Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (29)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Jasmin
Gaby,bine ai revenit, felicitari! cred ca ideea Araliei este f. buna! il poti pune pe burtica lui sau cu burtica lui pe burtica ta .Important este sa ii preseze nitel burtica sa ii iasa gazele sau sa i se incalzeasca putin (cica poti sa pui si ceva mai caldut pe burtica lui pt. calmarea colicilor).
Stefania mai regurgiteaza la o anumita perioada dupa masa, dar nu are colici; in general scoate gazele f. bine, este de ajuns sa o ridic putin la verticala si gata! Daca adoarme o mai tin cateva minute in brate (capul intr-o parte nu il tine nicidecum, il aduce imediat in fata)

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Dany2007,tu stai pe langa IOR?
Jasmin,hainute Orchestra se gasesc si la noi, in magazinele Miniblu. Am cumparat cate ceva si pt. Stefania, cate ceva si pt. Sebastian. Mi se pare ca la noi colectiilor lor nu sunt asa bogate


Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

pai pussi..eu am saci de dormit din franta..te ajuta???si sunt de genu ca se pot scurta, adica partea de la picioare se indoaie si se prinde cu capse..ma rog, nu stiu dc ai inteles.

auziti..da voi cum de ati facut acele eco transfontanelare???

alina..baga vansish si gata dezatrul de culori amestecate..hahaha si eu ii cumpar la al meu haine de la fetite..cu rosu..alb cu rosu..acu are o pijama verzui cu roz..

eu am pb cu durerile de spate..mai ales dupa ce i fac baita, sunt lesinata..





mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

la mine linia neagra s/a facut maro..iar pe sani, de asta vara de cd am fost la mare..vad ca mi/au ramas 2 pete, spre interior..si sunt maronii si cu pielea fff uscata..zilnic dau cu crema si degeaba

daaaaaaaaa..si fund mare..am si eu...
acu vreo 2 zile m/am dat viteaza ca am intrat in niste blugi antesarcina..bine, cu chiu cu vai am ridicat fermoarul la ei..cd am ajuns acasa, fermoarul era varza..m/am chinuit mult sa ii pot da jos de pe mine..asa i/am si stricat cu ocazia asta..

si eu tot 4 kg am plus

no, tre sa fug la baita

si bb meu ragaie la san...cateodata.

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

quote:
Originally posted by Vasari

Eu am facut niste cumparaturi pentru Maria. Sarafan, rochita, palarioara pentru vara... Acum sunt la spalat si apa e roz. Inca nu-mi dau seama de la ce. Trecand peste faptul ca-mi vine sa plang. :)) Numai palarioara a costat 250.000.

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.



ieri am patit aceeasi chestie...cu niste bluzite de la Premaman.

Ank bine macar ca te-a lamurit bakos. noi mergem sapt. viitoare la el.



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany2007 spune:

quote:
Originally posted by anacami

Dany2007,tu stai pe langa IOR?
Jasmin,hainute Orchestra se gasesc si la noi, in magazinele Miniblu. Am cumparat cate ceva si pt. Stefania, cate ceva si pt. Sebastian. Mi se pare ca la noi colectiilor lor nu sunt asa bogate


Camelia, Sebastian si Stefania



Exact . Chiar langa IOR stau pe tuculescu la casa .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

quote:
Originally posted by anacami

Hello!
Pussi, sunt saci de dormit cu lungime reglabila.Eu am unul de la Sebi (parca Bertoni); sunt niste capse cu care se "pliaza" o parte din lungime



pentru cine are timp si chef, avem si noi poze noi


Camelia, Sebastian si Stefania



am gasit pe net...la 37 ron.. de 80cm lugime, ce ma vazut in magazine reglabili nu mi-au placut.

Ellis, vasari... ma inscriu si eu la durerile de glezne dimineata.



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

quote:
Originally posted by lixa

quote:
Originally posted by Amy26

vreau si eu 2 copii,peste 2-3ani vreau si eu o fetitza sa o imbrace mami in rochita,sa-i cumpar o gramada de brizbizuri,sa-i impletesc parul si mai tarziu asa ....peste cativa ani sa am si eu cu cine barfi asa ca-ntre femei


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)



Amy, si noi tot asa, cam cand o sa aiba Catalin 2 ani o sa ne apucam de treaba pentru al doilea (poate fetita ), asta daca se decide al meu daca mai vrea unu sau nu... Poate ne intalnim si la odiseea de atunci

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze botez



si noi peste 2-3 ani.. pt. BB Nr. 3, dar vreau cu putulica de data asta...



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

quote:
Originally posted by ggaby

Am si eu o intrebare...Se intampla ca David sa adoarma fara sa mai ragaie si se trezeste dupa vreo jumate de ora tipand si il iau in brate dar e foarte agitat si tot nu poate sa faca...la voi e la fel???Am trecut prin grele perioade cu ragaiturile astea care nu veneau si i-am dat tot felul de siropuri:FLATULEX,MYLICON,GRIPEWATER etc etc,dar nu s-au dovedit a fi de mare folos...are cineva alta solutie?Cum sa-l fac sa ragaie cand e obobsit si vrea sa adoarma????Uite de exemplu acum a mancat si ultimul ragait nu mi l-a facut si s-a adormit...dar cred ca peste putin timp se trezeste si tipa(va spun eu,peste putin)

gaby cu david18.12.2007



sa-l pui pe burta, dar sastai langa el, dupa ce ragaie, il pui normal pe o parte.



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

victo am gasit, mersi frumos. Eu am facut ecografia din cauza "fazei" cu Elena. Si pe mine ma doare spatele rau, am zis ca merg la dr. dar n-am timp.

ca tot ati vorbit de "efectele sarcinii", mie mi-a ramas o piele pe burta... nu atarna, nar nici abdomen palt nu mai am cum sa scot din ea. se evde mai ales cand stau pe scaun si ma enerveaza sa mai port bluze mulate.

eu va las... fetele dorm, dar se vor trezi sa pape.



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput