Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (29)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by Aralia

Si Alexia se dezvelea de paturica, de aia o bag in saculet.

Intrebare pentru mamicile care dau deja cereale in biberon: trebuie sa cumpar altfel de tetine? Ca eu am acum tetine de 0-4 luni. Trebuie cu gaurele mai mari? Sa fiu pregatita pentru cand o sa incepem si noi

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate



aralia, sunt tetine, speciale pt laptic, ceai, hrana solida!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Eu de cand cu raceala alaptez cu masca pe fata si e asa uimita... Ea e obisnuita sa-si arunce mainile sa ciupeasca ceva (de asta am grija sa ii dau tricoul meu in mana ca altfel ma ciupeste de san si il scoate din gura, dupa care se arunca ca hamesita asupra lui sa-l bage la loc) si acum ma tot trage de masca...

Eu cred ca m-am dus cu capul, azi faceam de mancare la buctaraie si dupa ce am pus si ultimele ingrediente in tigaie, ma trezesc spunand ”stai ca-ti pune acuma mami capacul”...

mami de Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
Eu cred ca m-am dus cu capul, azi faceam de mancare la buctaraie si dupa ce am pus si ultimele ingrediente in tigaie, ma trezesc spunand ”stai ca-ti pune acuma mami capacul”...




apropo...ma primesti si pe mine in ``clubul`` tau?
si eu am ``iesiri`` din acestea


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

L-am vazut pe bb Matei (ne-am intalnit in parc)....e asa de scump,in poze e frumos dar in realitate e si mai frumos si seamana cu mami lui,Roxxi



AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anne_Ma spune:

andra_bell, multumim frumos. Poate ale noastre trec direct la pumni, nu ne mai mangaie.
mihuta, poate biata Sophia crede ca este invazie de martieni. Si Ioana cand stateam cu masca se uita lung la mine, probabil credea ca mami a luat-o razna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anne_Ma spune:

Ce par are Eva! Cred ca Ioana va avea parul asa lung la 2 ani. I-am luat clamute, dar cred ca le folosesc eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Hello!
Anka,de ce sunt figura ? sa stii ca atunci chiar voiam sa gasesc o mamicuta cu care sa vorbesc...am stat ce am stat si am plecat; prima data in cel dinspre Libertatii, apoi am fost si in cel dinspre Ramnicu Sarat.Probabil ca eu eram; dar de unde ma stiai, ca nu prea v-am aratat poze de dupa a doua sarcina...?
Pussi, sunt saci de dormit cu lungime reglabila.Eu am unul de la Sebi (parca Bertoni); sunt niste capse cu care se "pliaza" o parte din lungime
Jasmin, la mine a ramas tonajul mai mare, de la care banuiesc ca ma dor gleznele- dimineata, cel putin, parca merg pe cioburi asa rau calc (am tendinta sa merg pe varfuri pt. ca ma doare rau in zona oului de la picior)



pentru cine are timp si chef, avem si noi poze noi


Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
Originally posted by adra_bell

Buna!
Eu am scapat de mersul de gravida cam acum doua luni. Chiar ieri ma gandeam ca am si uitat cum era .
Noi avem o mare problema cu plimbatul asta. Nu putem sta mai mult de 2 ore afara ca se lasa cu scandal si in plus trebuie sa merg incontinuu. Adica nu ma pot aseza si eu pe o banca in parc, ca se trezeste printesa, si vrea in brate si trebuie sa merg cu ea intr-o mana si cu cealalta sa imping la carucior. Deci, dupa 2 ore de plimbare eu vin acasa rupta de oboseala.

Inimioara mea
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)



asa se intampla si la noi,dar exact la fel....cum dau sa ma asez si eu pe banca...incepe distractia....aaaa si azi am experimentat(pt. prima oara)si impinsul caruciorului cu bb in brate..deci cum ziceam mai sus aceeasi treaba ca la voi.


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

quote:
Originally posted by Amy26

quote:
Eu cred ca m-am dus cu capul, azi faceam de mancare la buctaraie si dupa ce am pus si ultimele ingrediente in tigaie, ma trezesc spunand ”stai ca-ti pune acuma mami capacul”...




apropo...ma primesti si pe mine in ``clubul`` tau?
si eu am ``iesiri`` din acestea


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)



si io ...de vreo 7 ani

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

Salutare fetelor! De multa vreme nu am intrat dar am avut ceva batai de cap cu David Acum e mai bine;suntem mai marisori si zambim mereu mai avem din cand in cand cate o colica...dar trece repede
Am trimis poze cu david pe adresa comuna,unde are papion la gat sunt de la botez(pe 3 martie) a fost ceva simplu fara prea mare tam tam si David a fost cuminte si nici nu a plans cand l-a bagat in apa....Sunt tare fericita si mandra de el...avem doar o problemuta...tare ii mai place sa doarma cu mami in patut...nu prea reusesc sa-l fac sa doarma singur(in patutul lui) si-mi place si mie sa dorm cu el...tata'su e un pic gelos...da' n-am ce sa-i fac...va pup sper sa intru mai des de acum!?

gaby cu david18.12.2007

Mergi la inceput