Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (105)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Uite acuma citesc,bravo Nana sa de-a Domnul sa pape cat mai mult.
diwana ce chestie tragica cu tatal tau.Bine ca este sanatos si activ incat sa-ti faca si reporsuri :d
Sabina vezi ca vin la tine de-acuma sa-mi calc rufele.Ma primesti?

Mai fetelor...si eu scriu multe chestii la care nu primesc raspuns.insa e imposibil sa reti chiar tot ce se scrie.Nu va suparati asa repede.
De ex:tot scriu de spanacul ala de cateva zile,si tot n-am primit raspuns:D

Mai sa il pun pe-al meu in garda ca vine ziua femeii...pai ce?Io sa nu sarbatoresc?
Vad ca a fugit toata lumea.Ma duc si eu pe la treburi atunci.Azi noapte a ploat si cred ca mi-a facut rufele prastie.Ma duc pana sus sa vad cum sta treaba.
O intrebare:mi-a venit prob. lunara de cand avea Erika 2 luni,insa am senzatia ca e cam dereglata treaba.E normal?De ex:luna asta e f abundenta.Inainte de nastere nu am avut probleme,decat legate de durere.In rest era regulat.
Si inca o problema personala.Pentru mamici cu bb2 sau pentru cine are cunostinte:Un copil de 3 ani asculta de parinti?Cand i se spune sa stea cuminte,sa nu vorbeasca tare...o face?In institutii publice:spitale,dentist...biblioteci...cand este rugat sa faca liniste,asculta?
Este un copil de 3 ani rasfatat atunci cand incepe sa planga imediat daca nu ii este indeplinita dorinta?

Cu acestea fiind zise,am sa mai revin


Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by sim_stoian

Sabina, i-am dat eu lui Stefan canita cu cioc sa se invete cu ea, dar roade ciocul, nici gand sa traga ceva. Dar perseveram, cu rabdare. Am incercat o data si bibe cu apa, dar nici din ala nu a tras, deci apa e de vina .

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list



Sim, daca apa zici ca e de vina, incearca sa pui 1 masura de suc facut de tine in casa (de mar, de ex) si 4 masuri de apa. Si vezi daca nu le ia asa. Daca nu, inseamna ca nu ii e sete .

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Andreea, nu stiu cum e cu laptele Parmalat in RO. Habar nu am. Ziceam ca aici am vazut organic neomogenizat facut de Parmalat, dar de fapt brandul are alt nume. Poate asa o fi si in RO. Ca stiu ca au mai multe branduri. Si, la urma urmei, nu e musai sa fie Parmalat. Poate fi orice firma in care sa ai incredere si sa fie organic neomogenizat.

Poate fetele te pot ajuta, ca eu chiar nu stiu produsele din RO. Sorry.

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Buna dimineata,
Am facut de care vreti voi, pt doritoare.
Am reusit sa frunzaresc ce ati scris( nu poate fi vorba de citit).

Pe mine ma chinuie durerea de masea, o sa mai rezist eu cumva pana la 4 cand am programare la dr., abia astept sa o scot....ufffffff

Cristi nu este cel mai lung( nu mai stiu cine zicea), Stefan de mami Sim avra la 6 luni parca tot 75cm, dar nu mai stiu greutatea....oricum sa fie toti copilasii sanatosi fie ei mai mici sau mai mari.

Luy esti fenomenala cu urarile tale....mai spune si despre frumoasa Maria......eu tot astept urarea e azi....hihi

Vazut o printesa in sarafan de blugi...uf.. frumoasa foc si un Rares vorbaret.

si o zi buna.

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Fetelor, mie mi-au picat aseara fisele ca din 4 in 6 april vom merge la Melbourne la un targ de jocuri, jucarii si produse de bebe (eu in domeniul asta lucrez acum ). Vom merge cu masina cei aprox 1000km. Va fi greu, dar va fi ok.

Insa sunt cam in ceata cu diversificarea. Vaccinul incerc sa il fac la sf lui martie, ca sa am timp sa vad ca totul e ok inainte sa plecam la drum. Insa nu stiu ce sa fac cu diversificarea. Vroiam sa incepem undeva intre 15 si 22 martie, cu cereale si apoi sa adaugam incet avocado, legume etc, insa nu stiu cum va fi la drum. Imi va fi greu sa fac cereale pe drum, solutia ar fi borcanele pe parcursul a celor 3 zile. Acum trebuie sa vad ce gasesc in la supermarket.

Fetele care deja ati inceput diversificarea cum v-ati descurcat la drum?



"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

buna dimneata
multumesc Cecilia de cafea, aveam nevoie ca am dormit repede , of of mama ei de masea ce te mai chinuie, bafta azi la stomatolog

Lavinia ce Mirunica eleganta

Adi eu am un incalzitor de masina si pun apa pt cereale intr-un borcanel la incalzit , iar restul meselor borcanele, sau mai poti lua apa calda intr-un termos, bafta la targ, poate castigati ceva frumos pentru Lisa

Sabina Y nu stiu ce ai intrebat de spanac , dar eu i-am dat la borcanel si nu ii place, probabil ca ne seamana, nici noi nu mancam

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

gata, ma duc sa ma pregatesc

o zi buna

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veroboroda spune:

'neata la fete!
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by ANDREEA11

Fetelor mai pun inca o data intrebarea Dc dati lapte Nan, de ex, dati cereale milupa sau dati tot din gama laptelui? Intrebasem si ieri dar referitor la borcanele.
Ma gandesc ca unele au lapte si sa le schimbi asa....?

andreea
http://community.webshots.com/user/andreeagogo
Eu ii dau Biancai laptic de la Milupa si initial i-am dat cereale fara lapte tot de la Milupa , apoi cereale cu mar si morcov si lapte tot Milupa. Pe acestea din urma nu prea le agreea asa ca am incercat sa-i dau cerelea de la Nestle, In momentul de fata papa cereale la Nestle cu lapte, porto si banana si ne place tare mult. Nu am avut nici o problema ca am schimbat cerealele.Sper ca ti-am fost de folos.
"La multi ani!" pentru piticul tau sa creasca mare , frumos, sanatos si papacios.
Papanash,
Luy, esti tare cu urarile tale
Ma duc sa vad niste poze cu bebelusi ca am ramas in urma lacapitolul asta.
Pupici
Mami de bebe Bianca Elena(29.08.2007)
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by prisi

Adi eu am un incalzitor de masina si pun apa pt cereale intr-un borcanel la incalzit , iar restul meselor borcanele, sau mai poti lua apa calda intr-un termos, bafta la targ, poate castigati ceva frumos pentru Lisa




Prisi, multumesc mult pt sugestii . Faza e ca 2 zile vom fi mai mult pe drum (dus-intors), iar o zi vom umbla bezmetici pe la targ. Probabil voi ramane la ideea cu borcanelele. Vroiam ca cerealele sa i le dau cu lapte de-al meu, dar e prea complicat sa iau cu mine toate sarsanalele de pompa, sticle, apoi nu am unde sa le tin etc. O sa imi fie mai simplu cu borcanene. Insa va trebui sa incerce inainte de a pleca, sa stiu ca o sa pape ce duc cu noi. Si cand ma gandesc ca trebuie sa impachetez, parca m-as duce in spatiu!



"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

neatza tuturor.
am vazut poze frumoase...
luy - ca deoobicei, ai fost extraordinara!
sabinay - exact ce spuneam.eu ti-am raspuns despre spanac. eu lui stefan i-am dat de la 7 luni.ii dadeam impreuna cu galbenus de ou.referitor la problema cu copii de 3 ani, eu spun ca e rasfatz cat casa!parerea mea...
andreea11 - pai poti sa le amesteci, daca sunt fara lapte, nu conteaza firma.daca sunt cu lapte, eu nu m-as risca!


http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput