Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (29)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Roxxy..papica afecteaza daca e vaccinul de la stat, pentru ca antipolio se da ca sirop si daca ii dai laptic de la san anticorpi din laptic il distrug, iar daca ii dai laptic formula s-ar putea sa verse. LA cel cumparat infanrix sau pentaxim nu e nici o problema, se poate manca oricand.
DAnaVio La multi ani! lui tati!

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Foloseste cineva steamer? Renteaza sa il cumpar pentru bebe?

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Nu stiam. Noi am facut Infanrixul si din cauza asta nu ne-a zis dr nimic. Multumim pt informatie .


quote:
Originally posted by creem

Roxxy..papica afecteaza daca e vaccinul de la stat, pentru ca antipolio se da ca sirop si daca ii dai laptic de la san anticorpi din laptic il distrug, iar daca ii dai laptic formula s-ar putea sa verse. LA cel cumparat infanrix sau pentaxim nu e nici o problema, se poate manca oricand.
DAnaVio La multi ani! lui tati!

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)



Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Amy pupam baiatul vaccinat! Voi sunteti amandoi inalti de e bebe asa inalt? A mea are abia 61 cm si 6700. e mai scunduta.
Nu iti face griji cu caputul (faptul ca e tesit intr- parte) ca isi revine. Majoritatea bebeilor patesc chestia asta. Iar perimetrul cranian este foarte bun!

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anne_Ma spune:

quote:
Originally posted by Amy26

Fetelor,multumesc frumos pt. raspunsuri;
As mai avea o intrebare:
Dupa vaccin,nu are voie sa papa decat dupa 2 ore?

aaa...si ce mi-a mai zis``stimata``dr.(ca de aia sunt acum cum sunt)...``dar ce stramb esti mey copile!!?``......limbaj ``elevat``de dr. nu?
Iustin,datorita faptului ca prefera sa stea mai mult pe partea dreapta,are capsorul f. putin tesit pe aceasta parte..iar dr. mai in gluma mai in serios imi zice ce-mi zice

nu i-am zis nimik,am tacut.....desi acum regret ca bunul simt m-a impiedicat sa-i dau replica..ce-o merita din plin..


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)


Nu stiu cum te-ai abtinut, eu o bateam! Serios! Stramba e ea, masa', tacsu', barbacsu', copii, nepotii, stranepotii, etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

quote:
Originally posted by Roxxy80

Ce nerusinata de dr... Eu as renunta la ea.
Noi cand am facut primul vaccin, nu ne-a spus nimic dr ca nu ar avea voie sa pape timp de 2 ore. Nu cred ca ar avea cum sa afecteze daca ar mananca imediat dupa vaccin.


quote:
Originally posted by Amy26

Fetelor,multumesc frumos pt. raspunsuri;
As mai avea o intrebare:
Dupa vaccin,nu are voie sa papa decat dupa 2 ore?

aaa...si ce mi-a mai zis``stimata``dr.(ca de aia sunt acum cum sunt)...``dar ce stramb esti mey copile!!?``......limbaj ``elevat``de dr. nu?
Iustin,datorita faptului ca prefera sa stea mai mult pe partea dreapta,are capsorul f. putin tesit pe aceasta parte..iar dr. mai in gluma mai in serios imi zice ce-mi zice

nu i-am zis nimik,am tacut.....desi acum regret ca bunul simt m-a impiedicat sa-i dau replica..ce-o merita din plin..


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)



Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!



Daca e vreun vaccin cu administrare orala, ca cel de poliomielita, chiar nu e voie papa 2 ore!
Edit: A zis si Creem asta, dar eu nu vazusem...
Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


www.earthhour.org/user/dBsp" target="_blank">Earth Hour 2008
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

nici al meu nu sta prea mult in fata pc-ului,l-am pus acum in scaunelul relax si se cearta cu jucarelele care atarna,ma duc sa-mi usuc parul ca vreau sa iesim mai tarziu la cheltuit banuti,ca deh' pt ce munceste tati de dimineata pana seara...dar mai sunt inca pe aici pana pe la ora 14h

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

Eu fac tortul din crema de zahar ars!!!Dar am dublat cantitatile, ca o sa dau si nasilor din el (nasii nostri stau usa'n usa cu noi), o chem si pe mama, poate si pe soacra-mea (ma mai gandesc)
Daca tot e nasol afara, am zis ca meritam si noi o indulceala, mai ales ca n-am mai facut o prajitura de...aaaa..nu mai tin minte
Si o sa fac si curatenie, asa un pic...
Si daca ne da drumul la apa calda, poate reusesc si eu sa ma spal pe cap, ca de 3 zile avem apa calda oprita intre 8-18, si dupa ce-i fac baie fetei nu mai am vlaga sa-mi fac si mie, doar dus rapid...

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


www.earthhour.org/user/dBsp" target="_blank">Earth Hour 2008
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

ooo..ellis, tre sa iei sac luuuung...cel de 70 cm acum mie nu prea imi mai e bun..ia de 100 de cm, sa aiba loc sa se invarta in el

nu am vazut ce model ai aratat tu, dar cum ii ziceam si lui pussi, cauta poate gasesti reglabil..eu cele care nu era reglabile acum nu le mai pot folosi.

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Aralia foarte bine ca ai precizat cu rosu, ca e bine sa se vada informatia, e importanta!
Sa ne spui cum ti-a iesti tortul..daca e bun vreau si eu reteta. Dar tot ma mir cum de ai atata timp..si tort si curatenie si baie pe cap...boierie!Eu am invatat sa ma spal in 10 minute...doar dus, in cada n-am mai facut baie dinainte sa raman gravida

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput