Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (29)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

quote:
Originally posted by anacami

Hello!
Anka,de ce sunt figura ? sa stii ca atunci chiar voiam sa gasesc o mamicuta cu care sa vorbesc...am stat ce am stat si am plecat; prima data in cel dinspre Libertatii, apoi am fost si in cel dinspre Ramnicu Sarat.Probabil ca eu eram; dar de unde ma stiai, ca nu prea v-am aratat poze de dupa a doua sarcina...?
Pussi, sunt saci de dormit cu lungime reglabila.Eu am unul de la Sebi (parca Bertoni); sunt niste capse cu care se "pliaza" o parte din lungime
Jasmin, la mine a ramas tonajul mai mare, de la care banuiesc ca ma dor gleznele- dimineata, cel putin, parca merg pe cioburi asa rau calc (am tendinta sa merg pe varfuri pt. ca ma doare rau in zona oului de la picior)



pentru cine are timp si chef, avem si noi poze noi


Camelia, Sebastian si Stefania



Acolo la 'oul' gleznei ma doare si pe mine dimineata, ba chiar imi troznesc ligamentele...plus spatele (la shale) care ma ucide...

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


www.earthhour.org/user/dBsp" target="_blank">Earth Hour 2008
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Multumim foarte mult, Amy. Si voi sunteti niste frumosi. iar Iusti are niste ochi superbi!!! Tare mi-ar placea sa ne mai intalnim si sa stam mai mult la taclale.



quote:
Originally posted by Amy26

L-am vazut pe bb Matei (ne-am intalnit in parc)....e asa de scump,in poze e frumos dar in realitate e si mai frumos si seamana cu mami lui,Roxxi



AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)



Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

quote:
Originally posted by bb_yasmi

quote:
Originally posted by Aralia

Si Alexia se dezvelea de paturica, de aia o bag in saculet.

Intrebare pentru mamicile care dau deja cereale in biberon: trebuie sa cumpar altfel de tetine? Ca eu am acum tetine de 0-4 luni. Trebuie cu gaurele mai mari? Sa fiu pregatita pentru cand o sa incepem si noi

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate



aralia, sunt tetine, speciale pt laptic, ceai, hrana solida!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007



O sa googalesc dupa ele...alta preocupare...multam BB!

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


www.earthhour.org/user/dBsp" target="_blank">Earth Hour 2008
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Lala, la care magazin te referi? la HappyBaby de vis-a-vis de Stad. National? Vara trecuta au avut o colectie superba,anul asta nu m vazut mi nimic pe site la ei (poate este prea devreme..). Acum importatorul de la noi are si magazin on-line, dar nu am vazut cine stie ce...Parca se laudau ca au pana la 14 ani (este drept ca peste 110 cm nu sunt asa dulci ca cele pana la 98 cm)
Eu cumparam de la Belli reclama - reclama mascata de pe Stefan cel Mare (langa Circ),era pe drumul dintre serviciu si casa

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

quote:
Originally posted by anacami

Lala, la care magazin te referi? la HappyBaby de vis-a-vis de Stad. National? Vara trecuta au avut o colectie superba,anul asta nu m vazut mi nimic pe site la ei (poate este prea devreme..). Acum importatorul de la noi are si magazin on-line, dar nu am vazut cine stie ce...Parca se laudau ca au pana la 14 ani (este drept ca peste 110 cm nu sunt asa dulci ca cele pana la 98 cm)
Eu cumparam de la Belli reclama - reclama mascata de pe Stefan cel Mare (langa Circ),era pe drumul dintre serviciu si casa

Camelia, Sebastian si Stefania



La ala , da . Au destul de multe hainute de la ei. Eu am tot luat de cand s-a nascut Andrei. O sa intre si colectia de primavara vara curand.

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

quote:
Originally posted by softurela

Aralia


Daca folosesti biberoane AVENT, stiu ca au tetine cu orificiu variabil si sunt pentru hrana semisolida.

Diana Alexia 15 dec 07



Nu am de la Avent, eu toate biberoanele le am de la Chicco, dar ar trebui sa aiba si ei ceva asemanator...

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


www.earthhour.org/user/dBsp" target="_blank">Earth Hour 2008
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany2007 spune:

quote:
Originally posted by Jasmin012

Buna dimineata si de la noi... de fapt doar de la mine, ca bebe doarme, abia l-am pus in patut... si eu cu cafeaua... va invit...

Dany2007, in sfarsit, mai auzim si noi de tine! Am tot intrebat de tine, dar nimic. Ti-am vazut pustiul... foarte dragalas. Te mai induri sa-l lasi pe Luca pe mana unei baby sitter? Ti-am zis eu ca nu o sa mai vrei sa-l lasi cand o sa-l ai? Te mai ajuta cineva?



Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza







Multumim ca te-ai gandit si la noi... nu am timp sa citesc din urma...desi tare mi-ar place...
Acum ma uitam la pozele cu piciul tau e tare dragalas ...
Imi place caruciorul... Luca nu vrea sub nici o forma in carutsunt maracini si il inteapa in fund...nici taticul lui nu a stat in carut . Nu stiu ce ma voi face...am incercat toate metodele si nici una nu da rezultat.
In privinta ajutorului il am doar pe sotul meu , soacra mea s-a operat si nu poate sa faca nimic. Sunt tare necajita ca nu pot sa ies si eu cu el in parc,il apuca disperarea cand il pun in carut... asa ca plimbarea noastra se rezuma la cateva iesiri pe zi in curte in brate. Culmea e ca stau la 2 pasi de parc . Asta e poate cand va sta in fundulet voi reusi sa il pun si in carut...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

mamicilor de baietei, am auzit ca la cora au adus hainute pt domnisori foarte frumoase; nu mai zic si pentru fetitze, ca pentru ele ai de unde sa alegi.

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

quote:
Originally posted by ggaby
[...avem doar o problemuta...tare ii mai place sa doarma cu mami in patut...nu prea reusesc sa-l fac sa doarma singur(in patutul lui) si-mi place si mie sa dorm cu el...

gaby cu david18.12.2007



exact aceeasi problemuta avem si noi... hehehe, e dificil....


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

quote:
Originally posted by anacami


Sa stiti ca asa am zis si eu la Sebi cu hainutele; dar am descoperit Coccodrillo care fac niste hainute bestiale pt. baietei- u multidudine de culori, modele si croieli. De pe la 1,5 ani-2 numai de la ei i-am luat hainute, care mai de care mai frumoase .Sunt putin mai scumpe (si de cat cele de la Z), dar isi fac toti banii, au ramas ca noi dupa multe spalari si .. calcari ; atat dpdv al cylorilor cat si a nedeformarii

Camelia, Sebastian si Stefania



eu am luat hainute superbe de la Orchestra, la fel au diverse culori... dar am cumparat pt 6 si 9 luni si pt 1 an... ca erau super-oferte. Am vazut ca a aparut magazinul Orchestra si in Bucuresti, dar pe internet n-am reusit sa vad produse de-ale lor. Aici costa un costumas (bluza si pantaloni gen salopeta de raiat) cam 100 lei in bani romanesti... la Z 100 roni e numai un pantalon, cel putin atat era cand m-am uitat eu, prin vara...


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput