Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (29)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

'neata si de la noi...un pic tarziu,dar am profitat ca david doarme si mi-am facut un dus,de mama mama,zici ca am castigat la loto!
Asta e...am ramas singurica,fara mama...si na e mai greu...sotul e la munca de dimineata pana seara si na...Ce bine a fost doua luni cu mami a mea...ea calca,ea facea papica...offff! Sper sa nu ma apuce vreo depresie.Cate sunteti in situatia mea???Cu sotul care pleaca dimineata la 9h-10h si se intoarce seara la 20h...!?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Ca sa vezi ca se poate si mai rau : eu nu am avut parte de nici un ajutor de la bun inceput iar sotul meu e mai mult plecat in delegatii. cand e in Buc ajunge d ela serv in jur de 11-12 noaptea. In schimb cand e acasa, e un adevarat ajutor pt mine. De abia astept weekendul asta pt ca va sta non-stop cu noi acasa.


quote:
Originally posted by ggaby

'neata si de la noi...un pic tarziu,dar am profitat ca david doarme si mi-am facut un dus,de mama mama,zici ca am castigat la loto!
Asta e...am ramas singurica,fara mama...si na e mai greu...sotul e la munca de dimineata pana seara si na...Ce bine a fost doua luni cu mami a mea...ea calca,ea facea papica...offff! Sper sa nu ma apuce vreo depresie.Cate sunteti in situatia mea???Cu sotul care pleaca dimineata la 9h-10h si se intoarce seara la 20h...!?

gaby & david 18.12.2007



Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

ggaby sa nu uit ... bine ai revenit ... am tot zis ca te pupacesc si am uitat

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

'na ca s-a trezit david...si l-am luat cu mine in fata pc-ului si nu mai poate de bucurie,rade si scoate tot felul de sunete...si ascultam holograf-INIMA MEA NU E INTREAGA DACA NU ESTI TU. foarte k lumea mel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

sarumana Ank83 si tie
Oare ii face rau la ochisori daca sta in fata pc-ului cu mine???el intoarce capul si dupa tv...e inebunit...eu evit pe cat posibil dar el se enerveaza dom'le...are caracter baietasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

Fetelor,multumesc frumos pt. raspunsuri;
As mai avea o intrebare:
Dupa vaccin,nu are voie sa papa decat dupa 2 ore?

aaa...si ce mi-a mai zis``stimata``dr.(ca de aia sunt acum cum sunt)...``dar ce stramb esti mey copile!!?``......limbaj ``elevat``de dr. nu?
Iustin,datorita faptului ca prefera sa stea mai mult pe partea dreapta,are capsorul f. putin tesit pe aceasta parte..iar dr. mai in gluma mai in serios imi zice ce-mi zice

nu i-am zis nimik,am tacut.....desi acum regret ca bunul simt m-a impiedicat sa-i dau replica..ce-o merita din plin..


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

ggaby eu il mai las... nu mult... dar uneori daca am nevoie de o pauza il pun in scoica dau pe minimax... si un sfert de ora respir si eu... sau vb cu voi ... nu ma certatiii dar mai are si omul slabiciuni ...

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by Amy26

Fetelor,multumesc frumos pt. raspunsuri;
As mai avea o intrebare:
Dupa vaccin,nu are voie sa papa decat dupa 2 ore?

aaa...si ce mi-a mai zis``stimata``dr.(ca de aia sunt acum cum sunt)...``dar ce stramb esti mey copile!!?``......limbaj ``elevat``de dr. nu?
Iustin,datorita faptului ca prefera sa stea mai mult pe partea dreapta,are capsorul f. putin tesit pe aceasta parte..iar dr. mai in gluma mai in serios imi zice ce-mi zice

nu i-am zis nimik,am tacut.....desi acum regret ca bunul simt m-a impiedicat sa-i dau replica..ce-o merita din plin..


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)




ooo doamne ...unde ii gasim si noi Amy... pe toti pediatrii astia??.Si Raul e un pic tesit la spate... dar neonato a zis ca se rotunjeste ... oricum nu am ce sa ii fac ca doar asa vrea sa doarma... pe spate

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Ce nerusinata de dr... Eu as renunta la ea.
Noi cand am facut primul vaccin, nu ne-a spus nimic dr ca nu ar avea voie sa pape timp de 2 ore. Nu cred ca ar avea cum sa afecteze daca ar mananca imediat dupa vaccin.


quote:
Originally posted by Amy26

Fetelor,multumesc frumos pt. raspunsuri;
As mai avea o intrebare:
Dupa vaccin,nu are voie sa papa decat dupa 2 ore?

aaa...si ce mi-a mai zis``stimata``dr.(ca de aia sunt acum cum sunt)...``dar ce stramb esti mey copile!!?``......limbaj ``elevat``de dr. nu?
Iustin,datorita faptului ca prefera sa stea mai mult pe partea dreapta,are capsorul f. putin tesit pe aceasta parte..iar dr. mai in gluma mai in serios imi zice ce-mi zice

nu i-am zis nimik,am tacut.....desi acum regret ca bunul simt m-a impiedicat sa-i dau replica..ce-o merita din plin..


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)



Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Fetele. cum spuneam sunteti harnice la scris!!
Las'ca-mi place sa va citesc!!
Si eu am iesiri ciudate, dar cred ca suntem foarte simpatice cand ni se intampla, nu-i asa? Azi dimineata la dus cantam de mama-focului "in casuta din padure"; ma distram de mine, dar vad ca nu-s singura.
Ptr cine a intrebat de ragait: eu o tin pe Alexandra in brate, vertical, si dansez cu ea prin camera; dupa ce o scutur usor ragaie sigur! Ce-i ciudat este ca dupa ceai ragaie fara nici o problema, plus ca o face de parca i-am dat bere!
Mi-e imi place cartea lui Capraru, dar n-o iau ad-literam, sunt situatii care i se potrivesc fetitei mele si care nu; de ex, in carte scrie ca n-au nevoie de ceai, doctorita pediatru mi-a spus la fel, asa ca nu i-am mai dat decat foarte putin. Si mi-a facut Alexandra o febra de sete de am crezut ca innebunesc, i-am pus 1/2 paracetamol si am pazit-o toata noaptea ca mi se parea mie ca respira prea rar! Asa ca mi-am revenit, a baut ieri 100ml de ceai Babycalm (in 2.3 reprize) si totul este super, in conditiile in care lapte bea zilnic intre 700/800ml. Ptr varsta ei este foarte bine.
Asa ca fetelor, mama este primul doctor al copilului ei!!Azi este ziua lui tati, trebuie sa merg in oras dupa prajituri. Si am vrut sa o scot si le Alex cu caruciorul, dar ploua. Asa ca ma duc singura si o las cu buni care ma enerveaza teribil ptr ca o tot infofoleste! (Buni este mama mea.) Ne certam toata ziua pe tema asta. Cum plec din camera, zdup ii pune paturica dubla!!
Pa.
PS: si eu as vrea un BB nr2, dar as prefera gata facut!!


http://www.flickr.com/photos/23740155@N08/

Mergi la inceput