Colectia de toamna-iarna 2005 (189)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Dordia eu ii deschid un doc in word cu litere mari de tipar si gata scap de el vreo 10 min. de obicei cere dupa ce scriu eu un mesaj.
degeaba ii dau lingurita, nu o duce la gura.
Anda sa ma anunti dc vii vineri sa stiu sa nu-mi fac alte planuri. eu ajung acasa pe la 17.45

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

ACTIUNE UMANITARA DE PASTE PENTRU COPIII DE LA VALEA PLOPULUI:

ANDA: sac jucarii, punga hainute, 100 roni check
MADAU: punga hainute, punga jucarii, 200 roni check
MIRI: sac haine si jucarii
BUBAMARA: hainute, jucarii, 100 ron
MADUTZA: hainute, jucarii, 100 ron
TANIA_Z: hainute, jucarii - de rezolvat problema logistica sibiu-bucuresti
CORAP: hainute, jucarii, lapte praf
NOKI: hainute, jucarii
MIHAELUTZA: hainute, jucarii, bani
ADDYA: hainutze si jucarii
MEEMS: 40usd check
CAMELIA DANIELA: hainute si jucarii - de rezolvat problema logistica
MELKU: hainute si jucarii si ia pachetul cameliei in drum spre/de la buzau
ROXISIALEXIA: hainute si jucarii. o anunta pe Tania cand ajunge masina la Sibiu sa ia pachetul ei.
LAVI: ??? (NU MAI STIU AM STERS DIN GRESEALA CE SCRISESEM LA TINE SI ACUM...)
RIPLEY: hainute, 100 ron check
XANDRA: jucarii, hainute, 100 ron
ALEXANDRINA: hainute - de intalnit cu noki care merge la bistrita saptamana viitoare
FELICIA:? (NU MAI STIU, TE ROG SCUZA-MA, MAI ZI-MI O DATA)

asa, ieri si azi n-am adunat nimic de pe nicaieri ca mai am vreo 2 proiecte in care m-am bagat si mi-am vazut si de alea. azi a venit sotul lui ripley la botu'calului si mi-a descarcat 2 saci in portbagaj.
madutza si miri, primit si citit e-mailuri, imi este imposibil sa ajung in berceni si drumul taberei in timpul saptamanii ca eu ma plimb cu fiu-meu peste tot pe unde ma duc caci il iau de la gradi imediat cum ies de la serviciu. si el nu rezista in masina, in trafic aglomerat, prea mult, il apuca pandaliile. ori de la gradinita lui , pe vasile lascar pana la una dintre voi, la ora 18, fac cel putin o ora bara la bara si nu-mi sta maimutoiul in masina.
deci madutza, ramane pe we.
miri, ori in we ori maine. maine il ia ta-su de la gradi, deci as putea sa ajung pana la tine fara copil dupa mine, dar mai am o treaba importanta si incerta deocamdata. te sun maine sa-ti zic dk vin maine sau incercam in we.

tania, vreo veste de la mama lui sergiu?
sa stiti ca daca am gasit un contact in spital, n-am rezolvat mare lucru, adica mai trebuie bani, operatie, grija etc, inteleg ca nu e o familie cu posibilitati mari si cred ca nu mai stiti demult "preturile" la o interventie chirurgicala la bagtazar...ca am auzit chiar azi la serviciu ceva de genul asta..mama-mama.... in functie de starea copilului, poate ne straduim sa mai facem ceva in plus.

mesele sunt cam la fel si la noi, doar cantitatile difera:))


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

ANDA, tot acum am intrat si eu pe net..gand la gand!

Vesti despre Sergiu: nu mai are decat un tub, ala de respiratie, restul i le-au scos si astazi a mancat, chiar si iaurt - ceea ce inseamna ca hm..tot mai functioneaza ceva la creier din moment ce reuseste ca controleze masticatia si deglutitia. O fundatie, nu se stie cine,i-a facut rost de un antibiotic fff scump (8 milioane) de care avea nevoie pentru infectia ce o contactase si de azi nu a mai facut febra. Mama lui a crezut ca e una din voi la mijloc si a sunat-o azi pe prietena mea sa transmita multimiri. I-am spus ca eu nu stiu nimic..habar nu am de unde au venit banii aia. Dar ma bucur ca este ajutat!

ANDA, sa stii ca la asta ma gandeam si eu, la BANI (din pacate) ca in sistemul nostru medicat nu iti poti imagina o operatie fara bani si ma gandeam ca..da...noi ajutam mai mult sufleteste, cat putem si mai vorbind pe ici-colo, dar la "scorurile" care se vehiculeaza pe cazuri grele de neuro-chirurgie..hm...se complica treaba. Poate asta e si motivul pentru care i se tot spune mamei ca se asteapta, inca nu se stie daca trebuie operat sau nu. Inca are partea dreapta toata amortita, ins aeu ma bucur ca nu mai e in coma si ...cine stie...poate ca miracolele vor continua, poate Dumnezeu ii va da zile si va trai! Familia celui car el-a lovit vrea sa se implice cat mai mult in viata lui, in caza ca supravietuieste, sa-i plateasca studii, sa-i cumpere ce are nevoie...poate ca se vo rimplica si acum cu operatoa, eu asa ma gandesc. Va tin la curent!

MIHAELUTZA...cum ai reusit?? Sa stii ca la mine a dat rezultate f bune in laringito-amigdalita Tonsilotrenul - e homeopat, deci nu cafea si mentol . Stiu ca e greu...., Bine ca TITI se pune pe picioare!

Pup si ceilalti copii bolnaviori si le doresc sa le treaca rapid, ca a venit primavara si trebuie sa zburde pe afara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

hello si de la noi!

cam rarut pe-aci, ca m-am legat la cap cu programul de desuzetare. AM taiat-o cu foarfeca, Maria stie ca e stricata si nu se poate repara. Azi e a treia noapte cand doarme fara ea, da Doamne sa treaca bine, ca mi-e groaza de momentele cand se trezeste si nu stiu cum sa o adorm. azi dimineata s-a trezit la 5.30 si salutare, nani. In schimb nu doarme DELOC la pranz, nu poate adormi. ROXI, VREAU SI EU NR TAU DE TELEFON SA-TI CER SFATURI LEGATE DE DESUZETARE!!!!

Maria tuseste de o luna, azi i-am schimbat a cincea oara siropul, sper sa o scoatem la capat cu asta.

Sanatate multa la tot poporul!!

Maria (29.11.2005), Stefan (31.10.2007) si Ioana

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ea9815662d7c2a948441b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">1 an
Decembrie

Botez Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Tania ce bine ca a mancat! Si ca a iesit din coma.
Poate-poate se rezolva si de la sine...
O cunostinta de-a noastra a avut un accident vascular cerebral, a ajuns la spital, trebuia operata dar au amanat-o pt ca a venit cineva mai urgent ca ea. Iar a 2-a zi au zis ca n-o mai opereaza, a inceput sa-si revina. Saraca de ea, o buna bucata de timp n-a mai stiut sa citeasca (!), ea invatatoare fiind, dar in timp si-a revenit, probabil cheagul de sange s-a tras.

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

tania, pana la platit studii si alte abureli, nea ilie ala care a distrus copilul sa se miste in bucuresti sa plateasca doctorii pentru operatie ca din gura stim toti sa dam si nu mai apuca baiatelul sa faca nicio scoala ca s-o plateasca el daca nu-si revine acum. de ce nu e la bucuresti acum familia "traumatizata" sau nu stiu cum ai zis?

tania, fa si tu ceva acolo la sibiu in sensul asta, sa se miste nesimtitul ala, imi cer scuze ca nu am niciun alt apelativ mai dragalas, dar atunci cand faci praf un copil si nu te duci cu el sa fie operat, ce trauma sustii ca ai. daca n-are bani, spune-i ca dureaza 24 h sa vanda masina aia cu care a calcat copilul. daca n-are bunavointa, spune-i ca e o nebuna in bucuresti care promite ca duce procesul penal cu parte civila pana in panzele albe, pe cheltuiala mea, pana face si puscarie si ramane si-n fundul gol, daca doar asta il motiveaza.
nu stiu cum sa-yi spun dar imi pare inadmisibil sa ne agitam noi aici, trei-cinci femei cand el trebuie sa suporte aceste costuri. si sa vina la bucuresti.
mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

ANDA ce am scris eu pe acolo de domnul in cauza sunt chestii auzite de mine de la altii, cum ar fi ce a declarat el doctorilor prin spital. Sper sa nu fie vorbe in vant, poate ca el a facut rost de banii de antibiotic, nu stiu, nu vreau sa acuz fara sa stiu. Din pacate, sunt lucruri aflate la a "treia mana" asa ca sigur mesajul e denaturat.
Tot ce stiu sigur este ca el e director la Electrica nu stiu ce sucursala/filiala si ea e asistenta medicala la spital, de aceea a si putut sta langa copil cat a fost internat la Sibiu. Alte actiuni ale lor nu cunosc, mama lui Sergiu nu e in strae sau nu vrea sau nu stie sa zica mai multe decat v-am zis eu voua. Nasa lui nu mi-a spus de vreun alt ajutor, doar ca, de ieri, lumea se poarta ceva mai bine cu Sergiu, i se face masaj, are asistenta tot timpul..poate ca am reusit si noi sa "miscam" cate ceva.

IOANA, succes cu desuzetarea, la noi a fost ceva de genul "gata, de azi nu mai e suzeta" si o vreme a adormit pipaindu-si buzele cu varful degetelor. Mi-a fost teama ca va fura suzeta Annei dar, din fericire, nu s-a intamplat. O ia si i-o baga tot ei in gura.

JOY esti o scumpa!

LAVI in astfel de intamplari cred si eu...cineva acolo sus suceste itele si iese neasteptat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

tania, spune-mi aici sau pe e-mail te rog, cum il cheama, daca e director la Electrica Sibiu si ce stii despre cercetarea infractiunii ca procesul penal nu avea cum sa inceapa inca. referitor la aceste aspecte as putea sa ajung cumva la individul asta.


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

ANDA maine ma pun pe treaba si incerc sa aflu mai multe despre implicarea/neimplicarea omului in cheltuielile cu internarea si operatia de la Bucuresti. Mi se pare imposibil sa poata sta deoparte..mai ales ca , in caz de Doamne-Fereste, incadrarea e alta, nu? (cat ma pricep eu) - asta ca sa numesc doar un motiv egoist! Plus toate argumentele ce tin de bunul simt si de umanitate.

Eu zic ca ne-am agitat cu folos, atat cat am putut noi, e mai mult decat nimic! Chiar si cele care au zis doar o rugacune au facut foarte mult pentru Sergiu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

ANDA, uite www.tribuna.ro/?id=371&tx_ttnews[tt_news]=17399" target="_blank">aici

Mergi la inceput