Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (29)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by Amy26

quote:
Eu cred ca m-am dus cu capul, azi faceam de mancare la buctaraie si dupa ce am pus si ultimele ingrediente in tigaie, ma trezesc spunand ”stai ca-ti pune acuma mami capacul”...




apropo...ma primesti si pe mine in ``clubul`` tau?
si eu am ``iesiri`` din acestea


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)



neata la amiaza.. se pune...?


si eu vreau in club..ma trezesc si eu vb si cu masina..ii spun..
las' ca prine mama confidenta cu tine...si ai sa vezi ce te mana...
si asa cu multe altele..si cu matura prin casa..ca sa nu mai vb de altele..eu cred ca ma induiosat tare copilu' asta..am devenit o dulce.. cu totea lucrurile.. cred ca-si spun in gandul lor..ori a inebunit ori..sta sa inebuneasca ..dar sigur le place noua mea atitudine..ca ma comport ca cu ouoale cu ele..cu multaaa dragosteeee..

offf caci iar suntem ocupate... nu se mai poate..zilele astea am tot umblat... dupa hainiti noi si mai maricele pt. fata.. caci creste mai repede si toate i-au ramas mici..si nimic nu ma multumeste.. parca nu ar fi de ea..caut ceva special.. si asa ajung acasa fara nik.. stiu ca nu-s normala.. dar merg inainte asa...

plus ca peste 10 zile avem botezul..cautam rokita "speciala"si bineinteles nu gasesc...si asa am mai multe tb..si nu reusesc sa le dau de cap...da' trece ea si perioada asta..si vine alta...

va pup o zi buna... nu mai zic ca revin ca nu se stie..si ma trezesc ca iar mint...

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la più bella cosa"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Stefania, e bine cand te duci la cumparaturi si te intorci cu nimic, decat sa te intorci intotdeauna cu ceva.... (s-a umplut deja dulapul Sophiei de haine si i-am cedat si din dulapul meu....)

mami de Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc

Moamaaa...ce harnicute ati fost de dimineata.
Credeam ca merg repede la culcare in seara asta,dar am zdravan de recuperat.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

miha ..nu mai zic nimic..da' tu stii deja cum te consider..nu? si asa ce ma mir cand mai aud si din astea...

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la più bella cosa"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by Ank83

mai ...sincer eu am ajuns o nebuna cu performantele motrice... de cand ma speriat nebuna asta de pediatra ii urmaresc fiecare gest ...fiecare miscare... cred ca as fi linistita daca l-as vedea alergand si citind poezii ...
da si eu m-as simti la fel..si cred ca toate fetele fara experienta s-ar simti la fel...dar cred ca deja la a doua experienta traiesti altfel perioada..si chiar sa reusesti sa te bucuri si sa nu mai stai stresata..asa ca la primul...mamici cu dubla experienta ne'o poate confirma...
quote:

doamneee fetelor dati-mi o palma sau doua daca e nevoie sa ma trezesc ... ma disper de fiecare data cand aud ...al meu face asa ..al meu asa... si al meu nici cum nu vrea sa faca... Stiu si eu ca fiecare are ritmul lui ... dar te pui cu nebuna

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito


si eu fac la fel.. mereu ma intrebmereu..vad ca fetele spun ca deja copiilor au incep sa..fac cutare.. a mea cand..dar ma linistesc imediat spunandu-mi ca este timp
te si pe cavaler la dublu si stai linistita!

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la più bella cosa"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

quote:
Originally posted by ggaby

quote:
Originally posted by Aralia

quote:
Originally posted by ggaby

Am si eu o intrebare...Se intampla ca David sa adoarma fara sa mai ragaie si se trezeste dupa vreo jumate de ora tipand si il iau in brate dar e foarte agitat si tot nu poate sa faca...la voi e la fel???Am trecut prin grele perioade cu ragaiturile astea care nu veneau si i-am dat tot felul de siropuri:FLATULEX,MYLICON,GRIPEWATER etc etc,dar nu s-au dovedit a fi de mare folos...are cineva alta solutie?Cum sa-l fac sa ragaie cand e obobsit si vrea sa adoarma????Uite de exemplu acum a mancat si ultimul ragait nu mi l-a facut si s-a adormit...dar cred ca peste putin timp se trezeste si tipa(va spun eu,peste putin)

gaby cu david18.12.2007



Pune-l pe burtica. La noi functioneaza intotdeauna.

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


www.earthhour.org/user/dBsp" target="_blank">Earth Hour 2008
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate




pe burtica mea??sau pe burtica pe el??

gaby & david 18.12.2007



Pe burtica lui, ca sa elimine gazele.

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


www.earthhour.org/user/dBsp" target="_blank">Earth Hour 2008
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

Salutare!
noi ne-am intors de la dr.,a facut vaccinul ....cred ca a fost dureros caci a plans cu lacrimi timp de 3-4 min;mai aveam putin si incepeam si eu sa bazai
la 4 luni si o sapt avem asa: 6.700gr; inaltime 70cm; P.cranian=42.5;

Cum vi se pare?
P.cranian e mare? (dr. zicea ca e un pic cam mare dar e in regula);
La voi cum se prezinta situatia?

Nush ce am azi.... starea mea sufleteasca e in ton cu vremea posomorata de afara;am avut parte si de o noapte de kk mak...poate de aia ma simt acum ca....



AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

quote:
Originally posted by Amy26

Salutare!
noi ne-am intors de la dr.,a facut vaccinul ....cred ca a fost dureros caci a plans cu lacrimi timp de 3-4 min;mai aveam putin si incepeam si eu sa bazai
la 4 luni si o sapt avem asa: 6.700gr; inaltime 70cm; P.cranian=42.5;

Cum vi se pare?
P.cranian e mare? (dr. zicea ca e un pic cam mare dar e in regula);
La voi cum se prezinta situatia?

Nush ce am azi.... starea mea sufleteasca e in ton cu vremea posomorata de afara;am avut parte si de o noapte de kk mak...poate de aia ma simt acum ca....



AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)



Amy draga, dar puiul tau e si lungutz...ce vrei sa aiba capul ca un bob de mazare?? Eu zic ca e OK.

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


www.earthhour.org/user/dBsp" target="_blank">Earth Hour 2008
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by creem

Neata fetele!
Ank83..mai mami, nu mai fii asa stresata, lasa puiul in ritmul lui ca nu toti sunt precoci ca Iasminica lu BB. Daca e vesel si sanatos, nu iti mai face griji (iti spun tie, ca nici eu nu sunt mai breaza!)


Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)



mai stiu si eu.... dar acum suflu si in iaurt cum ar veni ... incerc sa imi revin ca mi-a promis sotul o terapieeeee de nu ma vad daca continui cu prostiile

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by Amy26

Salutare!
noi ne-am intors de la dr.,a facut vaccinul ....cred ca a fost dureros caci a plans cu lacrimi timp de 3-4 min;mai aveam putin si incepeam si eu sa bazai
la 4 luni si o sapt avem asa: 6.700gr; inaltime 70cm; P.cranian=42.5;

Cum vi se pare?
P.cranian e mare? (dr. zicea ca e un pic cam mare dar e in regula);
La voi cum se prezinta situatia?

Nush ce am azi.... starea mea sufleteasca e in ton cu vremea posomorata de afara;am avut parte si de o noapte de kk mak...poate de aia ma simt acum ca....



AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)



Aralia sigur e ok... si asta iti zice o mami disperata care deja a vizitat jumate din neurologii din Timisoara... si a mai vorbit cu oricine are cat de cat habar de pediatrie si neonatologie ... Uite Raul e ok si are 68 cm , 8.5 kg si 44 perimetru.Am facut eco transfontanelar iarrrr si nu exista lichid.. si neurologii au zis ca perimetrul cranian creste odata cu restul corpului... si ai un copil foarte inalt... deci stai linistita.... si cum ziceau si fetele daca e vesel si activ... e ok
Ce zici s-a si gasit cine sa te incurajeze... una care acum doua pagini se miorlaia pe aici ca e disperata

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

quote:
Originally posted by Amy26

Salutare!
noi ne-am intors de la dr.,a facut vaccinul ....cred ca a fost dureros caci a plans cu lacrimi timp de 3-4 min;mai aveam putin si incepeam si eu sa bazai
la 4 luni si o sapt avem asa: 6.700gr; inaltime 70cm; P.cranian=42.5;

Cum vi se pare?
P.cranian e mare? (dr. zicea ca e un pic cam mare dar e in regula);
La voi cum se prezinta situatia?

Nush ce am azi.... starea mea sufleteasca e in ton cu vremea posomorata de afara;am avut parte si de o noapte de kk mak...poate de aia ma simt acum ca....



AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)


Amy, este lungutz bine. A mea avea la 3 luni 62cm, nu cred ca ajunge aproape de 70cm. Mi se pare normal sa aiba caputul mai mare daca si el e maricel. Uite aici:http://www. parinti .com/modules.php?name=Grafice

Inimioara mea
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)

Mergi la inceput