Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (108)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by Sabina

nana, eu zic ca daca manaca macar 400, nu are cum sa-i scada glicemia. mai ales daca e hranit destul de des. Asa ca nu-ti face probleme.
Falcutele s-au mai dezumflat?
in alta ordine de idei, nici Gheo nu papa. A supt doar de 2 ori azi .
Asa ca am cam intrat in panica, am stors un sfert de paharel de lapte si i-am pus o lingura de orez nestle (pudra), si i-am dat la lingurita. I-a placut...da pediatra mi-a zis sa nu-i bag mancare pe boala...acu ce sa zic, el cu nasu e simtitor mai bine, dar le mai tuseste uscat din cand in cand....ma consolez ca i-am dat o chestie ultra neutra.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.




Dr gastroenterolog a zis sa-i dam 60-700ml pe zi, cat vrea cu biberonul restul prin sonda. Ei da, pai ce sonda o sa o tinem la vesnicie? Nu nene. De sambata i-am scos sonda, una la mana ca ma calca pe mine e nervi ca o vedeam ca e flexibila si se misca si il deranja, 2 la mana ca nu e o solutie pe termen lung. Asadar daca nu o aveam cum il hraneam?
AM facut in asa fel incat s apape la fiecare masa in jur de 100ml, cam la valoarea asta nu mai vrea, iar mai mult de 5 mese pe zi nu reusesc sa-i dau. Asa ca ma gandeam ca, asa cum sunt bebelusi care papa 1l pe zi, asa sunt si bebelusi care papa mai putin decat e ideal si scrie in carte. Deci, daca papa 500ml pe zi, ma declar multumita si nu il mai stresez. Intre timp am suspendat budincuta ptr ca il constipa si la fel si supa il constipa. Am preferat sa pastrez supitza, si atat cat vrea, atat ii dau., Bine ca papa si atat decat deloc.
Aciditatea e clar ca nu a disparut atata vreme cat ii vine sa ragaie si scoate laptic, chiar si dupa 2 ore de cand a papat. E clar ca ceva il deranjeaza si de-aia nu vrea. Maina la 14 avem iar programare la gastroenterolog. >Sa vedem ce spune, ca intr-o saptamana, nu se vede prea mare diferenta, avand in vedere ca el azis ca medicamentul asta nou e puternic si o sa rezolve problema.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)

Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Sunt in plin proces de pregatit mucenicii, am facut poze si am inceput sa editez si reteta ca sa vedeti 'procesul tehnologic'. Asta pt cine e interesat.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Andreiu' meu nu vrea sa manance piure decongelat, mananca bine ( 10-12 linguritze) cand ii fac pe loc, urmatoarea zi cand reincalzesc, se stramba si nu papa decat 1 lingurita, asa ca tre'sa-i fac papa zilnic.
Eu am bantuit pe forum azi-noapte, cautand subiectul de care v-am zis si am descoperit un subiect in leg. cu cerealele nestle, cica au gasit in ele viermi eu numai de-astea i-am dat, de cand am inceput sa-i dau e cam deranjat la stomacel, in loc sa-l stranga mai mult face kk,cu toate ca i-am dat piure din orez si morcovi, tot asa e. le-am aruncat azi si i-am comandat de la humana, sortimentul fara lapte, cu mere.

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

aoleuuuuuuuuuuuuuu. Si io din astea i-am dat azi(un praf de lingurita dar.....)


Sim, balesc aici



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by sim_stoian

Sunt in plin proces de pregatit mucenicii, am facut poze si am inceput sa editez si reteta ca sa vedeti 'procesul tehnologic'. Asta pt cine e interesat.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list




Sim, potoleste-te, c-o furi!
De azi a inceput postul si tu incepi cu ispite?

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)

Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

quote:
Originally posted by Sabina

aoleuuuuuuuuuuuuuu. Si io din astea i-am dat azi(un praf de lingurita dar.....)


Sim, balesc aici



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.




subietul e la parintii intreaba parintii raspund, cineva a gasit un inel in praful de cereale si cica nu-i antireclama , a fost mediatizat la tv cazul, e cazul unei mamici de pe forumul dc.

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Mamici care mergeti in ungaria, ia uitati ce preturi si ce produse pentru bebei :

http://www.brendon.hu/ShowPage.aspx?Page=Outlet.htm

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

eu cerealele le tin intr-o cutie de Nan 1(pentru ca se inchide cat de cat ermetic), si cand le rastorn m-am uitat, si eu am patit-o cu niste samburi de nuca, care erau plini de viermi, de atunci ma uit in orice pungulita, ce contine





Rodica de Darius Filip 19 sept 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

nana - fi-mea papa laptic muls cu biberonul si lapte praf simplu sau cu cereale si suc de morcov indoit cu apa.acum cu boala a papat cam 300ml/zi. in mod normal papa cam 600.acum ce sa-i fac? cu forta nu pot sa-i dau, ca varsa!asta e...astept sa se faca bine si apoi om vedea!
papanash - si eliza tot cu mere de la humana papa si ii place, sau ma rog...ii placea pana sa se imbolnaveasca.
pupici tuturor.

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

De ieri am inceput sa ii dau si eu Antoniei legume, am fiert morcov,pastranac,telina,cartof si dovlecel, i-am dat cateva lingurite din zeama si piure de morcov cu pastranac, ieri a mancat cateva lingurite, azi mai multe, si dupa aceea tzizi.
Dimineata la ora 10.30-11 mancam fructe, se satura cu ele, nu mai vrea tzizi, deci avem o masa diversificata. Pediatra mi-a zis sa ii dau si cereale la masa de fructe.
Voi cum pregatiti piureul de fructe cu cereale si ce cereale folositi?


Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput