Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (29)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

deci numai eu si Oana avem problema cu mersul... alte semne de gravidanta nu mi-au ramas, nu ma doare nimic, dar nici atunci nu ma durea... aaa, am ceva probleme... mai am sanii un pic patati, parca as avea pistrui, si inca nu mi-a disparut linea negra...


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Am incercat, dar e smechera si se prinde ca nu suntem in miscareEi ii place sa salte rotile pe caldaram. Se mai trezeste si daca mergem pe asfalt si e prea lin...

Inimioara mea
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

quote:
Originally posted by Vasari

quote:
Originally posted by Jasmin012

Fetelor, intrebare: mai merge cineva ca o rata? Ca in vremea gravidantzei? Ca mie mi se intampla... ziua nu, ca ma controlez, dar noaptea, cand ma duc la toaleta, merg ca o gravida... Ce ciudat...


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza



Eu cand ma trezesc dimineata am niste dureri ciudate de bazin si glezne, ca in timpul sarcinii. De mers eu n-am avut probleme, eram foarte sprintena si in luna a 9-a. Ma intreb ce-i cu durerile astea, oare acum isi revin oasele bazinului la loc sau e lipsa de calciu?



Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.



si eu am dureri de bazin, am inteles ca le vom mai avea pana la vreun an, cand isi revin oasele; deasemenea ma dor gleznele;

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Si la mine se mai vede vag linea nigra. buricul mai este colorat. Cea mai naspa reminiscenta sunt cele 10 kg in plus


Inimioara mea
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

quote:
Originally posted by adra_bell

Am incercat, dar e smechera si se prinde ca nu suntem in miscareEi ii place sa salte rotile pe caldaram. Se mai trezeste si daca mergem pe asfalt si e prea lin...

Inimioara mea
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)



impotriva secherelii lor nu prea ai cum sa lupti...


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

ahhh, voiam sa zic smecherelii... sunt cu bebe in brate...

Deci o sa am fundul mare inca vreo 9 luni?

Eu nu mai am decat vreo 4 kg in plus...


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Offf, am citit ca, in principiu, cam atat dureaza sa ajungi la greutatea dinainte de sarcina. Probabil variaza de la caz la caz. Eu am luat cam 25 kg, am plecat de la 59 si nu am mai numarat cand a trecut cantarul de 80.
Fi-mea are o mare problema cu rosul degetelor, de obicei asezoneaza activitatea asta si cu tipete/maraieli. Mai nou, incearca sa strecoare vreo 2 degete pe langa tzatza, cand suge. Nu stiu daca sunt sau nu dinti, gingia nu pare modificata la culoare.

Inimioara mea
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lixa spune:

quote:
Originally posted by adra_bell

Am incercat, dar e smechera si se prinde ca nu suntem in miscareEi ii place sa salte rotile pe caldaram. Se mai trezeste si daca mergem pe asfalt si e prea lin...

Inimioara mea
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)



Si Catalin prefera gropile. Cand stam in curte, imi asez scaunul langa o denivelatura din asfalt si tot dau inainte si inapoi peste ea pana adoarme. Si in casa, in timpul zilei, tot in carut il adorm, trecand peste pragul de la parchet (tot asa, inainte-inapoi pana adoarme)

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anne_Ma spune:

Salutare fetele!!!
Noi intram mai rar pe la voi, am intra mai des dar nu ne permite timpul.
Am citit despre bebelusi care-si mangaie mamele. Ce frumos! Pe mine Ioana ma trage de par si ma zgarie atunci cand are unghiile mai lungi.
In rest Ioana creste bine (chiar foarte bine), intrucat la 3 luni si o saptamana are 6500 gr. Este foarte cuminte, doarme numai la ea in patut, sta foarte putin in brate si "vorbeste" toata ziua.
Va dulce pe toti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

quote:
Originally posted by lixa

quote:
Originally posted by adra_bell

Am incercat, dar e smechera si se prinde ca nu suntem in miscareEi ii place sa salte rotile pe caldaram. Se mai trezeste si daca mergem pe asfalt si e prea lin...

Inimioara mea
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)



Si Catalin prefera gropile. Cand stam in curte, imi asez scaunul langa o denivelatura din asfalt si tot dau inainte si inapoi peste ea pana adoarme. Si in casa, in timpul zilei, tot in carut il adorm, trecand peste pragul de la parchet (tot asa, inainte-inapoi pana adoarme)

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze botez



Anne-ma superba perluta! Si a mea e pisicuta zgariicioasa si mai are ea o faza in care ma apuca de cateva fire de par si traaaage! Las' ca se fac ele si afectuoase si atunci sa te tii pupaturi si mangaieri.

Inimioara mea
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)

Mergi la inceput