Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (29)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

quote:
Originally posted by Vasari

Eu am facut niste cumparaturi pentru Maria. Sarafan, rochita, palarioara pentru vara... Acum sunt la spalat si apa e roz. Inca nu-mi dau seama de la ce. Trecand peste faptul ca-mi vine sa plang. :)) Numai palarioara a costat 250.000.

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.


imi pare rau... poate totusi daca bagi ce e alb la clor isi revin. ai luat si ceva rosu? ca numai rosul face apa roz. Ar fi trebuit spalate la 40 grade... sau separat...

si Lucas isi mananca paturicile...


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

quote:
Originally posted by Vasari

Ank, eu m-am plictisit de roz. Cred ca deja il urasc. Eu ii mai cumpar Mariei hainute de baietei: bodyuri verzi, albastre, pulover albastru cu gluga, i-am luat si pantalonasi albastri acum. ;)

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.


sunt de acord si cu tine si cu Ank... intr-adevar, pt fetite sunt multe lucrusoare frumoase, parca le-ai lua pe toate... iar pt baietei mai putine si mai putin frumoase... si aproape totul pe bleu. Si eu la fel fac, ii iau lui Lucas hainute de toate culorile, in afara de roz, deocamdata... chiar daca acele hainute sunt de fetita... de exemplu un tricou de vara, rosu, pe care scrie ceva cu PRINCESS, sau altele cu fluturasi roz, floricele roz...
Parca am inceput sa ma satur de atata bleu...


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

quote:
Originally posted by creem

Ellis..noi o tinem de mult (de pe la 3 luni) in poala la noi, si sta fata foarte bine la 90 grade Face si kk repede in pozitia asta. Si mai facem si ex acela cu tras de manute in fundulet de multe ori pe zi. Sper sa nu ii dauneze, ei ii place foarte mult. MAi ales cand plange daca o punem asa se linisteste si rade.

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)



SI NOI O TINEM ASA SI O SI RIDICAM DE MANUTE, INTREBAM SA VEDEM DC GRESIM

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Fetelor, intrebare: mai merge cineva ca o rata? Ca in vremea gravidantzei? Ca mie mi se intampla... ziua nu, ca ma controlez, dar noaptea, cand ma duc la toaleta, merg ca o gravida... Ce ciudat...


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Jasmin si eu m-am saturat de bleu.... dar in portocaliu l-as imbraca non stop.... cand il imbrac in rosu toata lumea ma intreaba... "cate luni are fetita?".
...referitot la mersul ca o rata .. nu mai am problema asta


Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

quote:
Originally posted by Jasmin012

Fetelor, intrebare: mai merge cineva ca o rata? Ca in vremea gravidantzei? Ca mie mi se intampla... ziua nu, ca ma controlez, dar noaptea, cand ma duc la toaleta, merg ca o gravida... Ce ciudat...


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza



Eu cand ma trezesc dimineata am niste dureri ciudate de bazin si glezne, ca in timpul sarcinii. De mers eu n-am avut probleme, eram foarte sprintena si in luna a 9-a. Ma intreb ce-i cu durerile astea, oare acum isi revin oasele bazinului la loc sau e lipsa de calciu?



Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CrisVa spune:

quote:
Originally posted by Vasari

quote:
Originally posted by Jasmin012

Fetelor, intrebare: mai merge cineva ca o rata? Ca in vremea gravidantzei? Ca mie mi se intampla... ziua nu, ca ma controlez, dar noaptea, cand ma duc la toaleta, merg ca o gravida... Ce ciudat...


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza



Eu cand ma trezesc dimineata am niste dureri ciudate de bazin si glezne, ca in timpul sarcinii. De mers eu n-am avut probleme, eram foarte sprintena si in luna a 9-a. Ma intreb ce-i cu durerile astea, oare acum isi revin oasele bazinului la loc sau e lipsa de calciu?



Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.



Dureri de glezne am si eu si merg de parca sunt o baba, asta cand ma ridic din pat sau dupa ce am stat mai mult timp intinsa sau pe scaun.



Cristina si Alexandra Maria (13.12.2007)
Poze Botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana8188 spune:

quote:
Originally posted by Jasmin012

Fetelor, intrebare: mai merge cineva ca o rata? Ca in vremea gravidantzei? Ca mie mi se intampla... ziua nu, ca ma controlez, dar noaptea, cand ma duc la toaleta, merg ca o gravida... Ce ciudat...


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza




Da! Eu! Cred ca din obisnuinta; si ma doare spatele f tare cand ma ridic din pat; simt si cum pocnesc oasele cateodata.

Oana de Ana Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Buna!
Eu am scapat de mersul de gravida cam acum doua luni. Chiar ieri ma gandeam ca am si uitat cum era .
Noi avem o mare problema cu plimbatul asta. Nu putem sta mai mult de 2 ore afara ca se lasa cu scandal si in plus trebuie sa merg incontinuu. Adica nu ma pot aseza si eu pe o banca in parc, ca se trezeste printesa, si vrea in brate si trebuie sa merg cu ea intr-o mana si cu cealalta sa imping la carucior. Deci, dupa 2 ore de plimbare eu vin acasa rupta de oboseala.

Inimioara mea
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

quote:
Originally posted by adra_bell

Buna!
Eu am scapat de mersul de gravida cam acum doua luni. Chiar ieri ma gandeam ca am si uitat cum era .
Noi avem o mare problema cu plimbatul asta. Nu putem sta mai mult de 2 ore afara ca se lasa cu scandal si in plus trebuie sa merg incontinuu. Adica nu ma pot aseza si eu pe o banca in parc, ca se trezeste printesa, si vrea in brate si trebuie sa merg cu ea intr-o mana si cu cealalta sa imping la carucior. Deci, dupa 2 ore de plimbare eu vin acasa rupta de oboseala.

Inimioara mea
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)


cand vezi ca bebelina face scandal sau incepe sa se miste incearca sa legeni doar caruciorul, chiar daca stai pe banca...


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput