Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (29)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

creem depinde de copil... Elena doarme linistita, nu se dezveleste, dar pe Ana o gasesc de multe ori fara pantalonasi doar in body Si acum cum dorm si singure ... mi-e super util saculetul.



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

Si Alexia se dezvelea de paturica, de aia o bag in saculet.

Intrebare pentru mamicile care dau deja cereale in biberon: trebuie sa cumpar altfel de tetine? Ca eu am acum tetine de 0-4 luni. Trebuie cu gaurele mai mari? Sa fiu pregatita pentru cand o sa incepem si noi

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
Originally posted by Aralia

Si Alexia se dezvelea de paturica, de aia o bag in saculet.

Intrebare pentru mamicile care dau deja cereale in biberon: trebuie sa cumpar altfel de tetine? Ca eu am acum tetine de 0-4 luni. Trebuie cu gaurele mai mari? Sa fiu pregatita pentru cand o sa incepem si noi

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate



da ,treb sa fol alte tetine...dc pui cereale consistenta laptelui devine mult mai groasa...nu mai este atat de fluid

noi iesim sa ne plimbam

va doresc o dupa amiaza placuta!




AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

quote:
Originally posted by Jasmin012
Alina, deci nu sunt singura nebuna cantatoare...




Nuuu!! Azi am repetat experienta. Nu suporta carutul de vreo 3 zile, azi am luat-o in wrap si a avut vreo 15 min in care incepuse sa planga, dar am intervenit rapid cu un cantec. Bine ca era langa mine si nu a trebuit sa cant tare.
Pussi, eu nu mai folosesc sac de dormit. Maria e indragostita de paturici. Le si papa!

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

Si noi iesim in parc! Toate 3: eu, Alexia si Bijou!

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


www.earthhour.org/user/dBsp" target="_blank">Earth Hour 2008
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

creem, ellis intr-adevar vaccinul se poate face si mai tarziu am vb cu pediatra ..important e sa se faca toate dozele pana la un an.
Lixa chistul e de la lipsa de oxigen de la nastere... La o luna era un chegulet ... care se pare ca s-a transformat in acest chist... Pe diagnostic scrie chist rezidual.Am Vorbit si cu pediatrul si mi -a zis ca se resorb fara a lasa vreo urma.

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Eu am facut niste cumparaturi pentru Maria. Sarafan, rochita, palarioara pentru vara... Acum sunt la spalat si apa e roz. Inca nu-mi dau seama de la ce. Trecand peste faptul ca-mi vine sa plang. :)) Numai palarioara a costat 250.000.

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Pussi tot la nebuna de Boia am mers... aici la Policlinica Cioata macar are aparate profi... nu ca la Hipocrate.Oricum e bine copilul si aia ma bucura cel mai mult... ca se resorb ele ... m-am linistit.Plus ca Bacos mi-a zis ca o problema mare si grava ar fi fost sa se fi acumulat lichid... ca restul se rezolva (am fost si la el cu rezultatul de la eco normal )... doamne cat il iubesc pe omul ala... Se vede pe el ca iubeste copii

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by Vasari

Eu am facut niste cumparaturi pentru Maria. Sarafan, rochita, palarioara pentru vara... Acum sunt la spalat si apa e roz. Inca nu-mi dau seama de la ce. Trecand peste faptul ca-mi vine sa plang. :)) Numai palarioara a costat 250.000.

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.




offff Alina ... de cate ori intru intr-un magazin pt bebei , 3 sfert de magazin e plin cu haine de fetite si pt baietei.... cateva acolo... de abea gasesti ceva mai rasarit si pt ei .Fetitele de obicei au zeci de modele de tricouri, pantalonasi, fustite etc

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Ank, eu m-am plictisit de roz. Cred ca deja il urasc. Eu ii mai cumpar Mariei hainute de baietei: bodyuri verzi, albastre, pulover albastru cu gluga, i-am luat si pantalonasi albastri acum. ;)

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput