Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (108)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Mandarinuta, eu la masa de fructe ii pun 2 ling de cereale, acum pun cereale cu biscuiti sau cu banana dar mai rar,de la Milupa. azi a papt un mar+ o para +2 lingurite cereale cu banana=ok, nu a mai cerut san pana la masa de pranz


Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Intrucat si cumnata mea a inceput diversificarea, o sa ma ghidez dupa ea ce si cum, avand in vedere ca aici nu iti spune nimeni cum trebuie facut astfel incat sa faci totul ca la carte. EU am citit atatea in materie de diversificare, am chiar si carti, incat sunt bulversata rau.Nicaieri nu se confirma ce citesti in n carti. Asa ca, o sa fiu cu un pas in urma ei, asta ptr ca am mare incredere in pediatra care supravegheaza tot.
Deci o luam de la zero, asta si ptr ca Andrei nu e incantat, poate ca am gresit eu ceva. O luam pas cu pas. Azi o lingurita de suc de morcovel.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Cecilia , merci frumos. Cerealele le mai dizolvi in apa sau le pui direct in piureul de fructe?

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Mandarinuta, le pun direct( merul si para sunt foarte zemoase)

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

quote:
Originally posted by mandarinutza

Cecilia , merci frumos. Cerealele le mai dizolvi in apa sau le pui direct in piureul de fructe?

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze



rasp. io, ca-s pt. 2 minute libera. Pediatra mi-a zis de cereale ca se amesteca cu apa cele care au lapte incorporat si se amesteca cu lapte cele fara. Laptele formula se face ca de obicei, cum sunt indicatiile pe cutie. nu cred ca e bine sa pui cereale direct in sucul de fructe, dar sunt curioasa si eu ce zice Cecilia.

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

quote:
Originally posted by cecilia L

Mandarinuta, le pun direct( merul si para sunt foarte zemoase)

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)





asa ti-a zis dr. ?

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Papanas le amestec cu apa seara cand ii dau numai cereale

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Papanas, mie nu-mi spune dr cum sa-i gatesc, imi spune doar ce pot sa-i introduc in luna urmatoare, eu merg pe instinct si gustul meu, cum ar fi sa-i pun apa in mar si para......eu asa gandesc si asa fac, ii dau apa separat

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Cecilia, Papanash, multumesc de raspunsuri.

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Cecilia, te mai deranjez cu o intrebare. Am vazut ca ai fost tare draguta si ne-ai dat nr telefon pt programari la pol Batistei, dna dr. Palicari. As vrea si eu sa merg la dansa, este aglomerat de obicei, se respecta programarile?

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput