Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (110)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Mamici citisem cu ceva vreme inainte ca nu ar fi bune cerealele Nestle si ca ar exista un link sau niste articole....
Unde sa caut sa citesc ca sa fiu in tema...m-am speriat putin pt ca Tudor le adora...bine eu ii dau alternativ Nestle cu Humana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Maruntescu.. m-am gandit la tine si la eclerele alea... Cred ca am o solutie... roaga-o pe Yaia sa-ti faca (ca tot zice ca e super bucatareasa), si sa-ti trimita prin posta...
Asa mi-a facut si mie cu gogosile... si m-am saturat. Drept e ca m-am saturat de asteptat.. dar asa mi s-a luat si de gogosi

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

carpatino, deja bocesc!!
(am taiat ceapa)

acu serios, la 1.61 m 70 de kile nu e un ideal. Mi-e sa nu am probleme de sanatate daca nu slabesc, deja urmele de varice se simt...sunt greoaie, nu ma misc bine, gafai, obosesc....
BMI e e supraponderala.....deci e o chestie de sanatate in primul rand.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Prisi... ai lasat iepurasul in camera de hotel si tu ai coborat la restaurant? Esti cool fata draga... sincer vorbesc... eu cred ca n-as fi avut atata sange rece...

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Buna ziua mamici,

Am reusit sa citesc ce ati mai scris, ufffff pe zi ce trece tin pasul cu voi tot mai greu, iubitul meu imi ocupa tot timpul, ma intreb cand o merge in picioare ce fac??// abia astept.

Rodica, multumesc de raspuns, mi-a mai venit inima la loc, chiar incepusem sa-mi fac ganduri..... un baietel frumos cu cravata, sa inteleg ca-i place???????? deci sa-i uram sa o poarte si mai tarziu cand s-a face mare....

Betty, acelasi program il am eu cu Cristi de cand au aparut dinti deci de o luna, nu vreau sa te dezcurajez, inarmeaza-te cu multa rabdare, eu am inceput sa clachez la capitolul oboseala( nu pot sa dorm nici ziua)dar vad ca usor usor se indreapta lucrurile, probabil i-a dat peste cap si diversificarea, cand incep sa se obisnuiasca eu cred ca o sa revina lucrurile la normal.....te incurajez pe tine, dar si pe mine in acelasi timp.....

Sim, nu am remarcat daca ai scris, cum a ramas cu e-colii????

Prisi felicitari pt dintisor.

hai ca am uitat cui voiam sa raspund......

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Sim, cum mai e Stefan?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:


Mey Roxanule, ce tot o bramburesti toata ziua prin oras? Chiar asa sa-ti fie de greu sa cheltuiesti 5 milioane? De ROL era vorba, nu? Ca daca sunt RON te mai pasuiesc o zi.. si daca sunt Euro.. ma mut la "Paris" cu toata familia.

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Sabina te inteleg cum este cu kg, eu numai cand ma uit in oglinda imi vine sa plang, deja ma gndesc serios daca dupa ce termin cu alaptarea o sa reusesc sa slabesc....si vb lui Betty daca mai ramane si toata celulita o iau razna, nu am asa multe kg vreo6-8 in plus dar pt mine e suficient......

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Carpatina, astept rezultatul de la a treia urocultura. In rest, el e bine, nu a mai facut febra, doar nazbatii

I-am pregatit piureul de legume, azi i-am pus si carne, sa vedem cum o sa il primeasca. Pe aici ploua si nu pot sa plec, trebuie sa ajung la doreii mei de la casa

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Apropos de kg in plus...am cumparat cartea Mihaelei Bilic (nutritionista care a slabit vedete:Teo, Raduleasca) mai am putin si o termin de citit si ma apuc de cura de slabire propusa de ea...am incredere mai ales ca poti manca aproape orice.
Va comunic urmarile curei..pana atunci..pofta buna Melania

Melania, mami de Tudorica fara frica (05.10.2007)

Mergi la inceput