*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (5)*

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Eu mi-am dat seama ca era otita, ca ii curgea ceva din urechiusa, galben aprins, nu chiar ca cerumenul, si mirosea ciudat, nasprit, cumva... Dar la noi a fost otita cauzata de laptic intrat acolo si fermentat, ca daca era d'aia in urechea interna... L-ar fi durut, ar fi facut febra... Alte simptome nu mai stiu!

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Nu stiu, si asta cautam pe net... Cruciulitele si marturiile i le cumpar eu, cred ca si sticlutele de mir, prosopelele, sapunul, etc. si lumanarea, de astea nu stiu sigur... Stiu ca nasii cumpara hainutele de la iesirea din biserica... Dar cred ca tot eu o sa le aleg, ca... fiecare cu gusturile lui

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

Zuzici,

am trecut sa va salut, intrucat ma atrage tare mult patul la ora asta...era sa atipesc la calculator!

Am citit ce ati scris azi, dar nu am energie sa incropesc un mesaj calumea.

As vrea totusi si ii trimit un mare lui Miri, cu "muaaaah"-ul de rigoare atasat, ca sa treaca repede si usor bronsita, si otita, si ochisorul...si sa fie puii repede bine si in forma!

Pe maine deci...

Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Povestea nasterii Sofiei
Poze Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Mitsule, mersi de raspuns.
Chestia e ca, eu nu l-am culcat pe bebe pana acum pe-o parte, ci doar pe spate.
Nu mi-a zis nimeni de la spital sa-l pun pe-o parte sa doarma...si ei tot pe spate il tineau.
Hmmmm....

Pozici de tot felu'
Poze Andrew
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Intru si eu repede sa semnez condica inainte de culcare.

Mitsu si Honey, nasii cumpara cam tot ce trebuie la biserica: lumanare, cruciulite, hainute pt bebe, platesc preotul, prosop si sapun pt preot, duc vin si ulei. Voi cumparati doar bomboane daca vreti sa serviti la biserica.

Va pupacesc apasat si va doresc somnic usor.

Pupici speciali pentru Miri iubita si pentru puisorii ei bolnaviori!!!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Gatta Irinuca Alina multumesc pt grija, iubitele!
Am reusit sa colectez putiiiin pipi de la Thea, dupa aproape o ora de stat cu punguta la pasa A facut pipi dupa ce am pus-o pe spate si s-a dus aproape tot pe paturica absorbanta de sub ea Oricum cica e suficient si maine seara ne dau rezultatele. Sper sa fie bine.
M-a sunat dr ei de familie si mi-a spus ca putem veni maine sa facem vaccinul, ca l-a comandat si a venit. O sa mergem poimaine, dupa ce primim rez la analize. Mi-e tare teama ca mai are rosu in gat si nu cred ca-i voie sa faca vaccin, nu?
Gatta m-a pus sa-i fac analiza ptc a avut multa vreme o stare subfebrila cu temp de 37,6-37,7

Felicitari noilor clopotei crestini! Sa-i apare Dumnezeu de toate relele!

Elenuta am vazut minunea mica si okioasa Sa va fie de bine botezul si eu pup micuta crestina E o frumusica si pare asa de cumintica in pozeeee Nu zici ca a plans, cum spui tu

Si eu i-am luat Theei centrul de activitate "loveste si canta" (nu o prea pasioneaza), dar i-am luat si carusel de pe site-ul La Redoute (din Franta), de la Vtech si e super fai: il activezi apasand pe un buton si are o multime de melodii (clasice, sunete din natura, bataile inimii), poti inregistra vocea ta si se activeaza automat daca plange bebe; il poti fixa sa cante 3-5-10 min. Are un cap de gasca ce reflecta pe tavan luminite colorate in forma de stele, luna etc si are si luminita de veghe. M-a costat doar 40 E, in conditiile in care la noi, exact acelasi model, l-am vazut cu 2,7 ml.

Fetelor ma doare tare in gat Ce pot sa iau? Am voie faringosept? Am luat niste strepsils de lamaie si miere, dar nu au efect


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Poze Laura
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare
Botezul minunii Thea Maria
Poze cu hainute primite si rochita de botez + matusile mele
Am 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Offff fetelor, puteti sa ma faceti cu ou si cu otet....
Bebe Andrew e treaz de pe la ora 8 si ceva .... seara... acum fiind 12:45 noaptea.
Plans, supt, plans, supt..nici macar 5 minute in patut, nici macar adormit la san.
Pe la 12 mi-a dat prin cap sa ma mulg...sa-i dau lapticul meu cu biberonul.Am vrut sa vad cat scot, de ce plange, etc...sa vad ce nu-i ajunge.
Fetelor, n-am scos nici 5ml de lapte... din ambii sani. Bebele meu plangea de foame!!! L-am tinut oare de la ora 8 si ceva nemancat? Doar sugand.. nada?
I-am pus 30ml de formula in sticla si i-am dat... asta dupa ce i-am dat cei 5 ml din laptele meu... pe care l-a supt ca unhaplea. La fel si cu formula..nu i-a luat 2 minute sa goleasca sticla.Nu stiu daca inca ii e foame, incerc sa il pacalesc sa vad daca adoarme asa...doar cu cei 30 ml.... iar peste noapte sper sa mi se refaca productia.

Ma simt asa de vinovata, caci am apelat la magica formula...dar...ce era oare sa fac? Ce-ati fi facut voi in locul meu?

Sanul drept tot ma doare....in partea de jos, chiar langa areola.
Sper sa fim ok.... sa nu avem nevoie nici de doctor, nici de formula... pe viitor.

Pupam.

Pozici de tot felu'
Poze Andrew
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

honey se intampla des in pragurile de crestere sa ai mai putin lapte decat necesita bebe . E normal, asa se regleaza cererea si oferta. Faptul ca i-ai dat putina completare nu e capat de lume. Eu alaptez de aproape 3 luni si Andrei mai primeste inca zilnic cam 150-180 de ml de formula/ zi. Asa simte el nevoia si asa am vrut si eu deoarece nu suport ideea de al il stii plangand de foame.
Nu s-a invatat cu bibe, tot sanul ii place mai mult dar asa am fost fericiti amandoi.Probabil daca aveam nervi mai tari in mod sigur eram pe alaptat exclusiv dar ....eu atat am putut .

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darene spune:

Buna dimineata!
Am vazut poze cu fete frumoase foc:Eva Maria de Ellenuta ,Stefania de Alinatudor,Ana Antonia de Alina023,Alexia de Irlandeza (inca mai are hamul iubitica?Perna de care e sprijinita e perna de alaptat?),Adela de Ginnette.
Lala_D ce mare si frumos s-a facut Andrei si ce par des si frumos are!Tortul de la botez e facut cu chipul lui sau ati pus o poza?
Benji e de asemenea o scumpete cu par des si frumos!
Jelimoni ai o minune de baiat,imi place cum doarme in relax langa PC.

Miri multi pupici si de la mine sa se faca baietii sanatosi repede!
Alina023 i-au facut ceva investigatii la urgenta Anei?

Poze
www.onetruemedia.com/shared?p=4c49c7a20381c93ac02f82&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poze Khalid


Povestea nasterei



Elena,mamica de Khalid 21.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

darene multumim
Tortul de la botez este facut din jeleu dupa o fotografie scanata.

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput