Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (108)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Buna!Si noi am cam lipsit ca am avut mamici bunici nasi de sarbatorit, acum ne-am linistit putin si o sa ne linistim de tot ca maine pleaca tati A mea cand e vorba de straini se uita si analizeaza fff mult, e putin retrasa dar nu plange, a stat si la bunici in brate, chiar vorbea se juca, in schimb cand am ajuns acasa a fost fffffff agitata si plangacioasa.Vad ca se tot vorbeste de diversificare, noi si acum putem spune ca suntem pe alaptat exclusiv, nu cred ca ajunge ceva si in stomacelul ei din ce linge ea acolo dar nici nu disperam (inca) avem timp sa ne punem si pe mancat. Deci ma lasa rece kilele grasanilor vostriSabina aveai dreptate micuta mea e leita Sofia la kile, a luat-o cu 2 cm la lungime, deci cam la cate kile sa speram si noi pe la un an?Ce sa va mai spun ca micuta mea ne terorizeaza nu mai sta nici in patut scoica carucior numai in brate e cea mai vesela si fericita, zice mamama la suparare si tatata cand e binedispusa. De dinti nici vorba nimic la orizont, luam fier si vit c.Inchei brusc ca ma vrea pe mine. MULTA SANATATE BOLNAVIORILOR!LA MULTI ANI SARBATORITILOR KOSMAS, IULIUS TEODOR, IRIS MARIA , STEFANIA, ANDREI, TEODORA VICTORIA, AMALIA MARIA!SIM acum am citit si de STEFAN, dar febra nu mai are nu? de unde sa aiba el asa ceva.Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by sim_stoian

Uroculturile lui Stefan au iesit nasoale amandoua, e prezent un E-coli fffff rezistent, asa ca maine ma duc sa faca a treia urocultura... Dc e la fel, trebuie sa ia antibiotic destul de puternic .

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list




Offf, mai Sim! Tinem pumnii sa iasa bine si sa nu fie nevoie de antibiotic.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)

Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Sim, sanatate multa lui Stefan, chiar asa sa fie?parca nu-mi vine sa cred... refa analizele cel mai bine.

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Off Sim, imi pare tare rau, sanatate lui Stefan. poate a treia analiza iese mai bine.

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

I-am luat temperatura acum Antoniei. este 37, deci e ok, nu are reactii la vaccin. Vad ca e si foarte zlobie si jucausa.

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Sim sanatate lui Stefan. Tin pumni sa iasa bine urmatoarea urocultura.



Mad, mamica de Robert Stefan (09.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by Sabina

Un ateu se plimba prin padure minunandu-se de frumusetile naturii: Ce copaci impresionanti! Ce rauri cristaline! Ce animale frumoase!
La un moment dat, in timp ce se relaxa, omul aude in spatele lui zgomote ciudate. Cand se intoarce vede un urs ca-n povesti: mare, frumos, sanatos si cu pofta de mancare. Ingrozit, ateul o ia la fuga, insa ursul avea conditie fizica asa ca il urmeaza constiincios... Tipul era atat de ingrozit incat la un moment dat se impiedica si cade. Ursul il apucase deja de un picior asa ca omul, paralizat de frica, racneste:
- Doamneeee!!!.
In secunda urmatoare, timpul se opri, ursul ingheta in pozitia in care se afla, padurea ramase neclintita si o lumina se revarsa din cer. Tipul, socat, auzi o voce:
- Mi-ai negat existenta toata viata, le-ai explicat si altora ca sunt un mit, ai pus toata creatia Mea pe seama intamplarii cosmice... vrei acum sa te salvez? Pot eu sa te consider credincios cu adevarat?
Ateul se uita fix in lumina si raspunse:
- As fi ipocrit sa Iti cer brusc sa ma consideri credincios, dar poate ai reusi intr-un fel sa devina ursul crestin?
- Foarte bine, raspunse vocea.
Lumina disparu, zgomotul padurii reveni. Ursul il elibera din ghearele sale, isi impreuna labele din fata si spuse:
- Doamne, binecuvinteaza aceste bucate. Amin.








Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.



ce tare eeeeee
rade toata lumea de pe aici



_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by papanash

Eu zic sa profitati daca puii nu prea se rasucesc si inca nu-s prea activi, eu nu mai reusesc sa fac nimic in afara de stat non-stop langa Andrei, sa nu cada .
An sunat la mai multi dr. si unuia i-am zis ca se ridica la masa (chiar se ridica atunci si am lasat tel.sa-l iau in brate), zice 'pai n-ati zis ca are 5 luni? de regula dupa 7 luni au tentative de ridicare, n-am mai auzit de asta la 5 luni '
acum nu stiu daca-i bine, daca-i rau....stiu ca nu-i bine sa stea, are inca toate oasele moi ( cred)dar nu-l pot tine pe burta sau pe spate, se agita sa mearga peste tot ( are o viteza si chiuie cand merge !)si sa se catzere. Vai de fundul meu.....Sa vedeti ce greu o sa gasesc bona.


Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)


draguta,eu sic ca ai un copil super sanatos si ok sa va bucurati de el si el de voi



_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

inca o data multumim!

danuta de la Rares!

mami de Rares Andrei (10.03.2005) si Stefania Maria (10.10.07)

http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

papanash - a facut cam des kk de la cerealele alea!dar ea avea probleme cu constipatia, asa ca nu ma plang!
sim - of, repetati analiza si daca iese tot asa, musai trebuie antibiotic.pupici si multa sanatate!

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput