*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (5)*

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Hello, fetelor!

Am intrat sa raportam cum s-a soldat cu ... esec a doua etapa de dresaj... Dupa o zi plina de colici si stat la san non-stop, am zis ca o fi momentu' sa mai si doarma ghemotocul, asa ca l-am pus in cosulet unde dupa 2 minute a inceput direct cu urlete d'alea revoltate, nu scancete, nu marait... O fi de la faptul ca s-a facut prea brusc schimbarea? El spera sa mai stea in brate? In fine, eu l-as fi lasat sa urle, dar s-a intors gazda acasa si mi-a spus "vezi ca plange bebe" (deja urasc fraza asta, parca eu nu as auzi!), i-am explicat treaba cu dresajul si cica ea, ca psiholog, stie ca bebeii nu se invata asa de repede in pat (ei na, atunci de ce urla in halu' asta?!?),l ca pe la 3 - 4 luni sa incep sa ii dresez, si ca oricum au nevoie de afectiune si caldura corpului (cred ca, de fapt, nervii ei aveau nevoie de menajamente...) Asa ca here we go again... Speculantul sta la mine pe genunchi si asculta Pink Floyd... E in al noualea cer...

alinaatudor, hai mai! Bebe C. e mai mare ca Stefania putin, dar ea e mai frumushica... Chiar, unde faci botezul?! Eu ma gandisem la Trattoria, ca e exact stilul pe care il doream, Sherlock Holmes (ma refer la lampadarele imprimate ca ziaru' si la pastele din bar), da' cica e naspa patronul, ca oricat ai da pentru chirie, lasa si alti musterii sa intre sa bea si ei o cafea, dom'le! Asa ca ne gandeam la London House... Or sa fie castanii de pe bulevard in floare, plus ca terasa mi se pare geniala, sa poata asista si bb!

Ellenuta, da, superbe poze!!! Ce fatzuca bosumflata are bebe Eva, seamana cu tatiiii! Si mie tot poza aia cu cadita mi se pare cea mai reusita! Va si va felicit!!!

miri, mai ai alte ponturi cu dresaju'? Si cu obtinerea cetateniei belgiene? Cum ai facut?

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Yuppy!!! Vad ca de azi intr-o luna incepe Baby Expo - targul pe care bby o sa il enjoy si o sa imi dea mie colici in buzunar ! Abia astept sa ii iau hainute noi, poate ma bag si la un sterilizator, daca nu imi iau pana atunci. Si cred ca o sa ii cumpar si un patut d'adevaratelea, chit ca o sa dorm eu pe canapeaua nedesfacuta (din lipsa de spatiu...) si cine stie ce alte minuni o sa mai vad pe acolo!

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Dar daca l-am pus adormit in cosulet si nu s-a trezit, mai spal si eu din esec? I-am taiat si unghiile si doarme bustean! Nu stiu cum se face, ca exact cu o ora inainte de baie adoarme... Trebuie sa ii schimb programul, neaparat! Sa adoarma cu 3 ore inainte, na!

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:





iubita mea a facut laringita..e ragusita ..dar partea tragica este ca nu mai vrea sa manance, probabil o doare gatul...:((
am sunat dr si mi-a spus sa ii dau panadol si sa urmaresc sa nu faca febra...ma lasa nervii
o sa incerc sa ma mulg si sa ii dau cu seringa...
fetelor, stiti voi un remediu naturist?

cred ca...intru in depresie:((imi e asa de mila de ea



Poze cu ingerasul

Ingerasul creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

alina... Ce rau imi pare Nu stiu ce sa iti spun... Chiar voiam sa intreb si eu pe aici ce e cu transpiratia rece... Conrad transpira cand se lupta cu colicile, dar i se raceste pielea... Si manutele. Transpira si in palme. O avea ceva la inimioara/ plamani? O fi o forma de raceala? Ca la efort ar trebui sa se incalzeasca... Cand plange se infierbanta, de exemplu.

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



moni da se poate comanda pe net de la buburuza . com.

roxana, mitsu multumim ptr aprecieri. asteptam pozele de la nenea fotografu .. sa vedeti ca am fost si cuminti si am mai stat si frumos la pozat.

miri offf ce rau imi pare de bebicu sacha. sa se faca bine mai repede!

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Uite, am cautat pe google "laringita sugar", cica e destul de periculoasa... Nu vreau sa te sperii, dar in cazul asta chiar si un tratament exagerat e bine de urmat (se plangea o tipa ca bb al ei are 7 luni si dr. i-a dat un medicament foarte puternic, dar a fost sfatuita sa go for it!). Si, oricum, e bine sa o vada un medic, nu sa iei tu dupa ureche...

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

da mai mitsu..stiu ca e nasol..

ii dau panadol si stau cu oichii peea..sa nu aiba probleme la respiratie sau febradeocamdata nu are nimik in afara de raguseala..acum i-am dat un pic sa suga..a supt asa..cam vreo 2 minute..macar a supt un pic...
imi vine sa ma urc pe pereti..ca nu stiu cum sa o ajut mai mult..dr a zis ca la alte semne sa o sun si vine sau ma trimite la un dr la spital(e vorba de dr neonat care a venit si mi-a vazut-o de 2 ori acasa)...e virus..si nu stiu ce alt tratemnt ar putea sa primeasca...




Poze cu ingerasul

Ingerasul creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

alina, dar cum stii ca e virus? Sau laringita? Poate are rosu in gat de la plans?

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

pai nu, ca nu a mai plans tare d vreo 2 zile..adik..de ce s-ar manifesta asa..brusc...in plus treaba cu suptul ma dispera..nu a mancat ca lumea de la ora 1...si arata asa a copilas suferind..

oricum..treaba aia nasoala era epiglotita nu laringita..si aia pe net pe siteul ala sunt tampiti un pic..deci aia nasola e epiglotita si se instaleaza brusc, cu probleme respiratorii grave...
laringita e virala si este frecventa la copii..trebuie ajutati sa depaseasca durerea laringiana din cauza careia nu pot manca..

vom vedea cum ne simtim in seara asta si peste noapte..pana acum vad ca nu a facut febra..dar sper din suflet sa manance..
cum siceai ca trebuie sa ma stimulez ca sa vina mai repede laptele la pmpa?..adik ..cum stimulez mamelonul si areola?


Poze cu ingerasul

Ingerasul creste

Mergi la inceput