Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (29)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

quote:
Originally posted by anacami

Buna dimineata!
Ellis, lunile astea o sa creasca si mai mult in lungime.Uite un sac cu lungime reglabila, citeste la descriere sa vezi diferente intre lungimile la care se poate regla (poate il folosesti si la anul):
http://www.bebe lusultau.ro/detalii.php?cod=BC04

Posibil ca la BabyExpo sa le gasesti (mult) mai ieftin..

Pussi,felicitari pt. scaune, sa pape cu placere in ele.Cat au costat, le-ai luat direct de la importator?

Camelia, Sebastian si Stefania



merci; eu l-as fi vrut pe ala ca avem aparatorile luate tot de la ei, acelasi imprimeu si imi plac, le-am luat de la baby expo cu acelasi pret de pe site;

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:


quote:
Originally posted by Amy26

Aseara,dupa ce bb a papat,am avut parte de un moment tare frumos,puiul meu m-a mangaiat la propriu vb......tinandu-l in brate,el si-a intins manutza si mi-a mangaiat de 2 ori obrazul
nu-mi venea sa cred,a fost atat de placuta atingerea lui



Stai sa vezi cum te vei simti cand iti va aduce primul buchet de flori si iti va spune suav:"mami sa stii ca eu te iubesc foalte tale"


Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

buna dimineata

BB si eu am patit la fel cu yasmin acum vreo 3 ani. Suna ginecologul si fa-ti o programare, e prea usor pt. tine, din punct de vedere hormonal si sa nu-ti faca si alte surprize.
ank, victo de asta vreau peste 3 ani, cand merg Tustele la gradi... si as prefera sarcina unica, dar la fel de bine pot sa iasa si tripleti. Dar decizia o voi lua atunci in funcie de hormonalele mele.
ellis eu am saculet pana la 3 luni, acum cumpar de 80 cm, cele care se modifica ca lungime, nu-mi plac... Ana dimineata face lumanarea in pat si cu cel prin cu capse o sa-i fie prea greu...


merg sa fac suculetul de mere




PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daria23 spune:

buna dimineata fetelor....am mai aparut si noi...nu prea avem timp de net ca stam mai mult pe afara iar cand suntem in casa mai preparam cate ceva de papi si curatenie.
V-am pus ceva pozici noi
pupici la toti bebeii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

BB,ce mic dejun copios! Asa mananci in fiecare zi? Daca esti tanara...iti permiti.
Ma'c sa vad ce pot manca si eu asa dis de dimineata.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daria23 spune:

fetelor ...am auzit ceva groaznic si nu stiu daca e adevarat...cica pentaximul contine ceva substanta care provoaca autism

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Neata fetele!
Ank83..mai mami, nu mai fii asa stresata, lasa puiul in ritmul lui ca nu toti sunt precoci ca Iasminica lu BB. Daca e vesel si sanatos, nu iti mai face griji (iti spun tie, ca nici eu nu sunt mai breaza!)
BB...Iasminica ta e grozava! Cred ac e asa haioasa! Si mai las si tu cola aia, daca vrei sa dormi.
Raportez si eu dureri de spate (mari), de glezne si chiar de talpi. Iar cu kg...nu mai vb ca mi-e rusine. In schimb, fata de voi eu mai am ceva in plus de pe vremea gravidantei: vergeturi...sic!

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

merci Pussi

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Oare cand or sa sustina singuri tzatzi? A mea inca isi baga nasucul de trebuie neaparat sa ii fac loc sa respire, si ii sustin si tzatzi, ca altfel il scapa din gurita.
Pe unde sunteti?...
Ancuta, vroioam sa te mai intreb cum ai inceput sa ii dai laptic, cate un bibe intreg sau mai putin? Ai inlocuit toate cele 3 mese din prima? Si ce laptic ii dai?

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daria23 spune:

quote:
Originally posted by creem

Oare cand or sa sustina singuri tzatzi? A mea inca isi baga nasucul de trebuie neaparat sa ii fac loc sa respire, si ii sustin si tzatzi, ca altfel il scapa din gurita.
Pe unde sunteti?...
Ancuta, vroioam sa te mai intreb cum ai inceput sa ii dai laptic, cate un bibe intreg sau mai putin? Ai inlocuit toate cele 3 mese din prima? Si ce laptic ii dai?

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)



si a mea isi baga nasucul la tizicred ca e bine acolo....eu tot incerc sa ii pun manuta sa-si tina singura tizi dar nu vrea asa ca o tin eu sa respire.

Mergi la inceput