Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (29)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

quote:
Originally posted by creem

Aralia foarte bine ca ai precizat cu rosu, ca e bine sa se vada informatia, e importanta!
Sa ne spui cum ti-a iesti tortul..daca e bun vreau si eu reteta. Dar tot ma mir cum de ai atata timp..si tort si curatenie si baie pe cap...boierie!Eu am invatat sa ma spal in 10 minute...doar dus, in cada n-am mai facut baie dinainte sa raman gravida

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)



Am noroc ca e Alexia cumintica, se joaca mult singura. Cateodata chiar ma goneste, adica ma joc cu ea, incepe sa maraie, eu ma gandesc ca ii e somn si o las in pace si dupa 5 minute ma duc la ea sa vad ce face si ea se joaca singurica...uneori ma intristeaza chestia asta, dar cateodata e binevenita, cum ar fi acum..

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


www.earthhour.org/user/dBsp" target="_blank">Earth Hour 2008
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

mai..s/a pus copilu meu pe mancat d enuma...

dc acu 2 sapt abia lincaia 4 mese..acu baga 5 mese..cam de 230-240 ml..mama..stiti cum rade biberonu????un/doi..

ca zicea cineva de bb care face figuri la alaptat.asa face si al meu acuma..e cu mofturi, ce mai..solutie, sa mai suga cat de cat..eu pana acum il alaptam in brate.acum, tot asa incep si cd incepe sa se incoarde ca nu./i mai trebuie, continuam la orizontala.

pai mai creem..depinde cat e de marea tzitzi..hihihi..la mine nu trebuie sustinuta..dar o apuca el cu ambele maini..strange..pisca..pe langa palmele ce le primesc eu peste nas, fata..deste in ochi..

ohohoh..amy..pai bine mi se pare..comparand cu al meu..care are capu un picut mai mare si restul mai mici..

ggaby, eu nu sunt in sit ta, sa lipsessca atat sotu..numa ca al meu dc e acasa tre sa manance...imi ocupa calcu...deci...

haha,.dana vio..mama..cd a fost bunica/mea la botez..s/a crucit..vaaaaii..cum tin eu copilu asa dezbracat..fara caciulita, fara vestuta..m/a innebunit de cap cat a stat.cred ca ma stie tot satu ce mama rea sunt..

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

hai ca mi-am mai revenit putin din starea depresiva in care cazusem
ce m-as face eu fara voi??!!!Multumesc frumos,tuturor!!

quote:
Stramba e ea, masa', tacsu', barbacsu', copii, nepotii, stranepotii, etc



aceeasi reactie a avut-o si sotul meu cand i-am povestit

Creem,eu nu-s chiar asa inalta,am 1.68 iar tati are 1.81,cred ca-l va mosteni pe el

...Aralia,eu astept pe aici,in cazul in care te razgandesti cu portia pt. soacra ta


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

quote:
Originally posted by Roxxy80

Ca sa vezi ca se poate si mai rau : eu nu am avut parte de nici un ajutor de la bun inceput iar sotul meu e mai mult plecat in delegatii. cand e in Buc ajunge d ela serv in jur de 11-12 noaptea. In schimb cand e acasa, e un adevarat ajutor pt mine. De abia astept weekendul asta pt ca va sta non-stop cu noi acasa.


quote:
Originally posted by ggaby

'neata si de la noi...un pic tarziu,dar am profitat ca david doarme si mi-am facut un dus,de mama mama,zici ca am castigat la loto!
Asta e...am ramas singurica,fara mama...si na e mai greu...sotul e la munca de dimineata pana seara si na...Ce bine a fost doua luni cu mami a mea...ea calca,ea facea papica...offff! Sper sa nu ma apuce vreo depresie.Cate sunteti in situatia mea???Cu sotul care pleaca dimineata la 9h-10h si se intoarce seara la 20h...!?





Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!



Nu stiu care din noi e combinata mai rau eu am 5 camere si de sambata de cand a plecat mama zici ca au fost razboaie la mine casa...barbata-miu...hmmm!!! El saracu' habar n'are sa-l schimbi pe david,asa ca mare ajutor nu-mi da,dar macar e de ajutor financiar...si in plus mai am si un caine rotwailler,care in perioada asta pierde par si tre sa fiu mai tot timpul cu ochii in patru...e destul de buna si duioasa(cateaua) dar mi-e oricum frica,e pt david e un animal si s-au auzit atatea cazuri(chiar si aici in elvetia)...uffffff nici nu vreau sa ma gandesc ca mi se face rau...DOAMNE MA AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
mai..s/a pus copilu meu pe mancat d enuma...

dc acu 2 sapt abia lincaia 4 mese..acu baga 5 mese..cam de 230-240 ml..mama..stiti cum rade biberonu????un/doi..



ce bine!!!



AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

quote:
Originally posted by ggaby

'neata si de la noi...un pic tarziu,dar am profitat ca david doarme si mi-am facut un dus,de mama mama,zici ca am castigat la loto!
Asta e...am ramas singurica,fara mama...si na e mai greu...sotul e la munca de dimineata pana seara si na...Ce bine a fost doua luni cu mami a mea...ea calca,ea facea papica...offff! Sper sa nu ma apuce vreo depresie.Cate sunteti in situatia mea???Cu sotul care pleaca dimineata la 9h-10h si se intoarce seara la 20h...!?

gaby & david 18.12.2007



al meu pleaca la 7 si uneori vine si mai tarziu dc il trimit la cumparaturi;si mie mi-e greu singurica , as vrea sa revin la forma fizica si elanul din-nainte de sarcina dar vad ca nu prea pot; sunt zile in care nu mai fac nimic decat bb;

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Creem multumesc de urare. La fel!
Victo eu am doi pe cap: dimineata este maama mea si dupa-amiaza este sotul. Pune-i caciulita, inchide usa ca-i curent, paturica asta-i prea subtire, etc. Strig la ei, se enerveaza si unul si altul, dar eu nu am voie sa ma enervezca se transmite si la fetita!!
Dupa-amiaza am musafiri si vezi acolo sfaturi! Mai ales ca sor'mea este tare pe pozitie!! A uitat cum era cand s-a dus la doctorita sa-i spuna ca Iulia nu plange! Ca asta era ora de plans si ea nu plange!!
Oricum eu nu-i prea bag in seama; la capitolul asta sunt chiar foarte relaxata! Fiecare isi creste copilul cum vrea si cum stie!!
Va pup.
Ma duc sa sterg praful, sa intind hainutele lui Alex, poate si
aspir!!
S-a trezit Alex!

http://www.flickr.com/photos/23740155@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

fetelor voi ce parere aveti de marca Milasan?? lapte si borcanase???

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Ma apuca toti nervii cand vad laptele asta de la nestle... Acum suntem pe lactogen.Cum am trecut de pe Aptamil cum face un kk mai tare ca mine ... si cateodata cu cacareze ...zici ca e o oaie...Daca nu ar papa fructe acum sigur s-ar constipa... Offf un lapte bun nu pot aduce si romanii nostri?

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

sau de laptele asta.. a auzit cineva?? fetele care nu stau in Ro poate stiti ceva...
http://www.babypoint.ro/index.php?ct=prod_display&id_proddef=508

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput