Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (108)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Eu am ascultat parerile fetelor de aici, am mai citit diverse carticele si articole despre diversificare, urmaresc ce-i place si cum ii place baiatului, in rest merg pe instinct......

Azi de exemplu am decis sa nu-i mai pun cartof in piureul de la pranz ci sa-i pun putin orez, rezultatul a fost super bun, a papat cu pofta a deschis singur gurita, m-a certat ca nu am fost suficient de rapida....pentru mine asta e important, sa pape cu placere....masa de dimineata si cea de seara chiar le papa cu placere, chiar mi-e drag sa-i dau sa pape, pana azi la pranz ma gandeam cu groaza. Maine vad ce mai schimb...nu pot sa-i dau prea multe zile orez ca avem probleme cu constipatia.

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Mandarinuta cand am fost eu s-a intarziat putin (10min) dar stiam ce vorba lunga e persoana care era inauntru(o cunosteam).Legat de aglomerat, nu cred, noi am sunat miercuri pt joi.

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonarosca spune:


Mai intram si noi dupa o mie de ani.
Ce sa zic, munca, bebe, si cam atat... nu mai apucam nimic.
Nici sa va mai citesc... si tare imi placea, abia asept vacanta.
Scriu si eu, ptr ca am vazut ca se discuta despre vomitat si bebei care papa putin. Noi de 2 luni vomitam la greu, nu u jet si nici colorat,dar ideea e ca nu a mai luat in grutate normal. Am fost si noi la dr. de cateva ori pana acum, iar ieri m-am dus hotarata sa mi se dea raspunsuri,ptr ca deja medicatie (motilium) ii dadeam de o luna si nimic ; si am incercat si sa exclud proteina lactata din meniul meu, ca mi-a zis dr. ca poate e alergic la asta si de aia vomita, asa ca sa incercam. Zis si facut, nici o schimbare, dupa 3 sapt. Asa ca ieri i-au luat sange, din vena saracutzu, dar a fost un erou, a plans 30 de secunde , iar azi a fost la fluoroscopie, sa vada nenea dr cum circula papa si ce se intampla acolo. Ne-a linistit spunandu-ne ca totul e normal si ca inca nu este destul de puternic canalul acela de la stomacel ca sa se inchida si sa tina lapticul acolo (nu stiu termenii medicali, dar ne-a aratat si ne-a spus ca e ceva f frecvent la bebei) si ca totul se rezolva cand mai creste. Acum asteptam.
Oricum Vlad e f vesel, se rostogoleste, vorbeste, tipa, doarme super bine, deci nu am de ce sa-mi fac griji ca ar fi bolnavel.Si de luat tot ia in greutate, doar ca mai putin.
Sper din suflet ca toti bebeii sa fie bine sanatosi,si pup toate mamicile.
Gata fug, pregatim baita!

Ramona si Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Cecilia, merci frumos! Am si eu mai multe nelamuriri cu diversificarea asta si pediatra noastra nu prea m-a lamurit. O sa ma duc si eu la pol Batiste.

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

quote:
Originally posted by cecilia L

Papanas, mie nu-mi spune dr cum sa-i gatesc, imi spune doar ce pot sa-i introduc in luna urmatoare, eu merg pe instinct si gustul meu, cum ar fi sa-i pun apa in mar si para......eu asa gandesc si asa fac, ii dau apa separat

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)






uite, mi-ai dat idee, ii fac si eu mar ras azi si ii pun cereale, tocmai mi-a sosit comanda, sa vad daca vrea, nu-i pun apa ca si asa face kk des si s-a cam iritat la popo.
deabia astept sa vad daca-i place.




Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

quote:
Originally posted by gabitz78

papanash - si eliza tot cu mere de la humana papa si ii place, sau ma rog...ii placea pana sa se imbolnaveasca.
pupici tuturor.

gabi, mamica de stefan(13.07.2003) si eliza(28.10.2007)http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/



si cum e la stomacel, de cate ori face pe zi ?

multa sanatate !

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Roxana, eu de-abia asteptam sa ne zici ce-a facut bona cat ai fost plecata. Nu poti s-o repari ? ( camera, nu bona ).
Ziceai la un moment dat de o lansare revista pt. femei, nu s-a lansat pana acum ? ca de regula astia asteptau 8 martie pt. asa eveniment.
Sper ca-s bine acum, nu ?

hai ca ziceam de 2 minute si ma intind ca o placinta, am sarit peste cina, tot e ceva....

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Scriu si eu repede despre cerealele cu fructe. De obicei folosesc un mar ras. Pun marul in castronel, pun cerealele (cam 2 linguri) si apoi apa calduta ca sa ajung la consistenta dorita.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Fete dragi, nu va mai plictisesc, urez la multi ani cu sanatate sarbatoritilor de astazi !

Multa sanatate bebeilor bolnaviori

Multa rabdare mamicilor





Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Uroculturile lui Stefan au iesit nasoale amandoua, e prezent un E-coli fffff rezistent, asa ca maine ma duc sa faca a treia urocultura... Dc e la fel, trebuie sa ia antibiotic destul de puternic .

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput