Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (29)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

aaa, Cami, am vazut poze... ce scumpica e nora mea....e superba poza cu ea cu jucarioara si Sebi cu cartea...



Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Lala, se pare ca nu sunt eu singura nebuna cumparatoare... Dan ma intreaba in fiecare zi daca am mai fost si eu pe la magazinul de copii... ca stie ca nu ma simt bine pana nu-i iau lui bebe cate ceva...



Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

Am si eu o intrebare...Se intampla ca David sa adoarma fara sa mai ragaie si se trezeste dupa vreo jumate de ora tipand si il iau in brate dar e foarte agitat si tot nu poate sa faca...la voi e la fel???Am trecut prin grele perioade cu ragaiturile astea care nu veneau si i-am dat tot felul de siropuri:FLATULEX,MYLICON,GRIPEWATER etc etc,dar nu s-au dovedit a fi de mare folos...are cineva alta solutie?Cum sa-l fac sa ragaie cand e obobsit si vrea sa adoarma????Uite de exemplu acum a mancat si ultimul ragait nu mi l-a facut si s-a adormit...dar cred ca peste putin timp se trezeste si tipa(va spun eu,peste putin)

gaby cu david18.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

quote:
Originally posted by dany2007

quote:
Originally posted by Jasmin012

Buna dimineata si de la noi... de fapt doar de la mine, ca bebe doarme, abia l-am pus in patut... si eu cu cafeaua... va invit...

Dany2007, in sfarsit, mai auzim si noi de tine! Am tot intrebat de tine, dar nimic. Ti-am vazut pustiul... foarte dragalas. Te mai induri sa-l lasi pe Luca pe mana unei baby sitter? Ti-am zis eu ca nu o sa mai vrei sa-l lasi cand o sa-l ai? Te mai ajuta cineva?



Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza







Multumim ca te-ai gandit si la noi... nu am timp sa citesc din urma...desi tare mi-ar place...
Acum ma uitam la pozele cu piciul tau e tare dragalas ...
Imi place caruciorul... Luca nu vrea sub nici o forma in carutsunt maracini si il inteapa in fund...nici taticul lui nu a stat in carut . Nu stiu ce ma voi face...am incercat toate metodele si nici una nu da rezultat.
In privinta ajutorului il am doar pe sotul meu , soacra mea s-a operat si nu poate sa faca nimic. Sunt tare necajita ca nu pot sa ies si eu cu el in parc,il apuca disperarea cand il pun in carut... asa ca plimbarea noastra se rezuma la cateva iesiri pe zi in curte in brate. Culmea e ca stau la 2 pasi de parc . Asta e poate cand va sta in fundulet voi reusi sa il pun si in carut...

Dany de Luca -Rares nascut pe 01.12.2007

www.flickr.com/photos/11543857@N07/" target="_blank">Poze noi cu bebe Luca-Rares









Dany, multumim si noi... hehehe, ma gandeam ca anul trecut pe vremea asta prestam la greu sa-l concepem, iar acum mi se pare atat de mare... creste vazand cu ochiii... maine-poimaine se insoara...

Of, ce pacat!!!! Lucas sta in el si acasa... imi e de mare ajutor, pt ca uneori sta linistit, daca are el chef si se joaca. Te-ai gandit la marsupiu daca nu vrea in carut? Ca in ceva trebuie sa-l scoti.


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lixa spune:

ggaby, incearca sa-l alaptezi inclinat, nu la orizontala ca in pozitia clasica. Asta favorizeaza ragaitul, Catalin ragaie de multe ori cu tzatzi in gura. Daca nu alaptezi, nu stiu ce sa zic, ca noi n-avem experienta cu biberoanele.
dany2007, incearca sa-l scoti in wrap, e pacat sa nu iesiti afara

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

quote:
Originally posted by ggaby

Am si eu o intrebare...Se intampla ca David sa adoarma fara sa mai ragaie si se trezeste dupa vreo jumate de ora tipand si il iau in brate dar e foarte agitat si tot nu poate sa faca...la voi e la fel???Am trecut prin grele perioade cu ragaiturile astea care nu veneau si i-am dat tot felul de siropuri:FLATULEX,MYLICON,GRIPEWATER etc etc,dar nu s-au dovedit a fi de mare folos...are cineva alta solutie?Cum sa-l fac sa ragaie cand e obobsit si vrea sa adoarma????Uite de exemplu acum a mancat si ultimul ragait nu mi l-a facut si s-a adormit...dar cred ca peste putin timp se trezeste si tipa(va spun eu,peste putin)

gaby cu david18.12.2007


Gaby, si al meu tipa din cauza colicilor, dar acum nu prea mai are... decat dimineata. Chestia e ca daca are colici nu prea ai ce sa-i faci, poate ii mai alini durerea cu ceai anticolici. Nu stiu daca neaparat tipa fiindca n-a ragait. Si nu tot timpul poti sa-l faci sa ragaie. Cred ca doar trebuie sa ai rabdare sa treaca perioada colicilor. Daca pozitia cu capul pe umarul tau nu da rezultate nu stiu daca e o ideea buna sa-l imbuibi cu tot felul de siropuri si chestii... Poate celelalte fete au solutii la aceasta problema


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

lixa il alaptez si eu dar stiu ca sunt doua pozitii la alaptat...pozitia rugbi(inclinat cum spui tu)si cea orizontala.In prima pozitie se spune ca este mai mult laptic si incepe asa papatul si-mi face de-a ragaituri de ma minunez si eu...e in cea orizontala (unde cica ar fi mai putin laptic),la sfarsitul mesei,nu mai imi ragaie...si apropo...s-a trezit si plangea l-am luat in brate dar tot nimic s-a adormit la loc...cred ca il doare burtica cand nu ragaie...nu mai stiu nici eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

Jasmin012 si David a mai terminat cu colicele,dar eu cred ca, colicele apar atunci cand nu ragaie...ar insemna ca nu da aerul afara si nu digera...sau gresesc??!!! nu stiu imi dau si eu cu parerea...Pediatra mi-a spus ca nu e neaparat sa ragaie la sfarsit ca ei mai dau aerul afara si prin "parturi"...dar david le face doar dimineata...in sfarsit....nu mai stiu nici eu...Acum a adormit la loc dar are somnul agitat si are un mic "harcait"(asa se spune in moldoveneste)in piept....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

quote:
Originally posted by ggaby

Am si eu o intrebare...Se intampla ca David sa adoarma fara sa mai ragaie si se trezeste dupa vreo jumate de ora tipand si il iau in brate dar e foarte agitat si tot nu poate sa faca...la voi e la fel???Am trecut prin grele perioade cu ragaiturile astea care nu veneau si i-am dat tot felul de siropuri:FLATULEX,MYLICON,GRIPEWATER etc etc,dar nu s-au dovedit a fi de mare folos...are cineva alta solutie?Cum sa-l fac sa ragaie cand e obobsit si vrea sa adoarma????Uite de exemplu acum a mancat si ultimul ragait nu mi l-a facut si s-a adormit...dar cred ca peste putin timp se trezeste si tipa(va spun eu,peste putin)

gaby cu david18.12.2007



Pune-l pe burtica. La noi functioneaza intotdeauna.

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


www.earthhour.org/user/dBsp" target="_blank">Earth Hour 2008
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

quote:
Originally posted by Aralia

quote:
Originally posted by ggaby

Am si eu o intrebare...Se intampla ca David sa adoarma fara sa mai ragaie si se trezeste dupa vreo jumate de ora tipand si il iau in brate dar e foarte agitat si tot nu poate sa faca...la voi e la fel???Am trecut prin grele perioade cu ragaiturile astea care nu veneau si i-am dat tot felul de siropuri:FLATULEX,MYLICON,GRIPEWATER etc etc,dar nu s-au dovedit a fi de mare folos...are cineva alta solutie?Cum sa-l fac sa ragaie cand e obobsit si vrea sa adoarma????Uite de exemplu acum a mancat si ultimul ragait nu mi l-a facut si s-a adormit...dar cred ca peste putin timp se trezeste si tipa(va spun eu,peste putin)

gaby cu david18.12.2007



Pune-l pe burtica. La noi functioneaza intotdeauna.

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


www.earthhour.org/user/dBsp" target="_blank">Earth Hour 2008
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate




pe burtica mea??sau pe burtica pe el??

Mergi la inceput