Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (29)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

quote:
Originally posted by anacami

Hello!
Anka,de ce sunt figura ? sa stii ca atunci chiar voiam sa gasesc o mamicuta cu care sa vorbesc...am stat ce am stat si am plecat; prima data in cel dinspre Libertatii, apoi am fost si in cel dinspre Ramnicu Sarat.Probabil ca eu eram; dar de unde ma stiai, ca nu prea v-am aratat poze de dupa a doua sarcina...?
Pussi, sunt saci de dormit cu lungime reglabila.Eu am unul de la Sebi (parca Bertoni); sunt niste capse cu care se "pliaza" o parte din lungime
Jasmin, la mine a ramas tonajul mai mare, de la care banuiesc ca ma dor gleznele- dimineata, cel putin, parca merg pe cioburi asa rau calc (am tendinta sa merg pe varfuri pt. ca ma doare rau in zona oului de la picior)



pentru cine are timp si chef, avem si noi poze noi


Camelia, Sebastian si Stefania



bine mai ...ati fost la plimbare fara mine ...rusinica

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

Anacami, ai 2 copii foarte frumosi!Sa-ti traiasca!
imi place mult poza cu ei in pat(ce face Sebastian...ii citeste povesti Stefaniei??!!

si poza cu colega de grupa care-l imbratiseaza tandru e f. dragutza...

dar poze cu tine nu primim???


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

vreau si eu 2 copii,peste 2-3ani vreau si eu o fetitza sa o imbrace mami in rochita,sa-i cumpar o gramada de brizbizuri,sa-i impletesc parul si mai tarziu asa ....peste cativa ani sa am si eu cu cine barfi asa ca-ntre femei


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

hai ca iar m-a luat valu`,vb prea mult si mai sunt si singura p`aci


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns softurela spune:

Aralia


Daca folosesti biberoane AVENT, stiu ca au tetine cu orificiu variabil si sunt pentru hrana semisolida.

Diana Alexia 15 dec 07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lixa spune:

quote:
Originally posted by Amy26

vreau si eu 2 copii,peste 2-3ani vreau si eu o fetitza sa o imbrace mami in rochita,sa-i cumpar o gramada de brizbizuri,sa-i impletesc parul si mai tarziu asa ....peste cativa ani sa am si eu cu cine barfi asa ca-ntre femei


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)



Amy, si noi tot asa, cam cand o sa aiba Catalin 2 ani o sa ne apucam de treaba pentru al doilea (poate fetita ), asta daca se decide al meu daca mai vrea unu sau nu... Poate ne intalnim si la odiseea de atunci

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lixa spune:

quote:
Originally posted by ggaby

Salutare fetelor! De multa vreme nu am intrat dar am avut ceva batai de cap cu David Acum e mai bine;suntem mai marisori si zambim mereu mai avem din cand in cand cate o colica...dar trece repede
Am trimis poze cu david pe adresa comuna,unde are papion la gat sunt de la botez(pe 3 martie) a fost ceva simplu fara prea mare tam tam si David a fost cuminte si nici nu a plans cand l-a bagat in apa....Sunt tare fericita si mandra de el...avem doar o problemuta...tare ii mai place sa doarma cu mami in patut...nu prea reusesc sa-l fac sa doarma singur(in patutul lui) si-mi place si mie sa dorm cu el...tata'su e un pic gelos...da' n-am ce sa-i fac...va pup sper sa intru mai des de acum!?

gaby cu david18.12.2007



Bine ai revenit, ggaby!

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Lala,nu am plecat cu gandul sa ajung in IOR .Am zis "hai pana la coltul strazii", "hai pana la piata", si ce crezi?!?!? pana la urma am ajuns in IOR.Acum mi-am amintit, a fost acum vreo 2-3 saptamani, intr-o vineri..Bunicii l-au luat pe Sebi de la gradinita si au plecat direct la tara; noi am ramas singure, asa ca ne-am facut de cap (am fost si noi la gradi, dar am stat ascunse sa nu ne vada Sebi, ca nu mai pleca fara noi). De la gradinita mai este nu prea mult pana la IOR
Amy,multumesc! este, intr-adevar, foarte frumos cu doi, desi nu prea comod cand unul vrea intr-o parte , iar celalalt in directia opusa...

Sa stiti ca asa am zis si eu la Sebi cu hainutele; dar am descoperit Coccodrillo care fac niste hainute bestiale pt. baietei- u multidudine de culori, modele si croieli. De pe la 1,5 ani-2 numai de la ei i-am luat hainute, care mai de care mai frumoase .Sunt putin mai scumpe (si de cat cele de la Z), dar isi fac toti banii, au ramas ca noi dupa multe spalari si .. calcari ; atat dpdv al cylorilor cat si a nedeformarii

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

quote:
Originally posted by mihuta

Eu de cand cu raceala alaptez cu masca pe fata si e asa uimita... Ea e obisnuita sa-si arunce mainile sa ciupeasca ceva (de asta am grija sa ii dau tricoul meu in mana ca altfel ma ciupeste de san si il scoate din gura, dupa care se arunca ca hamesita asupra lui sa-l bage la loc) si acum ma tot trage de masca...

Eu cred ca m-am dus cu capul, azi faceam de mancare la buctaraie si dupa ce am pus si ultimele ingrediente in tigaie, ma trezesc spunand ”stai ca-ti pune acuma mami capacul”...

mami de Sophia





Beleaaaa! credeam ca numai eu vorbesc cu toate alea si chiar singura. Oricum vorbeam eu singura, acum macar am motiv....

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


www.earthhour.org/user/dBsp" target="_blank">Earth Hour 2008
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

quote:
Originally posted by anacami

Lala,nu am plecat cu gandul sa ajung in IOR .Am zis "hai pana la coltul strazii", "hai pana la piata", si ce crezi?!?!? pana la urma am ajuns in IOR.Acum mi-am amintit, a fost acum vreo 2-3 saptamani, intr-o vineri..Bunicii l-au luat pe Sebi de la gradinita si au plecat direct la tara; noi am ramas singure, asa ca ne-am facut de cap (am fost si noi la gradi, dar am stat ascunse sa nu ne vada Sebi, ca nu mai pleca fara noi). De la gradinita mai este nu prea mult pana la IOR
Amy,multumesc! este, intr-adevar, foarte frumos cu doi, desi nu prea comod cand unul vrea intr-o parte , iar celalalt in directia opusa...

Sa stiti ca asa am zis si eu la Sebi cu hainutele; dar am descoperit Coccodrillo care fac niste hainute bestiale pt. baietei- u multidudine de culori, modele si croieli. De pe la 1,5 ani-2 numai de la ei i-am luat hainute, care mai de care mai frumoase .Sunt putin mai scumpe (si de cat cele de la Z), dar isi fac toti banii, au ramas ca noi dupa multe spalari si .. calcari ; atat dpdv al cylorilor cat si a nedeformarii

Camelia, Sebastian si Stefania



Apropo de coccodrillo : ieri am reinoit stocul
Am fost in parc cu Andrei si ma plictiseam asa ca am plecat in plimbare pana la patinoar, la magazin
Super bluzite, pantalonasi si am achizitionat si un trening smecher
Noroc ca aveam cardul la mine
Sotul mi-a spus ca sunt pericol plublic...nici in parc nu mai trebuie sa plec nesupravegheata
Cel mai rau imi pare ca Bogdan a iesit din marimile lor ...

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput