Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (29)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

quote:
Originally posted by Victo

ooo..ellis, tre sa iei sac luuuung...cel de 70 cm acum mie nu prea imi mai e bun..ia de 100 de cm, sa aiba loc sa se invarta in el

nu am vazut ce model ai aratat tu, dar cum ii ziceam si lui pussi, cauta poate gasesti reglabil..eu cele care nu era reglabile acum nu le mai pot folosi.

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)



tarziuuuuuuuu...deja mi l-au adus, l-am spalat si astept sa se usuce; luna viitoare altul; asta e ; oricum ea nu se suceste noaptea, doarme numai pe spate si cracita, incape in el;la baby expo iau altul dc imi place cum doarme in sac, pana acum am folosit numai paturica.

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

quote:
Originally posted by Ank83

sau de laptele asta.. a auzit cineva?? fetele care nu stau in Ro poate stiti ceva...
http://www.babypoint.ro/index.php?ct=prod_display&id_proddef=508

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito



Eu ii completez lui David cu BEBA DE LA NESTLE...daca tu vb despre asta??!!Aptamilul stiu ca are gust lapte matern dar il constupa...cu nestle imi face caca urgent si sigur. Eu il consider bun chiar f bun,aptamil i-a dat sor-mea lui fiu-su si sincer s-a cam umflat ca un balonas...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by ggaby

quote:
Originally posted by Ank83

sau de laptele asta.. a auzit cineva?? fetele care nu stau in Ro poate stiti ceva...
http://www.babypoint.ro/index.php?ct=prod_display&id_proddef=508

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito



Eu ii completez lui David cu BEBA DE LA NESTLE...daca tu vb despre asta??!!Aptamilul stiu ca are gust lapte matern dar il constupa...cu nestle imi face caca urgent si sigur. Eu il consider bun chiar f bun,aptamil i-a dat sor-mea lui fiu-su si sincer s-a cam umflat ca un balonas...

gaby & david 18.12.2007



pe bune... de asta so fi facut Raul al meu asa mare... ca pana sapt trecuta a papat Aptamil... dar nu s-a constipat deloc... ia mers foarte bine

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka.san spune:

Salutare si de la noi!

Uf urata vreme si Andrei e azi marait de numa.... Cand nu doarme si nu mananca n-are chef de nimic. Si e si zgarcit cu zambetelele

Cami, sa stii ca nu eram sigura ca esti tu... si nici acum nu sunt... d-asta nu te-am salutat. Daca nu erai ce zicea tipa aia: uite-o si pe nebuna asta plus ca si mergea nene cu o viteza... zici ca vroia sa se inscrie cu carutul la raliuri
Da trimite si tu o poza cu tine sa te vad mai bine ca am zoom optic si nu bat prea departe

Lala, nu a fost vorba de nici o intalnire. Cu prima ocazie te anuntam . Dany2007 te luam si pe tine si pe cine mai sta prin Titan.

Despre ce magazin vorbiti cu hainute? Vreau si eu detalii.



quote:
Originally posted by anacami

Hello!
Anka,de ce sunt figura ? sa stii ca atunci chiar voiam sa gasesc o mamicuta cu care sa vorbesc...am stat ce am stat si am plecat; prima data in cel dinspre Libertatii, apoi am fost si in cel dinspre Ramnicu Sarat.Probabil ca eu eram; dar de unde ma stiai, ca nu prea v-am aratat poze de dupa a doua sarcina...?
Pussi, sunt saci de dormit cu lungime reglabila.Eu am unul de la Sebi (parca Bertoni); sunt niste capse cu care se "pliaza" o parte din lungime
Jasmin, la mine a ramas tonajul mai mare, de la care banuiesc ca ma dor gleznele- dimineata, cel putin, parca merg pe cioburi asa rau calc (am tendinta sa merg pe varfuri pt. ca ma doare rau in zona oului de la picior)



pentru cine are timp si chef, avem si noi poze noi


Camelia, Sebastian si Stefania



Anka, Sorin si Andrei (17.12.2007)

poze Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

....hmmm!!???nu stiu ce sa spun depinde de la copil la copil cu constipatia de la aptamil...in ceea ce priveste cresterea...nepotelul meu are 9luni si sor'mea ii cumpara pijamale de 1an jumate...dar probabil ca tot laptele praf ii umfla asa putin,eu de asta nu vreau sa incetez alaptatul,pt ca creste asa bine si frumos cu laptele meu....dar ii mai completez cu cate o sticla doua pe zi....am sa te tin la curent daca david o sa inceapa sa se umfle.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

gata eu am plecat la plimbarica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka.san spune:

fetelor, cum ati inceput sa dati completare? plangea bebe dupa masa sau vi s-a parut ca nu ia suficient in greutate?
Andrei pare satul de fiecare data: ori e vesel si refuza si celalalt san (rareori mananca din amandoi cand ii e foooarte foame) ori adoarme si se trezeste cu chef de joaca... E adevarat ca nu a luat in greutate ca ai vostri dar e destul de bine....

Anka, Sorin si Andrei (17.12.2007)


poze Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

anka.san vorbim de magazinul happy baby de vis a vis de patinoar.
Sau cum intri pe straduta la cinematograful Gloria si mergi drept inainte sa dai in bulevardul cu patinoarul pe partea dreapta la capatul stradutei.
Na, ca nu stiu sa explic.

E pe bulevardul Basarabia nr 100.


O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

mamici care dati si ceiut, se intampla ca atunci cand regurgiteaza bebeii sa mai dea afara , pe langa lapte si alta culoare- crem, usor spre maroniu; ma gandesc ca e de la ceai. nu stiu ce a avut azi, dar mi-a regurgitat cam de 4 ori pana acum, si se mai linistise...of of

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

va pup fetelor

g24hit si crisVa La multi ani printeselor voastre!

legat de dureri....si pe mine ma doare coloana cand iifac baie lui bb ...poate de la rahie...o fi vreun efect negativ al anesteziei...



www.flickr.com/photos/23764698@N06/" target="_blank">POZE


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput