*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (5)*

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns remiclea spune:

am intrat si eu sa va anunt repede ca ieri ne-am crestinat si Ada a fost cuminte foc, a plans doar cand i-a turnat popa apa in cap. la sala a fost cuminte,a dormit, a dansat cu tati...a fost un ingeras. maine punem si noi poze... din motive de lene

mami de Adelina-Mihaela(08.01.2008)
poze
www.flickr.com/photos/23559686@N03/" target="_blank">poze Ada
cat am crescut...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

remiclea, felicitari!!! Sunteti catolici?

alina, eu fac cum face si bebe , ai vazut cum da el repede-repede din gingii la jumatatea areolei, acolo trebuie sa pui tu degetele, si apesi periodic, in acelasi ritm ca bb... O sa simti repede repede contractii d'alea sus, unde se stocheaza lapticul, si incepe sa coboare... La mine, cel putin, asa e. Sanul stang e cam "retardat", dar din dreptul scot mereu peste 100 ml, cand e timpul de masa. Intre alaptaturi merge mai greu... Oricum, cica trebuie influenta bebelinei - uita-te la ea in timp ce desfasori activitatea hihihi

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Dar cica trebuie sa si masezi sanii inainte, sa nu fortezi procesul. Descria docdecap, acum vreo 2 capitole, daca nu ma insel, ceva cu masajul sanilor, cu toate degetele, circular, apoi de la baza sanului spre mamelon... E buna metoda atunci cand nu astepti sa se umple sanii, sa isi dea drumul rapid, ci vrei sa scoti laptic la ora x, cand ei sunt in plin proces si nici nu viseaza sa curga. Eu asa o vad, ca atunci cand am sanii plini iese foarte repede lapticul, nu simt ca ii brutalizez.

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Buna zuzici!
Multumesc inca o data pt urarile de ziua mea!
Am intrat doar sa va spun ca a iesit ff bine botezul, fata nu a plans deloc la biserica, iar la resturant (cat a stat, ca am adus-o si acasa) a dormit tot timpul. Acum suntem ff obositi, inca nu ne-am revenit ca astazi i-am luat mirul si nu am reusit sa ne odihnim... Fata a fost f agitata astazi, a plans mult si nu prea a dormit. Am sunat pediatra si a spus ca sunt colici si sa o masez pe burtica...si chiar in timp ce vb cu ea, cu cealalta mana masam fata si a si adormit pana am terminat convorbirea .
Ma bag si eu la somn, pana nu se trezeste...maine o sa incerc sa va pun poze.

Va pupam!

Poze
Poze Daria
Cum creste Daria

Alina de printzesica Daria Mihaela (12.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Yuppy! Inca un clopotsel (o clopotsica) crestinat!!! Felicitari, kalosalina, si asteptam poze cu Dariutza "la apa"!!!

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Salutare fetelor.

Felicitari noilor mici crestini.
Am vazut poze de Eva..o dulceata-dulceata.

Eu sunt zuza in adevaratul sens al cuvantului. Mi-a zis sotul ca de dimineata l-a vazut pe bebe intorcandu-se pe-o parte, apoi pe spate, apoi iar pe-o parte. ... si de-acum ma ingrijorez ca bleaga...ca daca cumva din pozitia pe-o parte, se intoarce pe burtica si se sufoca???

In alta ordine de idei, imi pleznesc sanii!!! Bebe abia ... usureaza unul la o masa, iar celalalt geme de plin ce e...si acum observ ca si doare cel drept,cumva la amrginea areolei.Sper sa nu am probleme.
O sa bag pompa in functiune....acolo,5 minute, sa-l usureze.

Aseara am scos de la stangul, in 3 minute 25 ml lapte.

Peste noapte mi-a dormit ok.... s-a trezit pe la 12, a papat... a stat treaz, in patutul lui pana pe la 2.... dar nah, zuza cum va ziceam, de ce sa las copilu in pace? Am mers la el si la 1 si la 2...si i-am mai dat un pic de tzitzi.... asa, sa-i ajunga.
Adevarul ca...i-a ajuns pana la 6 dimineata.

Pup.

Pozici de tot felu'
Poze Andrew
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

M-a apucat si pe mine febra botezului... Desi o sa fie peste 2 luni, hihihi! Ma uitam de marturii... Cruciulite si alte alea. Fratilor, cat poate sa coste o lumanaaaareee!!! Io credeam ca e cateva sute de mii, cand colo... O cumpara mama (parintii) sau nasii? Io as da $ pe aranjamente florale la biserica si la restaurant...

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Miri.... imi pare nespus de rau ca Sacha e bolnavior. Offf, Doamne.... fii tare mami, ca trece. Mi-as dori sa iti pot fi cumva de ajutor,oricum.
Angi... nasol de tot cu febra. Ai grija de tine si sa speram ca Pupi nu va lua gripa. Stiam ca... compresele reci scad febra. Acum, nu stiu ce sa zic. Pune-ti sotul sa-ti faca o frectie cu spirt, sau cu otet de mere.Picioarele in apa fierbinte cu sare, ceaiuri fierbinti cu miere si lamaie... poate trece mai repede.

Fetelor, Mitsu, Miri cum se manifesta otita??? Sunt ceva simptome...ca sa ne putem da seama?Sau, doar doctorul stie ce si cum?

Mie bebe imi tuseste si mi-a tot stranutat azi. Asa, cand si cand..dar totusi... fata de alte zile. Plus, mi se pare ragusit (dar ma gandesc ca e si de la plans).Oare sa ma ingrijorez?

Pupici tuturor.

Pozici de tot felu'
Poze Andrew
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Honey, se poate intoarce pe burtica daca ii pui bratul fix sub el, de-a lungul corpului. Dar daca ii scoti antebratul (de la cot in jos) de sub el, eventual indoit la 90 de grade (perpendicular pe corp), nu are cum sa se intoarca de la varsta asta, ca doar n-o fi Speedy

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

quote:
Originally posted by Mitsu-bishu]M-a apucat si pe mine febra botezului... Fratilor, cat poate sa coste o lumanaaaareee!!! Io credeam ca e cateva sute de mii, cand colo... O cumpara mama (parintii) sau nasii?




Chiar asa.... cine, ce cumpara pentru botez??? Caci m-a intebat si pe mine sora-mea (ea va fi nasha) ce trebuie sa cumpere ea si ce vom cumpara noi. Eu una, habar nu am .. caci din pacate, n-am botezat pana acum nici un bebe.

Pozici de tot felu'
Poze Andrew
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali

Mergi la inceput