am zis ca o sa te alerg cu maturoiul prin curte daca mai zici asa... deci.. fuuuuggggiiiiiii!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Sim, ai facut si a 3-a urocultura baiatului?
Melania, cand am auzit ca te plimbai prin IOR, am cascat ieri niste ochi mari, doar doar te vad (te stiam dupa freza smekera din poze ). Dar cum e parcul mare si ziua lunga.....
Gabitz, e de bine cu Eliza sa inteleg. Dar cat de des tusea totusi?
Prisi, felicitari pentru iepurasha. Cu siguranta apare si dintele 2 in cateva zile.
Roxana, eu marturisesc ca n-am zarit poza cu noua culoare. Mai da-o odata daca ai chef. Sa se clateasca si ochiul meu. Cu problema ta, eu am impresia asta ca doctorii astia nu-s cu toate la un loc. Pai daca-ti cer tie perfectiune, sa inteleg ca ei n-au dat garantii pentru lucrare, decat pentru roboti?
Vai ce copil am! Ma lasa sa scriu. E in bratze evident. Dar ma repet, afara e asa de cuminte. Ptiu sa nu-l deochi sa ma trezesc ca zbiara de sperie cartierul.



Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Bee - am fost in IOR de la 14 la 16, eu intru pe la Cinema Gloria si ies pe la statia de metrou din parc...bine si alaltaieri am fost dar in sens opus....adevarul e ca ieri era plin parcul de mamici cu carucioare si am avut asa un sentiment placut sa revad printre ele foste colege de scoala generala sau liceu sau vecine.....acum toate proaspete mamici...
In legatura cu freza sa stii ca e putin schimbata pt ca mi-a crescut parul si mi-am decolorat siuvita...ma gandesc ce sa mai experimentez in materie de tunsoare si il las putin sa creasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

carpatina, mi-e greu sa ma obisnuiesc, am 12 kile mai mult ca inainte de sarcina, 15 fata de cum nu fac depresie si 20 fata de idealul meu care a fost atins cand avea sofia doi ani....




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

bee - tusea sec, de vre-o 20 ori/zi. o repriza de tuse o tinea 1-2min.de multe ori se inneca cu muci.dar acum vad ca e ok, respira mai bine.sa vedem...


http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Nana.. cum mai sunteti?

Slippers .. fetitat ta frumoasa sa se faca bine cat mai repede!

Annisia, sper ca sunteti bine.. n-aminteles eu prea bine problema voastra.. cand ziceai ca mananca da' slabeste, cand ca nu mai mananca - si ce apetit avea inainteeee..- Da' oricare ar fi fost ea sper sa fi trecut.

si mucosul fortos Gheo... si racitul Mario.


=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by Sabina

carpatina, mi-e greu sa ma obisnuiesc, am 12 kile mai mult ca inainte de sarcina, 15 fata de cum nu fac depresie si 20 fata de idealul meu care a fost atins cand avea sofia doi ani....




sorryyy.. nu ma impresioneaza... deci.. fugggiiiii

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput