Colectia de toamna-iarna 2005 (189)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

tania, afla un nr de mobil al lui sau al nevesti-sii, vreau io sa vb cu unul din ei.


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Buna seara!!

Ma bucur din suflet ca Sergiu a iesit din coma ,a mancat ,sper sa se rezolve cumva problemele lui ,sa-l ajute cineva ,poate cel care l-a accidentat .Eu cum am mai spus nu cunosc pe nimeni la spitalul respectiv ,am fost doar intr-o zi pentru o tomografie cu Andreas dupa ce cazuse mai serios si dupa cite am vazut pina nu bagi mana adanc in buzunar te trateaza cu fundu',noi care am dat ce ,,se cuvenea'' am fost bagati in afata altora veniti cred din provincie ,cred ca asteptau de mult pe acolo sa fie bagati in seama.


Anda ,mi-am inchipuit ca in cursul saptamanii n-ai cum sa ajungi asa departe cunoscand traficul la ora aia iar eu nu pot ajunge prea departe din acelasi motiv si din cauza c-ar trebui sa-l car pe fi'miu dupa mine asa ca in weekend sigur ne vedem ,unde vrei tu ,stabilim la tel. ,e si sotu' acasa ,pot veni oriunde chiar si cu piticania dupa mine .Am deja portbagajul plin ,am luat azi si de la sor'mea un sac cu haine ,sint in stare super buna toate ,maine cauta si jucarii.
Eu sambata dimineata am un pic de treaba ,pina pe la 14:00 ,apoi vin acasa sa-l culc pe Andreas ,dupa amiaza ar fi perfect ,adica dupa 18:00 daca esti disponibila .Sa-mi dai te rog nr de tel.


Acu' o ora mi-a scufundat fi'miu unu' din mobile in acvariul cu pesti ,imi venea sa-l string de gat ,am avut noroc ca nu era ala mai scump ca auzeati de mine la stiri :))),m-a strigat tare fericit ,,mami ,vinooooo ,am bagat ceva la pesti'' ,eu intreb :ce?el:,,vinooo sa vezi'',adica imi pregatise o surpriza ,era tare mandru cind am aparut ,asta pina i-am tras citeva la fund ....

Orlando_Andreas
(9.12.2005)
si Mada



www.onetruemedia.com/shared?p=4735f6859c47291132f727&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">Al II-lea an de viata (montaj )





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

am gasit www.monitorulsb.ro/cms/site/m_sb/news/ruga_pentru_sergiu_35414.html" target="_blank">aici ceva mai recent. Maine o chestionez pe maica-sa sa vad in ce consta mai exact "implicarea".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mneatza!

Ma bucur ca micutul este cel putin aparent mai bine. Speram sa-si revina, cu ajutorul lui Dumnezeu.

Madutza, desi ma gandesc cat de mult te-ai "bucurat" de surpriza facuta de fii-tu, totusi am tras o maare portie de ras pe dimineata asta.

Io-s cheauna de somn. Sarah s-a foit de la 23.30 pana la 4 cand in final i-am dat de mancare si am reusit sa prind si io 2,5 ore legate de somn.
Aaaa...si o faza taaare 'placuta': ieri, de la atata tusit, a regurcitat in somnic si normal ca i s-a murdarit parul. Si evident ca atunci s-a gasit RADETul si ia apa de toate felurile...Asa ca stam cu minunatul miros in cap.

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Tania,
daca te incalzeste cu ceva, eu stiu ca Ciurea este unul dintre cei mai buni neurochirurgi. Asa ca daca l-a operat Ciurea, ceea ce era de facut pe partea asta a fost probabil cel mai bine facut.
In rest, ii doresc multa sanatate.
Eu din pacate nu am deocamdata resursele emotionale sa mai fac fata dezastrelor prin care trec altii.

Anda, si eu am niste lucruri ramase de la Smaranda care se afla la socrii mei. O sa-i dau nr. tau de mobil, daca esti de acord, si trece socrul meu pe la tine.

Ioana, si noi avem probleme cu somnul de dupa-amiaza. Desi suzetzim mai bitir ca niciodata - imi cere suzeta chiar sin in afara dormitorului ceea ce nu s-a mai intimplat de fff multa vreme - nu vrea sa adoarma daca stau cu ea in pat. Asa ca pina una alta, am revenit la obiceiuri americane si anume o pun in masina si o transfer apoi in pat, dupa ce adoarme. Dar am in minte un plan de re-educare, pentru ca nu se mai poate. Chiar am citit ca trebuie sa instaurez niste reguli legate de somn pe care sa le stie si gata. Seara, de exemplu, de cind a inceput sa evadeze din patut si de cind a dormit cu bunica-su in Romania, nu mai adoarme decit in patul mare si cu unul dintre noi linga ea. Astept sa treaca inca 1-2 saptamini de acomodare - ca trece acum printr-o perioada de mameala teribila - si apoi ma inarmez cu multa rabdare pentru ca face fata evadarilor din pat si camera.

Ina, felicitari si multa multa sanatate.

Lavi, ti-am trimis un SMS mai demult. Sint curioasa daca l-ai primit. Prima oara stiu sigur ca a dat chix - gresisem prefixul de Ro - dar a doua oara ari fi trebuit sa ajunga.



Smaranda Ioana, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

www.askdrsears.com/html/2/T020100.asp" target="_blank"> Alaptati,
www.lalecheleague.org/bfinfo.html" target="_blank"> alaptati,
alaptati!

Cum se poarta un bebelus in wrap si discutia de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Mesaj rapid pt ANDA

ANDA, te va suna azi Carmen, mama lui Sergiu, si iti va da numarul de mobil al dlui. care a provocat accidentul. Am inteles ca astazi vine si el la Bucuresti (daca am inteles bine..)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Ok Tania ma bucur ca lucrurile se pun in miscare. daca e nevoie de bani pune-ma la socoteala ca eu mai incerc sa mobilizez si alte surse financiare dintre cunostintele mele. Cu contactul la Ciurea inca mai astept sa vad daca contactele mele imi gasesc o relatie. Anda daca e nevoie de ajutor la tine, juridic sau altceva da un semn. Cu ajutorul pentru copii de la Valea Plopului, eu in week-end ma duc la Craiova la un botez, asa ca de saptamana viitoare iti stau la dispozitie oricand vrei, poate e si Titi mai bine sa se joace si copii putin, chiar la mine acasa daca vreme se mentine de kko.
Ieri am avut o zi de 2 bani, in speta m-am trezit cu soacra la usa, neanuntata desigur, ca asa se poarta mai nou, poate eram in mijlocul unei orgii si ma deranja....In sfarasit s-a carat de dimineata, dupa ce l-a trezit pe fi-miu la 6.40 ca trantea oalele prin bucatarie....
Tania daca e vorba de tratament care exclude cafeaua nu ma bag ca daca nu beau 2 cafele pe zi sunt ca fantoma de la Opera, asa ca mergem pe traditionalul Nurofen si Ambroxolul ramas de la fi-miu are il scuipa cu mare arta.
Mihaela

album dn Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

BIC, asa am auzit si eu de Ciurea, inca nu l-a operat, se asteapta sa se vada evolutia copilului si daca va mai necesita operatie (sper ca asta e motivul, desi poate fi si cel financiar)

MIHAELUZTO, daca nu merge varianta clasica, ia Tonsilotrenul dupa amiaza si seara, cand nu mai bei cafea, iar seara spala-te cu pasta de dinti fara mentol (de la magazinele naturiste). In trei zile esti fresh! Eu asa am facut, ca nici eu nu pot renunat sub nicio forma la cafeaua/cafelele de dimineata .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Hello!!!

Ma bucur mult ca aveti vesti mai bune despre Sergiu!!! Doamne ajuta!!

Edit: Dragele mele, unde pot posta si eu un topic despre locatii de nunta ? la femina intim? Sora-mea e in cautari disperate si nu stiu cum sa o ajut eu de aici pentru Bucuresti!
A vazut deja cateva , ea vrea sa faca undeva in aer liber (gen Corbeanca, Snagov... ) chestii romantice alea-alea!
M-am dumirit - cred ca pe Super mirese DC.


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Camelia pentru locatii in aer liber poate vorbii la agentiile de organizare evenimente, gen Bon mariaj, No surprise etc, ele au locatii gata stabilite, vin cu cort, catering si toate cele pentru a amenaja in aer liber. Ar mai fi o varianta la Palatul stirbei, in Buftea, locatia o stiu, e superba, dar e si scump. Daca vrea acolo pot sa o pun in legatura cu cineva de la Palatul Stirbei. vrea anul asta? daca da e foarte complicat ca prin Bucale se rezerva cu un an inainte.
Mihaela

album dn Titi

Mergi la inceput